Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ortodox zsidónak adhatnak...

Egy ortodox zsidónak adhatnak (újszövetségi) bibliai nevet?

Figyelt kérdés

(vagy nem ortodox)

Ilyenekre gondolok mint a Máté, Márk,


aggódom egy barátom miatt, hogy zsidó, de ha ilyen nevet kapott valószínűleg csak távoli rokoni szálakon az. Beszéltem vele erről de nem kaptam rá tiszta választ, legalábbis letagadta, de nem egy ismerősöm tagadta le szintén akikről viszont tudom, hogy vallásos zsidók.


2013. febr. 26. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem Ábelnak hívnak, és nem vagyok zsidó , de abban biztos vagyok hogy volt zsidó felmenőm.
2013. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"aggódom egy barátom miatt, hogy zsidó"


Miért kell neked amiatt aggódnod? Távoli rokoni szálakon senki sem zsidó. Valaki vagy az, vagy nem. Vagy származása, vagy vallása alapján.

2013. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jogos az aggodalmam, a zsidók fiatal korukban még nem, de utána elkezdik undorral lenézni a gojokat, de legalábbis nem barátkoznak velük.
2013. febr. 26. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de az első gondolatom az volt: te milyen hülye vagy! ... vedd úgy, hogy nem is írtam le, de ugye a kérdésed, meg az indoklásod nem gondolod komolyan ... ki fertőzött meg ennyire ezzel az ideológiával?
2013. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj kérdező... Ez fájt. Most teljesen őszintén, hány olyan vallásos zsidó barátod volt, aki megszakította veled a kapcsolatot, mert te nem vagy zsidó? Azt pedig tényleg már csak zárójelben jegyzem meg, h a "goj" szónak soha nem volt pejoratív értelme, annyit jelent, h "nép". Nem nézik le a nem-zsidókat, olyannyira nem, h a beteglátogató egyletük (amely ingyenesen működik) a nem zsidó betegeket is látogatja, különös tekintettel azokra a kórházi ápoltakra, akiket senki más nem látogat (de ez tényleg csak érdekesség).


Amúgy pedig természetesen kaphat újszövetségi bibliai nevet, nekem van mélyen vallásos János, és Miklós nevű zsidó ismerősöm is. Teljesen lényegtelen, mert úgyis kap mellé echte héber, vagy jiddis nevet is, csak az nem kerül bele a polgári anyakönyvi kivonatba.


Végezetül egy jó tanács. Legyél egy kicsit nyitottabb, ne csak a buta propagandának dőlj be, hanem járj utána a dolgoknak. Ha a zsidókkal kapcsolatban merülnek fel kérdéseid, aggályaid, akkor legegyszerűbb, ha egyenesen a "forrásnál" érdeklődsz, vagyis vallásos zsidóknál, rabbinál, stb... Akkor talán az ismerőseid/barátaid sem fogják tagadni előtted a származásukat, illetve a vallásukat, hanem megbíznak benned.


Vagy szerinted az normális dolog, ha a barátaid úgy érzik, h le kell előtted tagadniuk a vallásukat? Neked hogy esne, ha neked kellene egy fontos részedet titkolnod, mert tudnád, h előítéletei lennének veled szemben a barátaidnak?

2013. febr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
Az új szövetségben csak a Poncius Pilátuis nem zsidó név. Azt biztosan nem kapta zsidó barátod ☺.
2013. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt tudtad, hogy volt egy Árpád-házi magyar királyunk, akit Salamonnak hívtak?
2013. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aba Sámuelrõl nem is szólva. amúgy teljesen 1etértek nemáááá és méginkább 5 ( 02-26 ) 23:04 válaszával.


@ 1 ( 02-26 ) 16:26:


Nem feltétlenül a zsidó felmenõd miatt lettél Ábel, ami különben bibliai, de még nem kifejezetten zsidó nev, mivel Ábel idejében még nem voltak zsidók.

Egyébbként, ha végig anyai ági felmenõd volt zsidó ( tehát édesanyád édesanyjának az édesanyjának az ... ), akkor a zsidó vallási közösség elfogad született zsidónak.

2013. febr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
van szebb név mint a Mordekháj?
2013. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!