Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondjátok meg nekem, Isten...

Mondjátok meg nekem, Isten melyik embert szereti jobban, a butát vagy az okosat?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 13:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! Lehet, hogy igazad van, mert sok buta és szép (vagy szépnek látszó) embert látok. :-)
2013. febr. 27. 01:46
 12/24 anonim ***** válasza:

Ő elfogulatlan és nem részrehajló.

A Cselekedetek 10:34, 35 kijelenti, hogy „nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik”.

Nem számít hogy milyen a társadalmi helyzetünk, bőrszínünk, vagy hogy hol élünk!

2013. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A Cselekedetek 10:34, 35 kijelenti, hogy „nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik”.


-az rendben, hogy "igazságosságot cselekszik",

de a félelemre mi szükség van? Az egy negativitás.


Szadista az Isten?

2013. márc. 1. 01:31
 14/24 anonim ***** válasza:

Az Istenfélelem nem azt jelenti hogy Istentől fél az ember hanem azt hogy szereti Istent és ezért fél őt megbántani. Vagyis attól fél hogy esetleg szándékosan vagy véletlenül olyat tesz ami Istent sérti.

Istentől egyébként nem kell félni. Csak azok félnek tőle akiknek még torz az Istenképe és nem ismerik Istent eléggé.

2013. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Pietrosol ***** válasza:

A félelem szó konkrétan a teljesség hiánya:fél elem!

Istentudat nélkül az ember csak fél. Tehát itt nem mentális félelemre kell gondolni, hanem az embernek arra a gyökértelenségére, amelyben az önmagát kizárólag a testével és elméjével azonosító ember él.

2013. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Isten részrehajló! Láttam múltkor a Fradi-Újpest meccsen kerepelővel.

Amúgy a szőke, kék szemű árjákat szereti!

2013. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A kérdező embert szereti a legjobban!
2013. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Szerintem a butát megveti, mert az isteni szándékot és célt nem teljesíti be (tudomást sem vesz róla).
2013. márc. 17. 21:07
 19/24 anonim ***** válasza:

A kérdés már csak az, miért hiszi bárki is, hogy van isteni cél?

Az ember szeretne célt adni az életnek, mert képtelen szembenézni azzal, hogy lényegében csak létezünk, ebben az üres, ijesztően hatalmas térben, gyorsan elmúlunk és senki sem fog megmenteni minket.


Lényegében mint amikor a királykisasszony a szőke hercegre vár a sárkány tornyában. Csak a herceg a való életben nem fog megérkezni soha.

2013. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

*De szerintem a kérdést tedd fel az istenednek, erre csak ő adhat választ.


Kb. mint a szerelem/szexben a: "Szerintetek mit gondolt rólam?" kérdések.

2013. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!