Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Baptistákról írnátok pár...

A Baptistákról írnátok pár mondatot? Miben különböznek a többi felekezettől? Miért jobb/rosszabb szerintetek? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlenül pozitívak:)

Protestánsok. Tehát nincsenek szentek, gyóntatás, szobrok, Mária imádat, Pápa stb... A keresztelés jelképes és nem baba korban történik meg. Ha jól tudom, akkor nem kell ugrálniuk kötelezően sem egyik háztól a másikig vagy halandzsázni.

Baptista Szeretetszolgálat miatt még nagy dícséret nekik.

Majd jobban megismerek őket és nyilatkozom róluk.

Békes, barátságos, normális, igaz közösségnek tűnnek elsőre.

2013. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Voli77 ***** válasza:
100%

Hello! Én baptista vagyok baptosta családból. Igen a baptisták protestánsok. Két komolyabb különbség van a baptisták és más protestáns egyházak között: a keresztelés formája és lényege; és az úrvacsora. A baptistáknál azt keresztelik meg akinek mély kapcsolata van Istennel és meghozta azt a döntést, hogy megkeresztelkedik. A második lépés az, hogy ezt a döntést el kell mondania a közösség, a gyülekezet előtt. Ezt hívjuk bizonyságtételnek. A gyülekezeti tagok a bizonyságtétel alapján megszavazzák, hogy meg lehet e keresztelni a személyt. És másokkal ellentétben nem szentelt víz alá merítik vagy lelocsolják a keresztelendő személyt hanem egy medencében (vagy akár folyóban, tóban) víz alá merítik, bemerítik ahogyan Keresztelő János tette. Egy másik különbség a baptista és más egyházak között, hogy a baptisták kicsit újszerűbbek stílusban: új fajta zenék, imaházak felszerelés stb. De a központi üzenet ugyanaz. A másik különbség: az úrvacsora. Máshol akárki aki előremegy vehet úrvacsorát. A baptistáknál csak azok akik már megkeresztelkedtek/bemerítettek, szintén a saját döntésükre. Olyan nincs hogy egy egyház rosszabb vagy jobb, mert az csak formalitás, a lényeg hogy van-e személyes kapcsolatod Istennel vagy sem. Ebből a szempontból szeretem a baptista elvet mely szerint a "páciens" saját döntése a megkeresztelés/bemerítés ami mögött egy komoly döntés és kapcsolat Istennel áll. Az úrvacsoránál is ez a helyzet. Ez azért jó mert figyelembe veszi ezt a sajnos sokszor "elfeledett" igét: "Azért aki méltatlanul eszi e kenyeret, vagy issza az Úrnak poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen. Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérből, és úgy igyék abból a pohárból, Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét. Ezért van ti köztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan." (1 Kor. 11.27-30)

De igazából mondom, nem az a lényeg, hogy melyik egyházhoz tartozol, hanem az hogy térj meg és élj Istennek.

Remélem kielégítő választ adtam. Még egy kis info ha érdekel:

[link]

Isten áldjon!

2013. febr. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hazardteam ***** válasza:
Volli, szavamra, ez a hozzáállás tetszik. Roppant szimpatikus.
2013. febr. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Már kétszer voltam baptistáknál és szeretnék is maradni. Egész más ott, mint egy hagyományos templomban. Más a közösség, más a hangulat és más az értékrend. Ott a gyerekeim nem terhek, hanem a jövő. Minden héten foglalkoznak velük, nem csak nagyritkán.

A felnőtt keresztség is fontos, valóban hívők járnak az imaházba.

Az emberekhez való hozzáállás sem mindegy, karitatív munkájuk példaértékű. Azt tudom, hogy EZ kereszténység és valószínűleg be fogok merítkezni, ha eljön az ideje.

2013. febr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak a baptistákkal kapcsolatban. Nem tévtanítók vagy szektás eretnekek hanem családcentrikus istenfélő életet élnek. Rendesen dolgoznak és valóban sokat törődnek a gyermekekkel amelyeket Isten áldásának tartanak és nem tehernek. Attól függ, hogy milyen régi a gyülekezet van különbség a zenében és az Istentisztelet rendjében de azt pontosan nem tudom melyikben hogy van. A weblapjuk is elég sok infót tartalmaz. Ott többet is megtudhatsz róluk
2013. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátaim baptisták. Nagyon rendes emberek, családcentrikusak. Nem ritka a nagycsalád. Gyerekekkel is foglalkoznak már csecsemő kortól. Sok közösségi programjuk van.
2013. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én a Biblikus keresztség gyakorlását, illetve a Szeretetszolgálati tevékenységüket emelném ki.

2013. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zahire válasza:
A keresztelésre azért annyit reagálnék, hogy annyit tudunk Jánosról, hogy a Jordán vizében keresztelt.A metódusról nincs információ, magyarán bele kellett - e merítkezni, vagy a vízben állás volt a lényeg, illetve az, hogy a keresztelendő homlokára öntött - e vizet.
2013. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zahire válasza:
A református vagy kálvinista úrvacsora pedig lényegében nem különbözik, hiszen egyértelmű, hogy az vesz úrvacsorát, aki az egyházközség megkeresztelt tagja.Igen valószínűtlen, hogy kereszteletlen illető úrvacsorát kívánjon venni.
2013. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!