Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, miért mondjátok...

Ateisták, miért mondjátok ezt, és gondolkodtok így?

Figyelt kérdés

(Nem provokációnak szánom, és nem is szeretnék veszekedni)


Az ateisták ugye azt gondolják, hogy akiben én hiszek, az nem létezik. Engem életem során nem igazán érdekelt Isten szava. De olyan mélyre kerültem, és úgy megreccsentem, hogy azt gondoltam, 2 esélyem maradt csak. Az egyik a halál, a másik, hogy adok egy esélyt Istennek, hátha segít, hiszen már nincs mit vesztenem.


Megtapasztaltam Isten szeretetét, pedig nem hittem, hogy segíteni fog, de mikor hozzá fordultam teljesen őszintén, akkor Ő megváltott.

Ezt a megtapasztalást nem értheti senki, csak aki átélte ezt, tehát megtért.

Mégis az ateisták szerint pedig ez nem igaz, mert Isten nem is létezik.

Miért mondjátok azt, hogy márpedig amit én megtapasztaltam, az nem is igaz? Holott én tudom, hogy ki voltam és ki lettem, és mit tett velem Isten.


Ha valaki szerelmes egy lányba, akkor azt csak ő érzi, és a társai nem, és mégis azt mondják neki, hogy nem, te nem vagy szerelmes abba a lányba. Nem érzel semmit, és soha nem is éreztél iránta semmit.


Talán nem a legjobb a példám, de aki meg akarja érteni, az érti, hogy olyan dologról mondjátok nekem, hogy nem létezik, amit ti soha nem tapasztaltatok meg, én pedig igen.

Hiába mondjátok, hogy persze, kiborultál, és jól kisírtad magad, és megkönnyebbültél. Én erre azt mondom: ember, te jobban tudod mi történt velem? Te nem érted akkor, hogy mi történt velem.


Én nem olvasgattam a Bibliát amikor megtértem, nem beszéltem lelkésszel aki elmondta volna, hogy hogy kell megtérni. De ez megtörtént velem.


Ha én lennék az egyetlen, de a világon rengetegen vannak akik megtértek, és ti azt mondjátok: egyikőtök sem

tapasztalhatott meg semmit, hiszen Isten nem létezik.


Sok ember szinte bármit megtenne, csak hogy helyre jöjjön az élete, és hogy boldog életet éljen. Ha esélyt adtok (hiszen esélyt adtok) az alkoholnak, a drogoknak, vagy bárminek amitől úgy vélitek jobb lesz az életetek, miért nem adtok egy esélyt Istennek is?



2013. febr. 28. 16:39
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy én sem állok stabilan a hitben, mint azt le is írtam, de hiszek Jézus Krisztusban, hogy Ő elegendő a bűnök bocsánatára. Én tudom, hogy könnyen összetörhet engem Isten. Nem vagyok egyáltalán erős. De imádkozom, hogy kitarthassak.

Hiszem, hogy Isten igazságos. Mint mondtam, nekem is van sok kérdésem, amit nem értek, de bízok Istenben, és az Ő igazságában.

Ha azt mondod, hogy Isten igazságtalan bizonyos dolgokért, amit a Bibliában olvastál, akkor azt is tudni kell a Bibliából, hogy Isten mindenkinél bölcsebb. Ha azt elhiszed, hogy ott mit tett, és szerinted igazságtalan volt, akkor hidd el azt is, hogy bölcsebb is mindenkinél. Még ha az ember azt is gondolja, hogy ő jobban tud mindent. Tehát ha Ő sokkal bölcsebb nálunk, akkor lehet, hogy nekünk igazságtalanságnak tűnnek a dolgai, de ettől még akkor is neki van igaza. Ez persze hit kérdése. De az nem fair, ha csak azt hisszük el, ami szerintünk igazságtalan, hogy megerősítsük magunkban, hogy nem létezik, vagy hogy azt mondjuk: nekünk nem kell ilyen igazságtalan Isten.

Úgy gondoljuk, hogy már bölcsebbek vagyunk nála is? A kisgyerek oktatja ki az apját? A diák oktatja a tanárt?


Iskolásoknál szokott előjönni az a gondolat, hogy: minek tanulunk ilyen dolgokat tanár úr, semmi értelme, sosem fogom ezt használni. Majd durcásan ül a diák, mert nem érti a feladatot, és így próbál ellenkezni, nem akarja megtanulni, nincs ínyére a dolog.


"Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje."


A kérdéstől már eléggé eltértünk, ami továbbra is az, hogy sok ateista miért próbálja nekem megmagyarázni, hogy én nem élhettem át semmit, holott én tapasztaltam meg, nem pedig ő.

