Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus hívök le tudnátok...

Sága kérdése:

Evangélikus hívök le tudnátok nekem írni hogy milyem a hitetek, gyülekezetetek, lelkészetek stb?

Figyelt kérdés

Èn nem vagyok evangèlikus,de komolyan gondolkozom rajta hogy az legyek.

Ìrnàtok nekem az evangèlikus èletröl?

Elöre is köszönöm.



2013. márc. 10. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok evangélikus, de van egy jó bevezető honlap:

[link]

2013. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez tènyleg hasznos oldal.
2013. márc. 10. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! :) Milyen evangélista akarsz lenni,illetve milyen helyre szeretnél járni? Én Hit gyülekezetbe járok pár éve tértem meg. Azóta megváltozott az életem, az apum meggyógyult egy betegségből (pedig az orvosok azt mondták meg fog halni) az ima által. Egyedüli hely, ahol minden csak a Bibliára alapszik, és a Biblia szerint zajlik. Nem vettek el belőle-nem tettek hozzá, nem találtak ki különféle szertartásokat stb, ahogyan a vallási helyeken, pl. a katolikusoknál... Ez teljesen szabad kereszténység, nincsenek kötelező szertartások és semmi se kötelező (tehát ez nem egy vallás). A gyüliben mindenki kedves, mindenki boldog, közvetlenek vagyunk egymással, fiatal-időssel ugyanúgy. Most ne értsd félre, meg ne értse félre senki, nekünk,keresztényeknek is ugyanúgy jöhetnek megpróbáltatások, mivel még a földön élünk nem a mennyben, de mi van kihez forduljunk, és van kitől segítséget kérjünk, és Ő meg is adja mindig! Most megint kitérnék a vallásokra, hátha így jobban megérted, hogy mi a különbség pl. egy katolikus és egy szabad keresztény között: a katolikusok a Bibliából számtalan dolgot kivettek! Pedig a Biblia leírja, hogy senki el ne vegyen belőle egy pontot se! A pápák,papok teljesen mást tanítanak, olyanokat amik nem egyeznek meg a Bibliával. ( "De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is nektek valamit azon kívül, amit nektek hirdettünk, legyen átok..."Galata 1:8) Tehát látható, hogy ez egy előre kitalált dolog volt, amiből sok hasznot húzhattak.

Tehát jól döntöttél, vagyis remélem jól fogsz dönteni,és te is megtérsz :) Ha bármi kérdésed van,megpróbálok segíteni.. :)


"Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába." (Máté 18:3)

"Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába." (János 3:5)

2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtsèget.Ha lesz vmi konkrètabb kèrdèsem akkor ìrok.
2013. márc. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!