Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek sem azonos a...

Szerintetek sem azonos a keresztények Istene a jehova tauiéval?

Figyelt kérdés
Vagyis csak a jt szeretné ezt úgy beállítani mintha ugyan az lenne pedig nem is az? Mert szerintem köze nincs egymáshoz a kettőnek. A jehovisták mindent másképp magyaráznak és szerintük csakis az ő értelmezésük a helyes. Miért próbálják azonosítani magukat a Keresztények Istenével? Hisz a sajátjuknak még egy nevet is kitaláltak. Akkor a kettő nem lehet ugyan az, Nem? :)

#Isten #Jehova #keresztény #tanú #álszentsége #kitalációja
2013. márc. 4. 02:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
7%

Teljesen igazad van kedves kérdező!

Jehova Tanúi ugyanis a Biblia egyetlen létező Mindenható Istenét, a világegyetem szuverén Urát imádják, akit a Szentírás az eredeti héber nyelven JHVH-ként azonosít. A Biblia természetesen azonosítja a másik oldalt is, akik odatartoznak, azok logikusan nem az igaz Istent szolgálják, hanem e világ istenét, akkor is, ha esetleg őszinte és mélyen hívőknek vallják magukat. Az őszinteség és a mély hit ugyanis - ha helytelen az iránya - önmagában nem elég a Biblia szerint!


Így választ adtam arra az alaptalan állításodra is, hogy szerintünk "ugyanazt" az Istent imádjuk. Nem, nem!


Kedves kérdező, érdekel a bibliai válasz a következő kérdésről: Minden vallás ugyanahhoz az Istenhez vezet?


[link]

2013. márc. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%

Egyetlen Isten létezik csak, bármely valláshoz tartozik valaki.

A Jehováké is ugyanaz. Csak ők átírták az eredeti Bibliát a saját szájuk íze szerint.

2013. márc. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
10%

Jn1,14 S az Ige testté lett, és közöttünk élt.

Keresztény az, aki hiszi, hogy megtestesült a Logosz.

Jézes Krisztus az inkarnálódótt Logosz- az Atyaisten NEVE.


Isten Egy van- mindenkié- az összes, az öt világvallásé Bramanizmus (Brahman), Buddhizmus (Buddha tudat), Kínai univerzizmus (Tao), Kereszténység (Isten), Iszlám(Allah)

Sőt még az ateisták szidott és nemecsek ernőként jegesvízben fürösztött, lealázott istene is ugyanaz.

Azután itt vannak a szekták: akik az örök és mindenható mellé valami zseniális újat biggyesztenek. Az nem azonos az örök és mindenható, mindenütt jelenlévő és mindenek forrásával.

2013. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%
*Jézus Krisztus
2013. márc. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Jézus :) ***** válasza:
5%

Jehova tanúi!

És hogyan magyarázzátok Mózes 5. könyvét?

Vehetjük egy törvénykönyvnek is, mivel tele van törvényekkel, szabájokkal, mit, hogyan, kivel, miért tehetünk. És pont itt (Moz.5.k.) rengeteg gyilkosságra ad engedélyt Jehova, mivel azok bűnösök, és meg szabad őket gyilkolni, asszonyoknak sem és csecsszopóknak sem szabad kegyelmezni. ???

Ez számomra felfoghatatlan, hogy egy könyörületes Isten ilyet megengedne, vagy parancsolna. Jehova ezért a szememben nem Isten, hanem egy félő, féltékeny emberi tulajdonságokkal, és gondolkodással felruházott személy.

Jézus sokszor szól ellent az ószövetségnek : " A Bibliában olvastahjátok, hogy szemet-szemért fogat fogért, én viszont azt mondom....."

Jézus pont az ellenkezőjéről beszél mint Jehova. A könyörületességről, megbocsájtásról, ellenségeink szeretetéről. "megütik egyik orcádat, tartsd oda a másikat is..."


Isten maga a szeretet. Jehova nem tud feltétel nélkül szeretni, ezért nem is lehet Isten.

