Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Be szeretnék térni a zsidó...

Be szeretnék térni a zsidó vallásba, de tényleg ennyire ellenségesek?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a zsidó vallást.

19/F vagyok.


Tudom, hogy nem térítő vallás, de azt olvastam, hogy hiába kéri valaki egy rabbi segítségét, az elküldi. Miért?

Ha valaki nagyon jól át- és meggondolta, akkor miért nem térhet be?


Mi a betérés menete? Miket kell tanulni? Azt tudom, hogy kb 1 évig tart a betérés.

Héber nyelven most akarok autodidakta módon tanulni, nem tudom mennyiben előny. (modern héber, nem bibliai)



Mikor nem utasít vissza a rabbi? Vagy ha visszautasít akkor az azt jelenti, hogy ne is menjek vissza? Vagy pont vissza kell menni?

És ha mindíg elutasít?



(olyan kommenteket kérem NE, hogy " ne térj át" "miért akarsz áttérni" stb stb)


2013. febr. 23. 21:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Papírt?
2013. febr. 23. 22:39
 12/16 zabmester ***** válasza:
54%

Persze, kapsz róla papírt, különben aztán bárki mondhatna bármit :)

Amúgy a héberrel hogy állsz? Csak azért kérdem, mert hm... nem szeretném előre elvenni a kedved, meg lehet, hogy nekem nincs nyelvérzékem (bár gyerekkoromban azt mondták, hogy van, azóta lehet, hogy "elmúlt"), de én már többször nekikezdtem tanár nélkül, de mindig beletört a bicskám. Nem is az volt a baj, hogy megtanulni nem tudtam, csak hiányzott egyfajta tanterv, vagy ilyesmi, hogy fel tudjam építeni a dolgokat sorban egymás után. De azt is el tudom képzelni, hogy én bonyolítottam túl - jellemző lenne rám :D Na szóval én most már inkább tanárral állnék neki. Mondjuk ha nem budapesti vagy, akkor tényleg nem egyszerű találni olyat, aki tanítani tud, bár ez sem lehetetlen. Ha meg budapesti vagy, akkor nincs ezzel gond.

2013. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Osztrák határ mellet lakok szal...:D

Most akarom a hébert elkezdeni amúgy.

2013. febr. 23. 22:53
 14/16 anonim válasza:
Ez a kerdes engem is nagyon erdekelne!:)
2013. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed alapján az az érzésem hogy komolyan veszed es átgondolt ad es igazibol akarsz áttérni. Sokat kell tanulni pl. A torat a zsido szabályokat/ halachat. Apám aki rabbi pont tanít egy olyan embert aki át akar térni. Megkerdezhetem tőle hogy mit kell csinálnia.

Mostanában annyi ember akar áttérni hogy a rabbinak sok a dolga es sok belőlük nem rendes okokból akar áttérni mint pl a lánybaratjuk zsido hogy komplikáltnak csinálja az egészet.

Ha próbálkozol es nem adod fel akkor biztos működni fog!

Szerintem addig kel visszamenni amíg nem enged be. Akkor is ha 100-szor. Biztos beenged.

Sok sikert mindenbe. Csak ha akarnad tudni hogy a tóra nagy tiszteletben tartja azokat akik zsidok es elmentek az útról es visszamentek zsidóságra es azokat akik betértek zsidóságra. Azt mondja róluk a tóra hogy ott ahol ők állnak ott meg azok se alhatnak akik sose követtek bűnt! Másképpen nagyobb szinten vannak (csak ha igaz okokból es igazán hisznek) mint a "cadikok"!!

De nagyon nehéz a betéres!

Isten veled!

2014. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A helyedben 10x is meggondolnám,de te tudod.

Egyébként,hogy haladsz az áttéréssel?

2015. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!