Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sose lesz magyar pápa?

Sose lesz magyar pápa?

Figyelt kérdés
500 éve majdnem lett egy magyar pápa. Most is majdnem lett, esélyesek között volt (2. legesélyesebb) erre egy esélytelen argentin nyerte meg a választást. Sose lesz magyar pápa? Valószínű nem fogom megélni (17 éves vagyok).

2013. márc. 13. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Attól függetlenül, hogy te nem éled meg, még magyar pápa lehet. A történelem nem alkalmazkodik senkihez.
2013. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem lesz. Nincs elég hatalmunk ahhoz. Ha már európai pápa, akkor sokkal befolyásosabb országok is vannak.


Azért ne csüggedj, a valóságban nem hiszem, hogy sokat számítana a pápa nemzetisége. Sokkal inkább az, hogy milyen nevet vesz fel, tehát, hogy kinek a politikáját fogja folytatni, és személyesen hogyan vélekedik a kényes kérdésekről, mint a homoszexualitás, abortusz, eutanázia..

2013. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nyugi, még megérheted. Szinte 100%-osan garantált, hogy tovább fogsz élni jó néhány pápánál.

Már én is a sokadikat élem túl. :-)

2013. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nem úgy értettem, hogy hozzám alkalmaszkodjanak :D


De azért ha lenne egy magyar pápa, akkor nagyon büszke lenné, hisz még nem volt magyar pápa. Tuti túl fogok élni néhány pápát (ha meg nem halok valami oknál fogva). Ez a Jorge most 76 éves, II János Pál 85 évesen hunyt el.Benedek pápa 85 évesen mondott le, tehát nagy valószínűséggel a kövi pápa 10-15 éven belül lesz. Jó lenen ha magyar lenne. De megint ott volt a magyar pápa az esélyesek között, de nem :(

2013. márc. 13. 20:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kétszer volt esélyes magyar pápa, és egyszer sem magyart választottak. De ennek semmi köze a jövőhöz. Az, hogy kétszer nem választottak már magyart, semmit sem jelent majd akkor, ha harmadszorra is lesz magyar esélyes, vagy negyedszerre.

Azt pedig erős túlzásnak tartom, hogy a megválasztott pápa esélytelen lett volna a pápaságra... akkor nem választották volna meg, nem gondolod?

2013. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Van egy öteltem, állj papnak, tanulj teológiát, publikálj, szerepelj stb. és válj te a magyar pápává. :)
2013. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ahogy nem lesz szlovák, román, ukrán vagy norvég pápra sem.
2013. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Most is majdnem lett, esélyesek között volt (2. legesélyesebb) erre egy esélytelen argentin nyerte meg a választást."


- Ez eléggé túlzó és megalapozatlan állítás. Csak azért hittük Erdő Pétert esélyesnek, mert állandóan olyan külöfi sajtó véleményét közöültük, amely esélyesek közt tartotta (bár 2. sehol sem volt). Viszont sok forrás nem tartotta egyáltalán esélyesnek.

2013. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Eltaláltad. Szerintem esélytelen, mi valahogy mindig az utolsó sorban kullogunk mindenben.
2013. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
több külföldi oldalon is a szakértők nagy esélyesnek találták, nem azt mondom, hogy esélytelen az argentin, csak azt, hogy az úgy mond "fogadóirodáknál" az egyik legesélytelenebbnek tartották a győzelemre (és nem a pápaságra)
2013. márc. 13. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!