Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszolnál erre? Én ebbe...

Mit válaszolnál erre? Én ebbe születtem és ebbe akarok meghalni. Nem változtatok.

Figyelt kérdés
Sokszor halom azt, hogy "Én a szüleimtől örököltem egy vallást, amibe kiskoromban belekereszteltek és nem vagyok hajlandó változtatni. Ha Te is igy vélekedsz, akkor miér?
2013. márc. 10. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szándékozom megváltoztatni a vallásom.

De ha valaki egy másik vallást igazabbnak talál, ám váltson nyugodtan. Vallásszabadság van.

2013. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokáig így vélekedtem, mert azt hittem, ott találom meg, amit mindig is kerestem. Ma már nem vagyok benne annyira biztos...
2013. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így vélekedek, de annyival kiegészíteném, hogy az én vallásom szerint (római katolikus) ide nem elég csak beleszületni, megkeresztelnek aztán kész, hanem az életünk során folyamatosan azzá kell válni. Ez egy folyamat.

Számomra vallás olyan, mint pl. a magyarságom: az életem szerves része, ami születésem óta bennem van.

2013. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én is beleszülettem egy "vallásba" de miután már elég érett lettem, vagy mondhatjuk úgy is hogy nagykorú utána én dönthettem el hogy mit szeretnék és saját akaratomból maradtam ott ahol voltam, mert Isten az én szívemet külön is megérintette és már nem a szüleim miatt vagyok ott.
2013. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balu86MH ***** válasza:
Én is születésemtől kezdve Római Katolikus vagyok. De nem azért maradtam ebben a vallásban, mert "ide születtem" hanem józan ésszel, saját belátásom szerint döntöttem így. Ugyan akkor jól eső érzés, hogy az őseim is ugyan ehhez a valláshoz tartoztak és meggyőződésünk szerint így vihetjük tovább és adhatjuk majd mi is tovább gyermekeinknek. Mert úgy gondoljuk, hogy ez az igazi és ennél több nem kell, de nem is lehet. Maximum kevesebb, de azt meg ugye miért is akarnánk. :P
2013. márc. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak, akik a vallásukhoz való ragaszkodást a magyarságukhoz hasonlítják, pedig ez az analógia egy durva tévedés bibliai értelemben. Senki sem születik ugyanis "magyarnak" (még ha egyesek dalaikban meg is éneklik ezt), mert rassztól, nemzetiségtől és vallástól függetlenül, EMBERNEK születik mindenki!!! Ez nagyon fontos igazság, és nem ateista, vagy humanista, hanem éppen hogy bibliai értelemben fontos.

Mert a magyarságod, csakúgy mint a kultúrád, vagy a vallásod olyan, mint a ruhád, melyet kicsi korodtól rád adnak, és felöltöztetnek belé. Nem ruhában születtél, hanem később kaptad, igaz?


Tehát, sokan vannak, kik az ősi tradícióikra, vagy a "szent hagyományokra" hivatkozva elutasítanak minden mást, akár jobb irányba visz, akár nem. Ez így persze nem bibliai szellem szerinti gondolkozás.

Vannak olyanok is, akik kicsit kutattak abban a hitben, amihez a tradícióik kötik, de sajnos csak felületesen, vagy csak a saját egyházuk szemüvegén keresztül, és most mégis azzal büszkélkednek, hogy ők "meggyőződésből" tartanak ki az ősi vallásuk mellett. Ez is félrevezető, de akadnak ilyenek is.

2013. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Balu86MH ***** válasza:
44%
Elsősorban a hagyomány tiszteletre gondoltam. A Katolikus emberek általában hagyománytisztelők, mind népi és mind a Szent hagyományt illetően (saját tapasztalataim szerint nem csőlátásból).
2013. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 feketepeter ***** válasza:

vannak keresztények, és vannak kereszténykedők

meg vannak magyarok, és vannak magyarkodók is.

2013. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!