Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az, ha én gazdag akarok...

Bűn az, ha én gazdag akarok lenni?

Figyelt kérdés
És mindent meg is teszek ennek érdekében? Persze csak a tisztesség határain belül. Csak azért kérdezem, mert annyian mondják az anyagi javakra, hogy így meg úgy rosszak, pedig ezekre is szükség van, még ha nem is olyan fontosak, mint a lelki értékek.

2012. aug. 30. 15:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Nem bűn.
2012. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
96%
Nem.
2012. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%

Ha ésszel csinálod, nem versz át közben senkit, azzal nincs baj.


A baj ott kezdődik, ha életcélod a pénzszerzés és a gazdagság.


A tárgyi javak birtoklása ugyanis nem olyan nagy szám, mint ahogy a szegényebbek gondolják, nem okoznak akkora örömöt. Pl. megveszel egy 2m átmérőjű TV-t, az első hónapban még örülsz neki, nagynak látod, aztán megszokod, természetessé válik, és az ehhez kapcsolódó boldogság érzése is elmúlik.


Nekem több nagyon gazdag ember ismerősöm kifejezetten nem boldog, és több középrétegű ismerősöm él boldogan, siet haza a családjához, otthon várják a gyerekek, stb.


Nem baj, ha gazdag akarsz lenni, de ez ne legyen életcél vagy lételem.

2012. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Antimod ***** válasza:
91%
Nyugodj meg, nem bűn. Az a bűn, ha ezt mások rovására akarod megvalósítani, és elhomályosítja az értékeket. Amíg azokat tartod szem előtt, azt csinálsz, amit akarsz.
2012. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Jó dolog ha van pénz,mert szabadságot ad,ha gazdag az ember,de nem boldogít,mert hiába vagy milliomos,ha nincs senkid és magányos vagy.A legjobb ha megvan a boldogságod és van pénzed is!!:)
2012. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem bűn, amennyiben - ahogy írtad is - a tisztesség határain belül maradsz, illetve a vagyonodat helyes célok érdekében gyűjtöd.
2012. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
60%

Máté19

16.

És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17.

Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18.

Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19.

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.

20.

Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21.

Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22.

Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

23.

Jézus pedig monda az ő tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.

24.

Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.


Nem bűn ha gazdag akarsz lenni de ha igazi gazdagságra vágysz inkább gyűjts mennyei kincseket amit se a moly se a rozsda nem emészt meg.Az Világi dolgok elmúlnak Istenben aki bízik megmarad.Ja amit ne felejcsünk el Jézus a gazdag aki gazdag akar lenni kövesse őt:)

2012. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A 7. hozzászóló gondolatmenetét szeretném tovább folytatni. Márk evangéliumában így olvassuk ugyanezt:

Mk 10,24 "A tanítványok pedig álmélkodának az ő beszédén; de Jézus ismét felelvén, monda nékik: Gyermekeim, mily nehéz azoknak, akik a gazdagságban bíznak, az Isten országába bemenni!"


Nem a gazdagság önmagában a bűn, hanem az indíték. Miért van szükséged a gazdagságra, azért, hogy segíts vele másokon, vagy azért, mert - Jézus szavaival - abban bízol?


Salamon király Példabeszédei sok hasznos tanáccsal szolgálnak:

Péld 11,28 "Aki bízik az ő gazdagságában, elesik; de mint a fa ága, az igazak kivirágoznak."


Péld 16,8 "Jobb a kevés igazsággal, mint a gazdag jövedelem hamissággal."


Péld 28,20 "A hivő ember bővelkedik áldásokkal; de a ki hirtelen akar meggazdagodni, büntetlen nem marad."


Péld 30,8 "A hiábavalóságot és a hazugságot messze távoztasd tőlem; szegénységet vagy gazdagságot ne adj nékem; táplálj engem hozzám illendő eledellel."


Kívánom neked ezek megfogadását!


Üdv. Péter

2012. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Nem bűn, ha valóban tisztességesen jársz el mindenben.

Az anyagi javak pedig nem rosszak, sőt, nagyon hasznosak és szükségesek. Figyeld meg ezt az igeverset:

"Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal." (1. Timóteus 6:10)

Maga a pénz rossz tehát? NEM, hanem az ahhoz való egészségtelen viszonyulás: a pénz túlzott szeretete, "szerelme"; ez még a hittől is eltévelyíthet, és sok fájdalmat okozhat.


Szerintem az a fontos, hogy mi van az életed (a szíved) középpontjában; ha Isten, akkor nem lesz probléma. Ha a pénz, a gazdagság, akkor az gáz...


Üdv. :)

2012. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Én is gazdag akarok lenni, mert nem akarom, hogy a költségvetésen fájjon a fejem. Hiszek Isten gondoskodásában, csak tehernek érzem, hogy be kell osztani nagyon azt a keveset, ami van. Mint mindenki. Ezért akarok én is annyi pénzt, hogy ezzel ne legyen gondom. Nyugodj meg, ez természetes érzés, hogy ilyen gondoktól szabad akarsz lenni. Csak ne legyen a bálványoddá, azaz ne legyen fontosabb Istennél.
2012. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!