2013. márc. 1. 13:40
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
ateistaként mondom, hogy leszarjuk mit éltél át.
2013. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Elég volt pusztán a kérdés és egy általad feltett kommentet megnézni és a hosszából megállapítottam, hogy te a semmiről is ódákat tudnál zengeni, mint az ezo/asztros sz×rládák.

Először is, mi az hogy megtért? Honnan hová (ezt valamiért mindig elfelejtik leírni)?

Mit tapasztaltál meg te pontosan?

Először is! A Biblia egy mesekönyv és hogy mi erre a bizonyíték? Első oldal, Isten a 4. nap teremtette meg a Napot. Akkor honnan tudták, hogy hány nap telt el. Isten a második nap teremtette a vizet (mint tudjuk Nap még nem volt elkészítve). A víz az űrben megfagy, vagyis nem víz, hanem jég.

De ez még fele akkora baromság se lenne, mint az, hogy Isten a 3. napon teremtette meg a növényeket, mikor még Nap se volt. Bravó... persze most jöhetnétek azzal, hogy Isten mindenható... én meg azt mondom, hogy Isten egy szakállas tróger és semmi nem fog történni.

Nevezhetjük akár jehovának, jahvénak, allahnak, buddhának... CTHULHU-NAK! Semmi se fog történni.

A vallást pont a teneked találták ki, hogy valamiféle álomvilágban ringathasd magad.

2013. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
84%
Ui: Jézus a 16. Benedek pápa szerint Jézus előtt született. Na erre varrjál gombot!
2013. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Rá varrtam.

Ha kérdezni akarsz akkor nyiss saját kérdést, ha pedig nem szeretnél válaszolni, vagy nem tudsz, vagy esetleg zavar a kérdés, akkor nem kötelező elolvasni. Mert ebben semmi válasz nem volt a kérdésemre, szóval ne itt dühöngj, köszi.

2013. márc. 2. 01:17
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én tudom, hogy könnyen összetörhet engem Isten. Nem vagyok egyáltalán erős. De imádkozom, hogy kitarthassak. "


Én viszont tudom magamról hogy erős vagyok. Volt néhány nehezebb időszak az életemben, de megoldásként, vagy hogy a bánatomat enyhítsem sosem nyúltam drogokhoz, alkoholhoz. Mindig felemeltem a fejem és próbáltam keresni az utat, amin tovább tudok menni. Ima nélkül, csak bíztam magamban, és mindig sikerült minden helyzetből talpra állnom.


Csak egy példa: GYED alatt eléggé kiürült a családi kassza, de azért nem is kellene lepukkantnak lennem, viszont a kicentizett pénzt nem fodrászra kéne költeni. Elmentem hajmodellnek, volt hogy továbbképzésen 30 fodrász előtt festették-vágták a hajam és közben bámultak, volt hogy a fodrászok (nem tanulók, ez továbbképzés volt az új technikákról, szóval nem cs.szték el) rajtunk gyakorolták az új vágást... Így mindig csinos volt a hajam, semmibe nem került, sőt még ajándékokat is kaptam (ezért nem fizetnek, csak adnak pár cuccot). Jó, más anyukának nem biztos hogy van nagymama aki vigyáz addig a picire, vagy olyan semmilyen állagú a haja, hogy nem kell hajmodellnek, DE találtam megoldást. Ha nem ezt, akkor lett volna más... És ez szinte mindenre igaz. Nem lehajtott fejjel imádkozom és várom a csodát, hanem körbenézek és megpróbálom rinya nélkül megoldani.

2013. márc. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Isten pontosan így segít. Nem biztos, hogy megnyered a lottót, de megnyit bizonyos ajtókat.

Akinek nem inge ne vegye magára, de sok ateista érvel így: Mivel ilyen sok rossz dolog történik a világban, ebből az következik, hogy nincs Isten. De amikor jó dolgok történnek, akkor már nem mondják azt, hogy ebből az következik, hogy mégis csak van Isten.

2013. márc. 4. 12:42
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

"de megnyit bizonyos ajtókat. "


Oké. Szóval ez ima nélkül, templomba járás nélkül, kinyilatkoztatott ateizmus esetén is működik... Hmmm... asszem akinek itt el kellene ezen gondolkodni, az nem én vagyok. :-D

2013. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Mivel semmi nem történik Isten tudta nélkül, így mondhatjuk azt, hogy megengedi a dolgot. Ha te meg is tagadod, Ő attól még tudja mi van veled. Meg tud nyitni, és be tud zárni ajtókat. Bárhogy is igyekeznél, nem lenne semmi haszna, ha Isten nem engedné, hogy megtedd, és fordítva is igaz.
2013. márc. 4. 16:56
 40/41 anonim válasza:

én nem vagyok hívő még csak keresztény se

nincs is bajom a hívőkkel csak azzal ha valaki nagyon beszűkült látókörű és vagy csak istent inádja vagy csak a nem tudom mit

tehát szerintem okés vagy :)

2013. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!