Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki kilépett a katolikus egyházból?

Figyelt kérdés

Miért léptél ki?

Megbántad vagy jó döntésként éled meg azóta is? A feleséged vagy férjed vagy családod mit szólt hozzá?

Sokat segítenél, ha írnál.


2013. márc. 11. 21:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem bérmálkoztam. De kb. 11 évesen elsőáldoztam. Azt mondta a ref. lelkész az nem gond. Nem tudom, kell-e konfirmálnom majd, s ha igen, ott reformátusi hitelvekre kell hűséget tenni, vagy keresztényi hitelvekre?
2013. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Balu86MH ***** válasza:

13:30, "hagyjuk el a hamis imádatot"

Ez megint olyan, hogy nézőpont kérdése, hogy mi a hamis.,, :) Nekem ilyenkor eszembe jut az apostoli jogfolytonosság.


17:52, a Katolikus miséken is anyanyelven tartják a Szentmiséket. Igaz néha van, hogy különlegességből latinul, de az is eszméletlenül szép és hagyományos.


Nálunk (Váci Egyházmegye) 18-19 éves kor körül bérmálnak, már nagyon ritka manapság, hogy 16 év alatt valakit megbérmáljanak! Ez által lényegében felnőtt fejjel mondják ki az igent.


Kérdező, ha gondolod írj nyugodtan üzit, megnézzük hol laksz, az melyik Egyházmegyében van, azon belül melyik régióban és hogy van e ott vagy a közelben közösség, lelkiség vagy valami hasznos lelki program a közeljövőeben :)

2013. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!