Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napjaingban melyik az a...

Napjaingban melyik az a keresztény vallásközösség amelyről a legkevesebbet lehet hallani?

Figyelt kérdés

"Mert szoros az a kapu és keskeny az az út,a mely az életre visz, és kevesen vannak,a kik megtalálják azt."(Mát.7,14)


Köszönöm.



2013. febr. 22. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A kis szektákról nem hallani szinte semmit.
2013. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Bocs, akkor kijavítom.

Keresztény Felekezet.

A szekták kizárva.

Nem tudom hány szekta van,de engem nem a szekták érdekelnek

jelen pillanatban.

De kösz a figyelmesztetést.

2013. febr. 22. 14:51
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

"Nem tudom hány szekta van,de engem nem a szekták érdekelnek "


Óvatosan ezzel a szekta kifejezéssel. A középkorban Husz Jánost is megégették eretnekség vádjával, 1999-ben pedig ezért a tettért II. János Pál pápa bocsánatot kért. Azért, mert valamire ráolvassák az "eretnek" vagy a "szekta" kifejezést, még nem biztos, hogy valóban az...

2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
És természetesen a keresztény felekezetekről beszélek.
2013. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Na álljunk meg egy pillanatra,ok? Senkit és semmit nem bántottam. Ha szektákra lettem volna kiváncsi akkor tisztán fogalmaztam volna meg a kérdést,hogy mi érdekel. Nem érdekelnek a szekták még akkor sem ha keresztényeknek valják magukat. Senkit nem vádolok,se Mormonokat,se Jehovákat,se Triádokat senkit. Csak egy választ szeretnék a feltett kérdésre. Mégegyszer köszi.
2013. febr. 22. 16:21
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A szekta szó jelentése:


Krisztus tanításától eltért felekezet.


Jehova Tanúi nem tértek el Jézus tanításától, és az első századi minta alapján hirdetik az Isten királyságának jó hírét, és tanítványokat képeznek, hogy ők is betartsák Jézus parancsait.

Nem tartoznak a világhoz, nem vesznek rész sem politikai sem semmilyen emberi törekvésben, mert e világnak van Istene aki vezeti ezeket az eseményeket.

A Testvérek között szeretet van egymás és más emberek között,

ezért semmilyen újság cikkben nem olvasnak róluk olyan híreket, hogy bár kit megtámadtak volna, vagy bele avatkoztak volna egy kormány vezetésébe, vagy megdöntésébe. Semmi közünk ehhez, nem a mi feladatunk. Majd Jézus megdönti az emberi uralmakat.

Nagyon kevesen vannak.

Persze ezt nem azért írtam le mert reklámozni akarom az egyházunkat.

2013. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én elhiszem amit írsz,de akkor elmagyaráznád nekem a fenti igét? Tudod, a szoros kapu a keskeny út a kevés ember stb. Nem igen látom a Jehova tanuit annak az útnak a közelébe. Vagy engem informáltak rosszul?
2013. febr. 22. 16:43
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, te mit értesz a szekta alatt? A történelmi egyházakat egyházaknak tekinted, a náluk pedig később alakultakat szektának? Világosíts már föl kérlek. Sorolj már fel konkrét szektákat, kike is gondolsz annak?
2013. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekelnek a szekták! Nem én hoztam fel a szektákat. Valaki felhozta és azota csak mindenkinek a szektákkal van baja. Én azt szeretném tudni,hogy melyék keresztény egyházhoz illik a legjobban a fenti ige. Ennyi a kérdésem,és nem szekták
2013. febr. 22. 17:57
 10/22 anonim ***** válasza:
Talán az Unitáriusok,keveset lehet hallani róluk, a Baptisták esetleg még a Reformátusok sem verik nagyon a dobot...nem tudom de remélem segíthettem.
2013. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!