Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetek akolitus? Illetve...

Hogy lehetek akolitus? Illetve ez mivel jár?

Figyelt kérdés

+Milyen képzést kell elvégezni hozzá?

Ill. mi pontosan a feladata? és a ruhája ugyan olyan mint egy ministránsé?

Előre is Köszönöm a válaszokat!



2013. márc. 9. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A liturgiában a diákonus segítője, egyébként a pap, ill. a püspük kíséretének tagja. A legutóbbi időkben ő viszi a gyertyát az ünn. sztmisében, s átadja a bort és a vizet a felajánláskor. - Állandó szolgálat, avatással kapható meg, állandó jellegű és csak férfiak viselhetik. A diákonussztelés előtt 6 hónapig gyakorolni kell.


Alapvetően tehát akkor avatják akolitussá az embert, ha papnak vagy állandó diakónusnak készül. Úgy néz ki, mint bármelyik ministráns.


Azt sajnos nem tudom, hogy per pillanat "mezei hívő" lehet-e akolitus, de próbáld megkérdezni a plébánosod, hátha tud mit mondani. Valamilyen képzés kell, hogy legyen rá akkor, valószínűleg egyházmegyei szinten, talán a püspökségen.

2013. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként ha akolitusnak fel avatnak akkor a lakóhelyemnél lévő templomhoz kerülök vagy máshová(mint a papok)?

2013. márc. 9. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
7%

Olvasd a bibliát, térj meg rendesen, töltekez be Szentlélekkel, és akkor rájössz, hogy ilyen hülyeségek, meg titulosok nincsenek is a bibliában. Amik vannak, azokhoz ezeknek meg semmi köze.

Ott nincs olyan ,hogy ez, meg az akarok lenni. Isten valakit erre, vagy arra elhívott, azután a vágyat a szívébe ültette, és ahhoz felkente képességekkel, vagy olyan helyzetekbe vezette, hogy kialakuljanak azok benne. Ott nem ilyen ez, meg az akarok lenni, egyik cím, vagy másik megnevezés... Annyira távol vannak szegények a ritualizmusaik, meg az emberi rendelkezések, buta, igeellenes megszokások miatt Isten valóságától, hogy ihajj!

2013. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy a akolitus áldoztathat a pap mellett, illetve végezhet igeliturgiát. Ehhez sima fehér ruhába öltözik, mint a ministráns, stólája nincs. Nálunk nincs diakónus, meg egy akolitusból nem is kell feltétlenül x idő múlva diakónusnak lenni. Általában felkészítés előzi meg és úgy tudom, hogy a püspöktől kapja meg a működési engedélyt. De szerintem mindenképp a plébánosnál jelentkezz, aztán ő tudni fogja, hogy mi a teendő.

A 2. válaszolóval meg ne foglalkozz, látszik, hogy a kezében sem volt még a Szentírás, de az Apostolok Cselekedetei, illetve az apostoli levelek semmiképpen, ahol világosan le van írva, hogy az apostolok és a tanítványok közvetlen segítőket választottak maguk mellé az evangélium hirdetéséhez.

2013. márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet többet olvastam mint te, és írtam, vannak szolgálatok, de a lényege, hogy nem az volt, hogy ki, mi akar lenni, hanem ha élő kapcsolata lenne valakinek Istennel, akkor meg tudja találni, mire van elhívva, nem ilyen világi stílus, hogy ez tetszik, az akarok lenni... közben meg hiába olvassa a bibliát, éli a világi életet, és vasárnapi keresztény, vagy látszathívő.

Amúgy ez nem verseny, hogy ki hányszor olvassa, hanem hogy emberi hülyeségeket követ, vagy leás a kőszikláig. Lehet vallásos homokra, hagyományokra építeni, de akkor nem áll meg a ház, Isten előtt legalább is biztos nem!

2013. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!