Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus szeretnék lenni,...

Sága kérdése:

Evangélikus szeretnék lenni, segítenétek?

Figyelt kérdés

De katolikusnak vagyok keresztelve.

Mi ennek a menete,hogy vegyem fel a kapcsolatot,kell-e jàrni evangèlikus hittanra?

Ha kell akkor hova kell menni,ès ki tartja?

Ja ès esetleg gond az a gyülekezetben,ha a felesègem nincs megkeresztelkedve?

Tudnàtok nekem ebbe segìteni?



2013. febr. 25. 09:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az eukarisztikàròl mèg nem hallottam.Felvilàgosìtanàl erröl?
2013. febr. 26. 10:58
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az eukarisztikàròl mèg nem hallottam.Felvilàgosìtanàl erröl?"


Szerintem csak ezt a kifejezést nem hallottad még de a jelentését biztos ismered:

[link]


Röviden az Eukarisztia = átváltoztatott kenyér melyben Jézus teste van jelen.


János 6.53

"Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon."


És itt fontos dologról van szó. Miután Jézus elmondta ezt a beszédet, szinte az összes tanítványa elhagyta. Ekkor Jézus nem szaladt utánuk hogy "várjatok, csak jelképesen értettem". Ennek a szentségnek a megalapítása olyan fontos volt hogy ez fontosabb volt annál hogy a tanítványok Jézus mellett maradjanak.

2013. febr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja igen ìgy màr tènyleg hallottam erröl.
2013. febr. 27. 14:25
 14/18 -a- ***** válasza:
34%

Olvasd el Luther Márton –tól :

’A gyilkos és rabló parasztbandák ellen’

’A zsidók és hazugságaik’

című írásait.


(átküldöm ha nincs meg.)

2013. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi de elèg az is ha mondasz egy linket,ahol elolvashatom.Ha nincs fenn a neten akkor àtküldhetnèd,megköszönnèm.
2013. febr. 28. 06:18
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"a igen ìgy màr tènyleg hallottam erröl."


De gondolom nem hiszel benne. Ha hinnél benne akkor tudnád hogy mit veszítesz el. Mondjuk nem kötelező hinni semmiben de jobb lenne ha jelet kérnél Istentől ha kétségeid vannak.

2013. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A neked írt válaszom alapján írt nekem privátban egy katolikus akinek szintén kétségei voltak. Ő aztán egy kis rábeszélésre mert jelet kérni Istentől hogy a katolikus egyházban kell-e maradnia és azonnal kapott is.
2013. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat.
2013. febr. 28. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!