Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Bibliát válasszam?

Sága kérdése:

Melyik Bibliát válasszam?

Figyelt kérdés

Mert láttam a könyvesboltban 3-4 féle fordításút is.A Károli Gáspár,a szent István Társulat,Református és stb.

Mindegyik máshogy van fordítva?Vagy különböznek valamiben,esetleg felekezethez van kötve hogy kinek melyik kell?



2013. febr. 20. 04:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Régebben a Tanuk is a Károli Gáspár Fordításút használták, mert még az volt a leghitelesebb"


Helyesbítenék: a legelterjedtebb, de ez nem jelenti azt, hogy a leghitelesebb, sőt! Bocsi, de szúrta a szemem :))).

2013. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ma11:21

Hogy èrted azt hogy produktìvabb?

Ujabb nyelvezetü?pl melyiket ajànlod?

2013. febr. 20. 12:07
 13/15 homo ludensz ***** válasza:
80%
Van többféle Bibliám nos nem gyűjtöm csak így alakult.A legértékesebb számomra M.Tótfalusi Kis Miklós Aranysas Bibliája ez egy amszterdami Biblia fakszimilie kiadása. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által 1685. esztendőben. 1696-ban jelent meg az eredeti és érhető módon a nyelvezete is a kornak megfelelő. Nekem ez a hiteles fordítás de bizonyára vannak "modernebb" fordítások is.
2013. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a sok választ és a sok segítséget,végül a Károli Gáspár fordításánál döntöttem.
2013. febr. 20. 18:45
 15/15 anonim ***** válasza:
22%
Én a Szent István Társulatét ajánlom, olyan szempontból jobb, mint a Károli, hogy a Károliban vannak olyan megfogalmazások, melyeknek ma már van egy pejoratív vagy negatív felhangja. A Szent Istvános jobban követi a mai szóhasználatot, ami nem gond, hiszen a Szentírás szóljon a mai emberhez is (persze közben kövesse az eredeti szöveget és ne tartalmazzon nyelvészeti, fordítási hibákat).
2013. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!