2013. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
A fő baj az hogy Jézust nem fogadják el Istennek.
2013. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:


Nem igazán tetszett a fölényeskedő hangnemed, de ha te már így kiválasztottad, engedd meg hogy így válaszoljak én is:


Rendben. Viszont azzal nem értek egyet, hogy a saját istenedet tekinted igaz Istennek és a Keresztényekét pedig hamisnak. Szerintem a tiétek a hamis isten, de hát mindenkinek meg lehet a maga véleménye. Amit én is elmondtam és te is(annak ellenére, hogy kérdezte e valaki).

:)

És még valami: Mi közötök egyáltalán a bibliához? A keresztények már 2000 éve használják mint szent könyvet a vallásuk gyakorlásához. A ti "vallásotok" ha lehet annak nevezni 120 év után, mert ugye ennyi idős, ugyan mire épül? Nehogy már egy másik vallás szent könyvét használjátok fel és utánna kijelentsétek, hogy ti nem abban az Istenben hisztek aminek létezésének bizonyítékai és törvényei a bibliában van felsorakoztatva, mert a ti istenetek jehova, és a keresztények akik a bibliát írták hamis istenben hisznek.



A kérdés pedig amit felvetettél, nagyon érdekes, már én is gondolkodtam rajat és meg is fogalmazódott bennem a válasz amit most nem írok le mert nem ide tarozik.

Beleolvastam az általad belinkelt oldalon található írásba és a következőpkre jutottam:

Mivel az emberiség 70%-a nem hisz a te "igaz" vallásodban így szerinted ennyien nem fognak üdvözülni? Kétlem. És mivel a te vallásod csak úgymond 120 éve létezik, egyáltalán honnan veszed hogy a tiéd az "igazi" és nem a keresztényeké? Az ott leírt ellentétekkel nem igazolható az, hogy különböző Istenekben hisznek, nem pedig ugyan abban. Kamu. És egyáltalán nem tetszik, hogy a saját állápontotokat adjátok az olvasó szájába, nem pedig objektíven közelítitek meg a kérdést és hagyjátok hogy az olvasó döntsön. Most pedig jöjjön a cáfolat amiről beszéltem: Egy hegyet is le lehet írni különböző formájúaknak aki keletről, nyugatról északról cagy délről szemléli, mégis ugyan arról a hegyről beszélnek. Bizonyítja e a négy teljesen különböző állítás azt, hogy ők nem ugyan arról a hegyről beszélnek? Nem.


A következő dolog ami felmerül az, hogy ezeknek a vallásoknak egységet kellene teremtenie az emberek között és mégis megosztotság tapasztalható. Felsorolja a különböző vallások közti ellentéteket egyet kifelejtve a jehova istent imádókat. Nos akkor had elemezzem én őket: Mint már oly sokszor látható volt, a Jehova istent imádók tábora sem az egység megteremtésére sarkallja az embereket, hanem arra hívja fel a figyelmet, hogy aki nem hisz jehovában, az meghal(mindörökre). A térítő munkát a többi vallással ellentétben nem bízzák a véletlenre, nem engedik az ember szabad akaratának gyakorlását, inkább megpróbálnak minél több embert meggyőzni, hogy csatlakozzanak egy olyan szerbezethez ami alig 120 éve alakult, szerintük a biblia az övék és sosem volt a keresztényeké, és mindezeken felül ami nem tetszik nekik a bibliában atírják. Nos ennyit a kedves jehovaát imádó emberekről. Mi sem bizonyítja jobban hogy megpróbálják a keresztlnyek bibliáját kisajátítani, mint az ott található idézet: "A Biblia világosan rámutat, hogy ha szeretnénk megtalálni az igaz Istenhez vezető utat, akkor alapos mérlegelésre van szükségünk, és megfontoltan kell választanunk. Józsué, Jehova Isten szolgája ezt mondta az ókori Izrael nemzetének: „válasszátok meg magatoknak ma, kit szolgáltok, akár azokat az isteneket, melyeket ősatyáitok szolgáltak, akik a Folyó túloldalán éltek, akár az amoriták isteneit, akiknek a földjén laktok. De én és az én háznépem Jehovát fogjuk szolgálni.”"


