Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus szeretnék lenni,...

Sága kérdése:

Evangélikus szeretnék lenni, segítenétek?

Figyelt kérdés

De katolikusnak vagyok keresztelve.

Mi ennek a menete,hogy vegyem fel a kapcsolatot,kell-e jàrni evangèlikus hittanra?

Ha kell akkor hova kell menni,ès ki tartja?

Ja ès esetleg gond az a gyülekezetben,ha a felesègem nincs megkeresztelkedve?

Tudnàtok nekem ebbe segìteni?



2013. febr. 25. 09:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadja a kat. és az ev. egyház egymás keresztelésé!t! Tehát annyi, hogy keresel egy szimp. lelkészt, templomot és jársz- ha van felnőtt hittan oda is. Majd megbeszélitek, hogy a feleséged akar-e megkeresztelkedni és ha igen, megkeresztelik Ennyi.
2013. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segìtsèget.

Ès ha a felesègem nem akar megkeresztelkedni, akkor megszòlnak engem èrte.Ö nem èrdeklödik az egyhàz irànt.

2013. febr. 25. 09:46
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem "szólhatnak" meg érte(ha valaki mégis, az helytelen, mint minden ítélkező megszólás, ne törődjetek vele). Azért adta melléd Isten, hogy a Te hited rásugározzon. Ez elég is lesz, nem "kell" megkeresztelni- ha ő így nem ért egyet.

Az én hitem ezt diktálja- így hiszem. Remélem találsz olyan helyet, ahol érzed, közelítesz Istenhez.

Végül is ezen múlik minden.

(én pl.régóta minden reggel olvasok pár sort az ÚSZ-ből.. csak úgy, valahol- és érdekes hatása van, megadja a naphoz a "felütést", mint a zenében..)

"Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok."

Jakab apostol, 4,8

2013. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtsèget.
2013. febr. 25. 10:11
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon elgondolkodtatott amit ìrtàl.

Az,hogy Isten mièrt adta öt mellèm.

2013. febr. 25. 10:19
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Kérted hogy segítsek. Szerintem rossz úton jársz. Miért akarod otthagyni a katolikus egyházat?
2013. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék evangélikus lenni,mert a katolikus egyház nézeteivel nem értek egyet pl:


-A SzentÍrás közelsem helyez akkora hangsúlyt Máriára, mint a katolikus egyház, és csak mint Jézus anyjára tekint rá. De sohasem helyezi feljebb Máriát, mint bármely más teremtett lényt, és semmiféle szellemi hatalmasságban, szellemi tekintélyben nem részesíti.

A Bibliában a katolikus Mária-tanoknat nem fogod megtalálni.Csak annyi az igaz mindebből,hogy Mária szűz volt, amikor Jézus megfogant benne

-a purgatorium(tisztítótűz) tanítással sem értek egyet

-A pápaság létjogosultságával sem értek egyet amit Péterre alapoznak,holott ő sem volt "vezetője" a többi apostolnak.

-a katolikus gyónással se értek egyet,mert szerintem is Isten felé kell gyónnunk,ha vétkeztünk hittel és majd az Ő kegyelméből üdvözülünk.

-a papok cölibátusával se értek egyet

-azt se értem,hogy a szentírás Isten kinyilatkoztatott szava,ennél a szónál hogy lehet többre értékelni a hagyományokat,a pápák szavát?Vagy ha nem is többre de egy rangra hozni a Bibliával?

Hát most így nagy hirtelen ennyi kb ami miatt úgy gondolom,hogy evangélikus felfogás közelebb áll hozzám.

De ettől függetlenül elfogadom a katolikusok hitét és elfogadom,hogy ők evvel nem értenek egyet.

2013. febr. 25. 16:21
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha csak megkeresztelve vagy, de más szentséget nem vettél még fel (elsőáldozás, bérmálás) akkor annyi az egész, hogy elkezdesz evangélikus közösségbe járni, és majd később konfirmálhatsz. A keresztséget egy, ugyanaz a szentség a katolikus és az evangélikus vallásban is. Ha viszont már bérmálkoztál is, akkor nehezebb az ügy, jogilag nem térhetsz át, mivel azzal a Katolikus Egyház jogilag felnőtt tagjává váltál és ott ígéretet tettél, hogy ezt a hitet megőrzöd.
2013. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem még nem elsőáldoztam,bérmálkoztam.

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 25. 20:40
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

"-A SzentÍrás közelsem helyez akkora hangsúlyt Máriára, mint a katolikus egyház, és csak mint Jézus anyjára tekint rá. De sohasem helyezi feljebb Máriát, mint bármely más teremtett lényt, és semmiféle szellemi hatalmasságban, szellemi tekintélyben nem részesíti."


A Szentírás írja hogy Mária volt Jézus édesanyja. Jézus = Isten tehát Mária Isten anyja. Szerinted ez nem jelent semmiféle kiváltságot? Jézus Mária testében fogant meg, ott növekedett, Mária szülte meg, ő nevelte fel. Van vajon valaki aki ennél bensőségesebb testi/lelki viszonyba kerülhetett volna Istennel?


"A Bibliában a katolikus Mária-tanoknat nem fogod megtalálni."


Ettől még lehet igaz. Sok minden van ami nincs benne a Bibliában és mégis igaz. Sőt, maga a Biblia mondja hogy nem csak a Szentírás a mérvadó.


2Tim 3,16 - Minden Írás, amit az Isten sugalmazott, jól használható a tanításra, az érvelésre, a feddésre, s az igaz életre való nevelésre,


"a purgatorium(tisztítótűz) tanítással sem értek egyet"


Gondolj bele. Valaki megöl 60 embert, de élete végén megbánja és bocsánatot kér. De ettől még a természete nem változik meg 1 perc alatt hanem egy kegyetlen gonosztevő marad. Igazságos az ha egyből mehet a mennybe? Bemehet úgy hogy ilyen rossz a természete?


"-A pápaság létjogosultságával sem értek egyet amit Péterre alapoznak,holott ő sem volt "vezetője" a többi apostolnak."


Bocs erre most csak egy linket küldök:

[link]


"-a katolikus gyónással se értek egyet,mert szerintem is Isten felé kell gyónnunk,ha vétkeztünk hittel és majd az Ő kegyelméből üdvözülünk."


A gyónáskor Isten felé gyónunk. A pap csak közvetít. Nem várhatod el Istentől hogy Ő személyesen válaszoljon, nem? :)


"-a papok cölibátusával se értek egyet "


Miért nem? Máté 19.12:

"Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról."


"-azt se értem,hogy a szentírás Isten kinyilatkoztatott szava,ennél a szónál hogy lehet többre értékelni a hagyományokat,a pápák szavát?Vagy ha nem is többre de egy rangra hozni a Bibliával?"


A Biblia az első, ezt nem vitatja senki.


"Hát most így nagy hirtelen ennyi kb ami miatt úgy gondolom,hogy evangélikus felfogás közelebb áll hozzám. "


És az Eukarisztiáról mi a véleményed? Evangélikusként elveszítenéd, az Oltáriszentséggel és a többi szentséggel együtt.

2013. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!