Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn e ha távol próbálom magam...

Sascha kérdése:

Bűn e ha távol próbálom magam tartani egy barátnőntől aki rossz hatással van rám? Én próbálok megbocsátani hivő ember módjára de ő folyamatosan tesz azért, hogy megbántson.

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát, én nem vagyok hívő...


De, ha a barátom, mert feltételezem, hogy "baráti jellegű barátnőről" van szó, nem pedig "szerelmedről".

Tehát, ha nekem olyan ember van a közelemben, aki hisz ezekben a mesékben, gyakorolja a vallást, nem bántanám, biztosan kérdeznék is tőle ez ügyben, de nem negatívumként kezelném ezt, hanem egy vele járó tulajdonságként.

Abban az esetben, ha téríteni akarna, akkor sajnos megszakadna virágzó kapcsolatunk akár milyen jellegű barát/barátnőről lenne szó.

De, biztosan nem kezdeném el bántani emiatt, mert tiszteletben tartanám a nézeteit.

2013. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy bűn. Sőt, teljesen logikus lépés. Az emberek többsége igyekszik távol maradni azoktól, akik rossz hatással vannak rá. Aki pedig rossz hatással van ránk, az nem tekinthető barátnak, az ilyen legfeljebb álbarát.

Egyébként ismerem ezt az érzést, sajnos magam is voltam ilyen helyzetben, ahogy valószínűleg mindenki. Nagyon nehéz elszakadni olyasvalakitől, akit szeretünk, barátnak tartunk, de aki ezt nem viszonozza, aki megbánt, keresztbe tesz, nem viselkedik baráthoz méltó módon. Ezt hívják egyoldalú barátságnak, és bármilyen nehéz is, az ilyet a legokosabb nem erőltetni.

2013. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az 1 -es vagyok. :D


A léyneg lemaradt :D :D :D


Tehát...


Szerintem nyugodtan tatsd távol Magad tőle, építsd le a kapcsolatot bűntudat nélkül...


Ennyi erővel bármi más miatt heccelhetne, piszkálhatna...

2013. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat!
2013. márc. 3. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem bűn. Pál ezt írta:

(1Korintusz 15:32, 33) . . .. 33 Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat.

Tehát ha rossz hatással van rád akkor mellőzni kell.

2013. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy veszed észre hogy nem te vagy rá jó hatással hanem inkább ő van rád rossz hatással akkor jobb ha inkább csak távolról imádkozol érte. Ez akkor érvényes ha úgy látod hogy a vele töltött idő valamilyen bűnre vezet (mondjuk gyűlöletre a részedről).

De jobb lenne ha megerősödnél és lelki békéért és türelemért imádkoznál saját magad számára és akkor a vele töltött idő inkább őt vinné jó irányba azáltal hogy látná hogy milyen lelki erőt ad a keresztény hit.

2013. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!