Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sose lesz magyar pápa?

Sose lesz magyar pápa?

Figyelt kérdés
500 éve majdnem lett egy magyar pápa. Most is majdnem lett, esélyesek között volt (2. legesélyesebb) erre egy esélytelen argentin nyerte meg a választást. Sose lesz magyar pápa? Valószínű nem fogom megélni (17 éves vagyok).

2013. márc. 13. 20:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A fogadóirodák azért ne legyenek már mérték ilyen kérdésben, amikor sportesemények kapcsán is vannak furcsaságaik.


Nézd ezeket:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha a most megválasztott pápa nincs is mindenhol ott, Erdő Pétert egyik sem említi.

2013. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
500 éve ki volt az a magyar akit pápának akartak választani?
2013. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
Bakócz Tamás
2013. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

[link]


Belga lap. A most megválasztott I. Ferenc pápa ott sincs

2013. márc. 13. 21:57
 15/18 A kérdező kommentje:

1513 március 11-én X. Leó lett a pápa, Bakócz Tamás lett a második a szavazáson.



500 év telt el (2 nap híján). Az egyetlen magyar pap, 2013 februárjáig, akinek komoly esélye volt, hogy pápa legyen.


(még jó hogy csak tippeltem, kerekítettem 500-ra :D )

2013. márc. 13. 22:02
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ponto erről beszéltem. A magyar sajtó csak azokra a forrásokra hivatkozik, ahol Erdő Pétert esélyesként emlegették, miközben sok forrás nem is említi.
2013. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
jaaaa értem. De azért jó lenne, ha lenne már a 266 vagy mennyi pápa között végre egy magyar is.
2013. márc. 13. 22:18
 18/18 anonim ***** válasza:

Itt nem feltétlenül arról van szó, hogy magyar-e vagy sem, hanem hogy mennyire alkalmas valaki.

Erdő Péter szerintem (hangsúlyozom: szerintem!) nem az a pápának való karizmatikus, de egyben közvetlen vezető. Ettől függetlenül nagy ember, csak ő másban jó. Inkább elméleti személyiség. Most, jelen helyzetben egy inkább gyakorlatiasabb emberre van szükség.

Mikor Bakócz esélyes volt, akkor ő egy Medici-jelölttel állt szembe. Igaz, Giovanni di Medici még pap sem volt, mikor megválasztották, de akkor a szükség inkább egy ilyen befolyásos család tagját kívánta pápának.

Nem arról van szó, hogy eleve nem lehet magyar pápa, hanem egyszerűen így sikerült mindig. De még lehet magyar pápa, ki tudja..

2013. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!