Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az arab ferfiak miert tiltanak...

Az arab ferfiak miert tiltanak meg sok mindent a feleseguknek/baratnojuknek? (Akar a europai a no)

Figyelt kérdés
Pl. Hogy nem engedik beszelgetni mas ferfiakkal. Vagy a no nem beszelhet a ferje/ parja barataival?
2013. márc. 8. 13:47
 1/10 Mirk ***** válasza:
95%
Ismerkedj meg az arab kultúrával. A nőt állatnak/tárgynak tekintik. Ezért.
2013. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

200 éve a kereszténység is ilyen volt.


Az iszlámban még nem történt forradalom , felvilágosodás.


Egyedül talán Törökország , Azerbajdzsán,Albánia , Bosznia ami szabadabb.

2013. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert náluk a nő nem egyenrangú társ, hanem tulajdon. Egy kedvelt feleség rengeteg kényeztetést kap, ép úgy ahogy egy kedvelt versenyló, de akaratának csak apróbb dolgokban adhat hangot (pl. háztartás vezetése).


Ez egyébként nem csak az iszlám vallású arabokra jellemző, hanem a keresztény arabokra is (pl. káld katolikusokra, asszír keresztényekre is).

2013. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, 200 éve a nyugati kereszténységben is ez volt.
2013. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ember függő.Az én férjem török iszlám vallású.Én keresztény de nagyon szeretem tiszteli a rendes nőket;) soha nem mondott rám egy csúnya szót sem 6 év alatt még a hangját sem emelte fel rám,figyelmes úgy élek melete mint egy királynő:)El fogad olyannak amilyen vagyok kere
2013. márc. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt *kereszténynek. Nem szeretem mikor egy embert be beskatujázáznak színe származása vagy vallása miatt milenne ha az emberek el fogadnák egymást mint embertárst nem lenne ennyi gyülölködés
2013. márc. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Balu86MH ***** válasza:
21%

ez a 200 éve a Kereszténység is ilyen volt ez butaság ... egyetlen egy Keresztény nőnek sem kellett burkába öltöznie és nem volt nekik megtiltva semmi ... nem tudom hogy kitől hallottatok vagy hol olvastatok ilyet!

Sőt, a Keresztény (Katolikus) vallás volt a leghumánusabb akár az Ókorban akár a Középkorban. A nőket egyenrangúnak tekintette (hiszen már Jézus is ezt tette lásd pl.: a szamáriai asszony esete) és kiemelte a nőiességüket mint belső szépséget és értéket. Nem hiába van annyi női Szent.

2013. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előttem szóló!

A szamáriai asszony esete teljesen más.Valamit te elértettél ezen,kérlek olvasd el mégegyszer figyelmesen és gondolkodj el a lényegén.

Jézus nem kiemelte azt az asszonyt ,hanem azt mutatta meg,hogy az Isten nem személyválogató,tehát nem tehetünk keresztényként különbséget ember és ember között,legyen az fehér vagy feketebőrű vagy bármilyen nemzetbeli.

Aki olvassa a Bibliát az tudja,hogy a Zsidók nem álltak szóba a Szamáriaiakkal,ezért tette ezt Jézus,és evvel mutatta meg,hogy az Isten szeretete mindenkire kiterjed aki az ő akaratát cselekszi,tartozzon bármilyen rasszhoz is!

Kedves kérdező!Mint tudjuk az araboknak más a vallásuk,és más a Bibliájuk is,azt hiszem a Koránnak hívják.Annyira nem vagyok járatos benne,de sajnos ők másképp értelmezik a dolgokat.Az igaz,hogy egy családban mindíg a férfi a családfő,de ezt a feladatot szeretettel kell ellátnia,amit ők nem igazán így gondolnak.Pedig az Isten leíratta a Bibliában,hogy egy férjnek szeretnie ,tisztelnie,és figyelnie kell a feleség szükségleteire.

Ami a legfontosabb,ha nem így cselekszik akkor,felelnie is kellessz az Isten előtt ezekért a dolgokért.Azt írja a Biblia,hogy a "férj a feleség nélkül nem is örökölheti Isten királyságát"ami azt jelenti,hogy ők ketten csak együtt számítanak!!

Az én férjem ezt maximálisan tiszteletben és be is tarja,mindenben kikéri a véleményen,mindent megbeszélünk ,de ő dönt a végeredményről.Ha úgy látja jobbnak,hogy az én véleményem a jobb akkor úgy dönt,ha úgy látja,hogy az ő véleménye a mérvadóbb akkor úgy dönt,de azt is mindenképpen megmagyarázza,hogy miért az a jobb.Úgy gondolom,hogy ez így lenne tisztességes mindenhol,nem beszélve arról,hogy az ilyen viselkedés csak növelheti bennünk a szeretetet és a tiszteletet egymás iránt!

2013. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászolóval. Jézus egy zárt körű konzervativ zsidó csoport tagja volt, régen az esszéusok néven említették őket. Az esszéusok követői a mai mandeánusok, a Keresztelő Sz.János követői, egy gnosztikus vallás mely, megpróbálta követni az ősi vallást továbadott a nem zsidóknak.

A keleti férfiak egy része kihasználja a vallást, olyan szinten, hogy azzal leköti a nőt és elfogult féltékenységét megszentestő példákkal tölti meg.

A nőknek így takarni kell magukat mert a keleti férfiak erotikus fantáziát szőnek egymás asszonyairól míg mi 5 másodperc útán mert el is felejtettük a mély kivágott ruhában ringó keblekkel elviharzott szőkeséget. Az arab feslégeknek ezért nem szabad kihivioan öltözni, mert a szomszéd lehet hogy fantáziálni kezd. Ezt egy arab pasi nem viselné el, mig egy magyar büszke lenne, hogy milyen szép a felesége. Persze közel keleten a szomszéd nyomulna ezerrel ha a gazda elhagyja a házat és a szép feleség otthon maradna egyedül. Vagyis ezzel azt probálom leírni, hogy a férfiak önmagukból indulnak ki, ezért a tiltás. Sajnos a közel keleti vagy lásd indiai férfiak gyakran képtelenek uralkodni önmagukon és így az europában megszokott rövid könnyű öltözet könnyen szexuális bomba ként robban egy ilyen elvont régimódi fejletlen vidéken ahol a vallás egybeokvad a kulturával és ahol gyakran a papon kivül van még pár ember aki írni és olvasni tud.

2013. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindez szokás kérdése is. Az európai világban is komoly izgalmat keltett egy időben, ha a nő bokája kivillant, de már nem ott tartunk. Az iszlám világ felfokozott szexualitása több tényezőre vezethető vissza.

Egyrészt a melegebb éghajlattal forróbb erotikus szokások járnak együtt, másrészt egy többnejűséget megengedő helyen nagyjából kimondható, hogy ha egy pasának 100 felesége volt, akkor 99 másik embernek nem jutott nő. Persze ez ritkaság, de a 3 - 4 asszony már gyakoribb volt a gazdagabbak körében, így szükség volt a vágyakozók távol tartása és ha már kialakult egy értékrend, akkor nehéz megváltoztatni.

2013. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!