Tehát a bibliából idéz ami nem is az ő szent könyvük egyrészt, másrészt akiké (a keresztények) a könyv hamis isten imádóknak titulálja. Akkor ki is hazudik most?


Ezután arról beszél hogyan ismerhető fel az igazi "imádókat". Nem véletlenül nem a keresztény szót használja, hisz akkor a keresztényekre utalna akarva akaratlanul is mint ahogy a le is van írva. Itt félre magyaráz és ködösít, míg ki nem lyukad ahhoz, hogy azok akik szeretik egymást és nem háborúznak azok az igazi imádók. Nos ismét a szánkba adja a szót az író, hisz egyáltalán nem számít ki mit tett korábban. Ne mondja nekem azt senki, hogy az a katona aki a hazájáért harcolt és végig jézushoz hűen imátkozott, mindig keresztényhez méltó életet élt és csak magát védte a harcban, az elkárhozik, mert fegyvert fogott, hogy megvédje a családját. Nem, de a jehova imádók szerint az ilyen és ehhez hasonló tettek nem megbocsájthatóak jehova szemében és örök kárhozat lesz a sorsuk. Aztán ebből a háborús világból előhozakodik a jehovát imádókkal, hogy ők bezzeg semmit sem tettek senki ellen a második világháborúban. Persze, hogy nem, senki nem is hallott akortájt róluk, azt sem tudták ki ezek az emberek. Aztán ismét egy olyan mondattal hozakodik elő amit el sem olvasott valószínűleg, vagy elfelejtette a protestás szót átírni jehova imádókra:"Dr. Hanns Lilje, Hannover (Németország) egykori protestáns püspöke ezt írta a Tanúkról: „Róluk jogosan elmondhatjuk, hogy az egyetlen olyan nagyobb csoport, melynek tagjai lelkiismereti okokra hivatkozva megtagadták a katonai szolgálatot a Harmadik Birodalom fennállása idején".

Tehát a protestáns püspök írta ezt nem pedig jehova emberei.

Ezután Jézust és a miatyánkat keveri bele az egészbe ismét:"Jézus így kezdte azt az imát, melyet a legtöbben miatyánkként ismernek: „Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.” Jézus elsőként említette Isten személyes nevének, a Jehova névnek a megszentelését. Kifejezte, hogy mennyire szeretné, hogy Isten Királyságán keresztül Jehova akarata megvalósuljon a földön. Melyik vallás ismert arról, hogy hirdeti Jehova nevét, és elmondja az embereknek, hogy csak egyedül Isten Királysága képes békét teremteni a földön? Jehova Tanúi 236 országban és területen hirdetik a Királyság jó hírét, és több mint 470 nyelven terjesztenek kiadványokat "


Jézus szájából soha, ismétlem soha nem hangzott el a jehova név!! Mindig uramnak, vagy Istenemnek szólította. Nem véletlenül. A jehovát imádókon kívül, senki még csak nem is hallott erről a névről. Most próbálják a minduntalan ismételgetésükkel a köztudatba belesulykolni. Megjegyzem eredménytelenül, mert aki meghallja ezt a szót, feláll a hátán a szőr :).


Itt pedig már szemrebbenés nélkül szúrják be az addig még csak éppen megemlített hamis isten nevet: jehova:"Ezek a gyümölcsök – az önfeláldozó szeretet, a vágy, hogy megszenteljék Jehova nevét, Isten Királyságának a hirdetése, elkülönülés a világtól és a Bibliába vetett hit"

Később egy kitalált tröténetet olvashatunk ahol egy nénike szerint ők a legkülönbözőbbek az összes vallástól. Nagyon érdekes. Hisz hamisan a biblia szavait tanítják, a saját istennevük beszúrogatásával, stóval magát a régi bibliát próbálják a saját szájízük szerint értelmezve beadagolni a jónépnek a kitalált név minnél többszöri ismételgetésével egyetemben.

