Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus és református...

Sága kérdése:

Evangélikus és református egyházak miben különböznek egymástòl?

Figyelt kérdés
Ùgy èrtem hogy vallàsgyakorlàsban,hitben stb.

2013. febr. 25. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Jött Luther a labancoknál azt mondta, hogy korrupt rosz dolog a katolcizmus, az egyház elment egyfelé s egyet reformált. Ez lett az evangélikus. Aztán luther szele megcsapta Kálvin Jancsit a (ha jól emlékszem) Holland, aki mégegyet reformált s ez lett a református. Aztán jött Dávid Ferkó, akinek még ez sem volt elég, s ezt is tovább reformálta, s ez lett az unitárius. (na de ő addig reformált, hogy az unitáris vallásnál sem maradt meg, egyet még lépett.)


Szertartásbeli külömbség annyi, hogy az evangélikusoknál még van kereszt és gyertyahasználat a templomban. Szóvál látszik, hogy a katolikus és a református között van.


A szerény véleményem meg az, hogy a sok felekezet sokat ártott magyarságnak. Trianon széttépte földrajzilag, a sok felekezet, meg széttépte lelkileg a magyarságot. Elég csak a nagyszüleink korára visszamenni, amikor még egy katolikus nem vegyült (ha egy mód volt rá) más felekezetűvel. Erdélyben például egy unitárius még ennél is konokabb. Hát hogy néz ki, hogy egy magyar fiu ne vehessen el egy magyar lányt, mert mondjuk nem abba a felekezetbe tartozik. Szóval ez így nincs rendben!

2013. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Èn ùgy tudom ez ma màr nem ìgy van.
2013. febr. 25. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Probálj házasságra lépni egy katolikussal. Egyből jön a plébi, hogy feltételei vannak. Légy katolikus, ha nem, akkor a gyereked csak katolikusnak kereszteltetheted meg és ezt aláírqatja veled. S végszóként megfenyeget, hogy ha ennek ellenszegül az új család, akkor a házastársad kitoloncolják az egyházból.


Ez sok ember számára akadály lehet. Tehát a népet leghamarabb az egyházak húzzák szét. A politikai megosztottság csak ezután jün. Ha tetszik, ha nem, ez így van!

2013. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én erről nem tudtam.Szerintem ez így tényleg nem jó.
2013. febr. 25. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:

A 3-as nem tudom, hogy honnan vette ezt az ostobaságot, valószínű, hogy megrekedt úgy a 16-17. században.

Ma már sok helyen nem is veszik komolyan a reverzálist. Meg azért nézzük már meg a gyakorlati oldalát is: nem egy olyan vegyesházasságot ismerek személyesen, ahol teljesen reformátusok a gyerekek és a katolikus szülőt nem "toloncolta ki" az Egyház, ugyanúgy járhat a szentségekhez.

A II. vatikáni zsinat ökumenizmusra, illetve más keresztény felekezetekre vonatkozó részeit ajánlom.

2013. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nehogy már egyik felekezet a másikat gyilkolja itt, mikor tele van a világ kézrátétellel gyógyítókkal, feng-shuival meg ájurvédával, vagy ami még ennél is rosszabb, meggyőződéses ateizmussal. Nem néztek tévét? Emberek közé se jártok? Hahó!!
2013. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg valaki nem válaszolna a kérdésre a katolikusok fikázása közepette? :D

(Egy görögkatolikus, akit szintén érdekelne a két fent nevezett egyház közötti különbségek)

2013. febr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!