Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezen a Kenneth Hagin "féle"...

-a- kérdése:

Ezen a Kenneth Hagin "féle" összejövetelen miért rúgdossák a Szentírást, meggyalázva azt, és miért történik ez ellenvetés nélkül?

Figyelt kérdés

Miért hagyják azt a földön heverni, és csak nevetnek ?

Honnan való ez a lélek, amelynek ilyen gyümölcsei vannak?


Nem lehet a Szent Lélek, mert Ő bizonyságot tesz az Írásról, nem pedig gyalázza:

Apcs 5,32” És mi vagyunk néki bizonyságai ezen beszédek felől, és a Szent Lélek is, kit Isten adott azoknak, akik néki engednek.”

http://www.youtube.com/watch?v=Kw8rUtBzDOg



A Szent Lélek (vagy Szent Szellem) munkájától kell-e óvni az anyagi javainkat ? (ugyanaz a videó)

1 Kor 12,7”A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele.”

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Kw8..


2013. febr. 23. 10:46
 1/4 Pietrosol ***** válasza:
49%

Szia!


Mit tudsz tenni az ellen, hogy amerikában egyenlőségjelet tettek a kereszténység és a kreténizmus közé?


Néhány éve komoly erők dolgoznak azon, hogy a kereszténységet belülről bontsák darabjaira. Az a szánalmas, hogy hazánkban is akadnak követői ennek a pandémiaszerűen terjedő őrületnek.

2013. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Azért, mert ezek karizmatikus keresztények, és náluk ez a szokás. Mint minden keresztény egyház, ők is megpróbálják teológiai érvekkel alátámasztani az, hogy miért csinálják ezt az esztelenséget, de egy alaposabb vizsgálat után rájöhet az ember, hogy ferdítés ;-) Majd mindjárt jönnek, és akkor te is meglátod, mivel rendszerint ugornak erre a témára, és hadakoznak azok ellen, akik kritizálni merészelik a vallási szokásaikat. Egyérelmű, hogy ezeknél az embereknél nem a Lélek munkálkodik, hanem meg vannak tévesztve.
2013. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Magyarországon is aktuális a dolog, mert Hagin egyes körökben olvasott és elfogadott.
2013. febr. 27. 21:36
 4/4 Középút ***** válasza:

Én is megdöbbenve nézem rendszeresen a Hagin-féle röhögő és vonagló szeánszokat és felindul bennem minden. Elképzelni nem tudom, miként lehetséges, hogy Igei közegben ilyesmi történjen. Ebben nem látom a "mindenkor józanok legyetek" és a "tanuljatok tőlem, látván, hogy Én szelíd és alázatos szívű vagyok" Azt viszont látom, hogy tömegeket vonz és a sokaság szinte kivétel nélkül negatív az Igében, hogy mást ne mondjak, "sokan járnak a széles úton" de van egy több oldalas gyűjteményem a sokak és kevesek kapcsán leírtakról.

Nem gondolom, hogy a kérdésre özönlenek majd, szerintem legfeljebb néhány olyan hozzászólód lesz, akik Szentszellem káromlásnak tartják, ha az ilyen szeánszok kapcsán gondolkodni mersz, hogy vajon ez tényleg az aminek mondják? Pedig rengeteg Igei figyelmeztetés van arra, hogy hitetők jöttek ki a világba és arra is, hogy el szeretnék hitetni a választottakat is. Tehát vértezzük szépen fel magunkat az isteni "össz-fegyverzettel" és álljunk ellen a gonosz minden csábításának, mert az efféle manifesztációkra törekvésben nem látok semmi célravezetőt csak önfelmagasztalást és kicsapongást.

2014. okt. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!