Ha a biblia az alapjuk, akkor mondja már meg nekem valaki, mi az a nagy valami ami olyannyira eltér a többitől. Ja igen, az a nagyon furán hangzó név amit oly szerencsétlenül találtak ki, hogy mindenk fülét sérti. Igen, ez könnyen megragad az emberekben, na ezzel sem beszélgetek többet!


A konklúzió szerintük:"Nyilvánvaló tehát, hogy téves az az elgondolás, hogy minden vallás ugyanahhoz az Istenhez vezet. De van egy csoport, amely más, mint a többi: Jehova Tanúi"


Szerintem pedig: Végül ismét a sznkba adnak egy olyan mondatot melyet nemhogy érvekkel alátámasztottak volna, de mégcsak le sem vonható végeredményképpen, ha átírjuk úgy, hogy ne lehessen tudni, hogy itt a jehova imádói körről beszélünk. Sehol sem utal rá, hogy ez lenne az egyetlen igaz vallás, mindent a saját szájíze szerint formál és ad tovább az olvasónak ami valljuk be: MEGTÉVESZTÉS.


Nos a véleményem rólatok enyén szólva is negatív. Talán még annyit kérdeznék tőletek, hogy ha oly sokan tiltakoznak az ellen, hogy ti megtérítsétek őket, mert érzik hogy hamisan szóltok, akkor miért kell mégis annyira erőltetni? Ez valóban egy oiramis játék lenne és muszály valakit magad alá keríteni, különben nem jön a haszon, vagy mi?

2013. márc. 4. 13:24
 8/30 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező.


sokan használják a Bibliát hiszen csak a kereszténységen belül 47000 felekezet van és egyik sem magyarázza ugyan úgy.

Más részt, az egy dolog, hogy a "kereszténységnek" a kezében van a biblia, viszont az nem jelent semmit.


Miért?

Mert a Dániel könyvének 12, fejezet utolsó versében ezt írja a próféta:

(Dániel 12:9) . . .„Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig.


Ez azt jelenti, hogy hiába volt Biblia egyes emberek kezébe a vég idején fognak sok mindent megérteni a bibliából amikor beteljesednek a próféciák.

Mert ha nem így lenne akkor a vers értelmét vesztené.


egyébként is az apostolok, már akkor figyelmeztettek a hite hagyásra, és az utolsó apostol halálával, gyorsan futó tűzként terjedt el a szakadás a gyülekezetekben.


Hamar eltértek a Biblia tiszta tanításaitól és pogány eredetű nem Biblia tanításokat is bele szőttek mint a karácsony, a szentek imádata, a Mária kultusz,

a háromság dogmája, a laikus és papi osztály kialakulása,

a prédikálást abba hagyták, már nem hirdették az evangéliumot mint Jézus parancsolta.

Így aztán igazak Jézus szavai, amit mondott:

(Máté 15:8, 9) 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”


Jézus Atyja bizony Jehova. Ez a neve, és a jövendölés szerint, a nemzeteknek meg kell tudniuk hogy Ő az igaz Isten, s azt hogy ez a neve

A papság eltitkolja Isten nevét az emberek elől s ezt ki is jelentette:


(Malakiás 1:6) 6 „»A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő nagy urát. Ha tehát én atya vagyok, hol a nekem járó tisztelet? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .


(Jeremiás 23:26, 27) . . .? 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

2013. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! "Fölényeskedő" a hangnemem? Miért is? Nem voltam sem sértő, sem gúnyos, csak az igazat írtam. Hogy ez neked bántó? Az a te bajod.


"mert a ti istenetek jehova, és a keresztények akik a bibliát írták hamis istenben hisznek."


A Biblia Istene is Jehova. A keresztények, akik a bibliát írták, már régen meghaltak, ők az első sz.-ban természetesen Istenhez, vagyis Jehovához imádkoztak és Őt imádták. (Róma 15:5-6) Akikről te beszélsz, azok inkább a bibliát átírták a saját szájuk íze szerint értelmezik, kiforgatva annak főbb tanításait is. Ők azok, akik a sok évszázados és a közelmúlt (Ruanda 1994; Balkán) borzalmas gyümölcsei ellenére is minket gyaláznak és istenkáromló bűnökkel vádolnak, annak ellenére, hogy mi megteremjük a szeretet világmérető gyümölcsét, melyről Jézus beszélt, miszerint az fogja jellemezni az Ő tanítványait, hogy szeretet van közöttük.


