Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a Bibliában a sárga...

Hol van a Bibliában a sárga veszedelem?

Figyelt kérdés
Az üknagymamám, aki boszorkány lehetett, megmondta a dédnagymamámnak (öröklődött) hogy sárga veszedelem lesz. Na már most ez bekövetkezett, mivel a kínaiak és keleti sárgák válságba sodorták a világot és itt végünk is van, jön a nyomor. De hol van a Bibliában? És azt is mondta, hogy annyi ember marad a Földön, hogy elférnek egy nagy fa alatt. Ettől már kezdek félni, ha már az előzőnél is igaza lett...
2013. márc. 3. 20:53
1 2
 1/19 Ozmium42 ***** válasza:
42%
Fogalmam sincs, hogy miről hablatyolsz. A távol-keleti emberek ugyanolyan emberek, mint mi. Semmiféle veszedelmet nem okoztak eddig, hacsak a puszta létezésük nem zavar valamiért.
2013. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
Tisztázzunk valamit: üknagymamaád egy rasszista hülye volt.
2013. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet mi rokonok vagyunk, mert ezt én is halottam valamelyik rokontól. Csak én olyan formában, hogy háború nélkül foglalják el a világot.

Egyébként nekem semmi bajom velük. És nem hiszem, hogy mindent rájuk kellene kenni.

2013. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

A Bibliában ilyen nincsen.


Tudomásom szerint egy jóskönyvben volt olvasható, amire több néven is hivatkoznak. Pl: Jezsuita-könyv, Jezsovita-könyv, Sybilla jóslatok.

Nekem már sokan mondták, hogy a nagymamájuk olvasott fel belőle, amikor még gyerekek voltak (mostani öregek mondják, úgyhogy én a 40-es évekre teszem, illetve annál korábbra). De amikor azt kérdeztem, hogy megvan-e még az a könyv, akkor mindenki azt mondta, hogy eltűnt (legnagyobb sajnálatukra). Így sohasem tudtam ellenőrizni, hogy pontosan mit is írt. Ilyen idézeteket mondanak még:

"ezret írunk/élünk ezret nem/kettőt nem", (amúgy ez nem jött be)

"vasmadarak fognak szállni az égen",

"(a világpusztulás után) olyan kevesen maradnak, hogy ha találnak egy forgácsot, akkor megcsókolják, mert azt még ember faragta",

"nem lehet majd megkülönböztetni a férfiakat a nőktől"

stb.


Ha netán valakinek megvan, kérem küldjön privit, mert tényleg kíváncsi lennék rá.


Egy néprajzos ismerősöm mondta, akkoriban sokféle vallásos tartalmú füzetet (ponyvát) és kis könyvet adtak ki. Ezek közé tartozhatott az is, amiről szó van. A Biblia azért egy kicsit megbízhatóbb forrásból származik.


Persze a Bibliában is vannak jövendölések, vagy inkább úgy mondom, hogy azok megbízható és ellenőrizhető jövendölések. Bárki fellapozhatja és elgondolkozhat rajtuk. Pl:

Máté 24. fejezete,

2Timóteusz 3:1-5,

2Péter 3:3,4

ezek napjainkól szólnak.


Úgyhogy nem kell félni az ilyen bizonytalan eredetű jóslato(cská)któl. Érdemes viszont megvizsgálni a Biblia kijelentéseit, mert az is beszél egy világméretű katasztrófáról, egy isteni beavatkozásról, ami Noé napjainak Özönvizéhez hasonlóan csupán az istentelen embereket fogja negatívan érinteni.


A Biblia szerint Isten előtt minden nép és egyén egyenlő. Nem különbözteti és nem bélyegzi meg egyik népet sem. Ez tényleg benne van a Bibliában: ApCsel 10:34,35.

2013. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező.


Nos a Sárga/Fakó/ ló vágtája az amire gondoltak, de félre is magyarázták akkoriban, mert az Én szüleim is erről beszéltek. de mára felnőttként utána jártam ennek és ez nem így van.

a Jelenések könyvében van, erről beszéltek, és ezt a biblia meg is magyarázza mit jelent.


(Jelenések 6:7, 8) . . .” 8 És láttam, és íme, egy fakó ló; és a rajta ülő neve Halál volt. És szorosan követte őt a hádesz. És hatalmat kaptak a föld negyedrésze fölött, hogy öljenek hosszú karddal, élelmiszerhiánnyal, halálos csapással és a föld vadállatai által.


Ő az egyetlen az Apokalipszis négy lovasa közül, akinek ilyen közvetlenül feltárják a nevét. A Halál találóan fakó lovon lovagol, a „fakó” (görögül: khló·rosz′) szó ugyanis a görög irodalomban sápadt arcra utal, mint amilyet betegség idézhet elő. Ugyancsak helyénvaló, hogy a Halál nyomában – nem tisztázott, hogy mi módon – ott van a hádesz (sírgödör), hiszen a hádesz fogadja magába azoknak a túlnyomó részét, akik áldozatul esnek a negyedik lovas pusztításának. Örömteli, hogy az ilyenek számára lesz feltámadás, amikor ’a halál és a hádesz is kiadja a benne levő halottakat’ (Jelenések 20:13).


A látomás felsorolja ennek néhány módját: „És hatalmat kaptak a föld negyedrésze fölött, hogy öljenek hosszú karddal, élelmiszerhiánnyal, halálos csapással és a föld vadállatai által” (Jelenések 6:8b). A vágta nem feltétlenül a föld lakosságának szó szerinti negyedrészét sújtja, hanem a jelentős részét, legyen az sűrűn vagy gyéren lakott. Ez a lovas a második lovas hosszú kardjának áldozatait, valamint a harmadik lovas általi éhínségnek és élelmiszerhiánynak az áldozatait szedi. De saját áldozatokat is követel, a halálos csapások és a földrengések áldozatait is, ahogyan azt a Lukács 21:10, 11 leírja.

A negyedik pecsét felnyitásakor feltáruló négy dolgot – a háborút, az éhínséget, a betegséget és a vadállatokat – az ókorban valóban a korai halál legfőbb okainak tekintették. Ezek tehát előárnyékolják mindazokat az okokat, amelyek a korai halálhoz vezetnek napjainkban. Pontosan úgy van, ahogy Jehova figyelmeztette Izraelt: „Ugyanígy lesz, amikor elküldöm Jeruzsálemre az én négy veszedelmes ítéletemet – a kardot, az éhínséget, a veszedelmes vadállatot és a járványos betegséget –, hogy kivágjak belőle földi embert és háziállatot” (Ezékiel 14:21).

2013. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4-es

Ne csak priviben, hanem ide megírhatnák, mert én is kíváncsi vagyok, ezért is tettem fel a kérdést!

2013. márc. 4. 09:38
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

"És azt is mondta, hogy annyi ember marad a Földön, hogy elférnek egy nagy fa alatt."


Isten megigérte Noénak és vele az emberiségnek az özönvíz után hogy több ilyen mértékű pusztulás nem lesz a világ történelme során. Az igérethez még jelet is adott ami a szivárvány.

2013. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem a dédnagymamám mondta ezt még a 70-es években... akkor még egy kínai ember nem volt európában. keresztény volt.
2015. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

A sárga veszedelem jön, egy részük sajnos meg is érkezett az iszlám formájába.Nőket erőszakolnak meg, bandába támadnak gyújtogatnak, késelnek.

Azt mondják h minden nemzedékre jut egy háború, na most sajnos ez úgy néz ki h ez lesz a mienk......


23

2016. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
86%
Kinai korona vírus.. Sárga veszedelem...
2020. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!