"Mivel az emberiség 70%-a nem hisz a te "igaz" vallásodban így szerinted ennyien nem fognak üdvözülni?"


Olvasd el kérlek alaposan, hogy ne értsd félre, mert ebben semmi sem igaz.


"Az ott leírt ellentétekkel nem igazolható az, hogy különböző Istenekben hisznek, nem pedig ugyan abban."


A Biblia igazolja, mert aki szándékosan helytelen módon közeledik Isten felé, azt nem hallgatja meg.


"És egyáltalán nem tetszik, hogy a saját állápontotokat adjátok az olvasó szájába, nem pedig objektíven közelítitek meg a kérdést és hagyjátok hogy az olvasó döntsön."


Mi az, hogy "saját álláspont"? A Biblia világos és igazolt álláspontja. És mi az, hogy nem hagyjuk, hogy valaki maga döntsön??? Legalább ne állíts ekkora képtelenséget.


"Egy hegyet is le lehet írni különböző formájúaknak aki keletről, nyugatról északról cagy délről szemléli, mégis ugyan arról a hegyről beszélnek. Bizonyítja e a négy teljesen különböző állítás azt, hogy ők nem ugyan arról a hegyről beszélnek?"


Ha egyetlen-egy igazságot hisz minden oldalon lévő hívő, akkor ugyanarra az EGY Istenre tekintenek és Őt imádják. Különböző hátterű, nemzetiségű, más-más földrészen élők egyesülten, EGY SZELLEMBEN ÉS IGAZSÁGBAN imádják Jehovát - ez történik ma Jehova Tanúi között.

De a "különböző állítások", vagyis az egymásnak ellentmondó hamis tanok sohasem hozhatnak egységet a csoportok között és azok híveiben - ilyen ma a hitehagyott kereszténység sok-sok vallása, melyek ebből következő(!) szörnyű gyümölcseiről beszéltem.


A következő bekezdéseid nagy félreértés, vagy félrevezetés(?!) következménye. Annyira primitív, hogy szóra sem érdemes!

2013. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Jézus :) ***** válasza:

Szomorú ahogyan egymással beszéltek. Mindketten veritek melleiteket és próbáltok kiállni saját vallásotok mellett. Az igaz hitről beszéltek, és közben egyre távolabb kerültök Jézustól, a szeretettől, az Istentől. Minek ez a sok vallás? Kit érdekel ki milyen vallású? Kit érdekel milyen gyülekezetből való? Kit érdekel, milyen nemzetiségű vagy, milyen nyelvet beszélsz? Kit érdekel a bőrszined? A szeretet az igazi Isten. Jézus ezt próbálta elmondani nekünk. Ahol szeretet van ott másra nincs szükség.

"Jézus mondta: Szomjat oltani jöttem közéjük, de mind ittasan találtam." Hát bizony ti sem látjátok az igaz értelmet. Ha valóban "hívők" lennétek, nem veszekednétek. Megértenétek egymást. De így mindketten kötitek az ebet a karóhoz. És a Világban is ezért van a sok haború. Az egyet nem értés végett. Tiszta primitívek az emberek. Ahelyett , hogy szeretnénk egymást, csak beszélünk róla, de megöljük testvérünket, mert másban hisz.


"Ti farzeusok hosszúnál hosszabb imákat tekercsekről tudtok, de szívből jövő velős rövid ima számotokra ismeretlen." Fölösleges bibliai idézeteket bemásolgatni, ha cselekedetetekben nincs is "Isten". Szeretet az Isten. Ne egy "személynek" próbáljatok megfelelni, hanem vegyétek észre egótokat, és tanuljatok meg szeretni. Ez minden amit Jézus mondani akart nekünk. Ez az élet értelme.

2013. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!