Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek mélyen vallásos...

Ismertek mélyen vallásos embereket? Miben nyilvánul ez meg náluk?

Figyelt kérdés

Miket csinálnak, hogy beszélnek az ilyen emberek?


*Biblia idézetek és hasonlókat nem kérek, sem azt, hogy mi lenne a dolguk. Aki nem tud a kérdésre - ismétlem - a kérdésre válaszolni, az ne írjon semmit!


2013. márc. 14. 14:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyan azt,amit bárki körülöttük,néhány kivétellel.Vasárnap templomba járnak,a gyermekeiket is így nevelik,étkezés előtt imádkoznak,és szüzen házasodtak.Az én vallásos barátaim nagyjából ennyiben különböznek tőlem.
2013. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet mások segítésével? Önkéntes munkákkal, adományokkal? Nem azt diktálja a kereszténység, hogy segítsünk felebarátainknak? Nem hiszem, hogy Isten jobban örülne annak, ha elmennék a templomba az önkéntes munka helyett, amit a 2 szabad délelőttömön vállalok egy fogyatékosok számára fenntartott iskolában.
2013. márc. 14. 14:40
 3/23 KZitus ***** válasza:

Szia!


Az egész életükön meglátszik az, hogy szeretnének Istennek tetsző életet élni. Azon kívül amit a fentebb válaszoló írt, mindenkivel békességre törekszenek, nem hazudnak, nem csalnak, lopnak, becsületesek az üzleti életben. Naponta olvassák a Bibliát, családi körben is, legalább heti 1-2 alkalommal. Őszintén szeretik egymást és a felebarátaikat, rendszeresen heti több alkalommal eljárnak az összejöveteleikre.

A beszédük soha nem lehet trágár, vagy bántó, egyébként a kedvességükről és segítőkészségükről lehet megismerni őket.

2013. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Minden, amit leírtál rám is jellemző. Pedig igazán nem vagyok vallásos.
2013. márc. 14. 14:47
 5/23 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm aki vallásos tele van piercinggel bunkó és trágár mindenkivel.


Mégis hívőnek gondolja magát.

2013. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Most olyat fogok írni, ami lehet, hogy többeket megbotránkoztat, de attól még igaz: a kereszténység lényege nem az adakozás, az önkéntes munka meg a jócselekedetek, hanem a Krisztussal való személyes közösség. Persze ezek is fontosak, és megkockáztatom, hogy az átlagnál több vallásos ember vesz részt az ilyen dolgokban, de a lényeg akkor sem ez.

Nagyon sok nem hívő ember is végez jótékonysági munkát, és ez jó. Nem ez különbözteti meg a keresztényeket és a nem keresztényeket, hanem ismétlem: hogy van-e Istennel személyes kapcsolata, vagy nincs. Ennyi.

2013. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a cselekedeteink tesznek minket hívővé? És ha én a kereszténység fogalmai szerint az vagyok, de közben nem is vagyok vallásos, akkor mi van? Most már végképp nem értem... én mindig is úgy képzeltem el a mélyen vallásos embereket, mint mondjuk az Abigél c. könyvben Zsuzsanna testvért. Szerintem annak semmi értelme, hogy az ember naphosszat csak imádkozik, meg heti 1x templomba megy és nem káromkodik. Attól még nem önfeláldozó és nem tesz semmit embertársaiért. Nekem az ilyen nem mélyen vallásos, csak felületesen hisz. A külvilág számára mutat egy képet, ami hamis dolgokon alapul.
2013. márc. 14. 14:57
 8/23 KZitus ***** válasza:

Szeretném még hozzátenni, hogy a napi Bibliaolvasás abból a célból történik, hogy abból jól megismerjék Isten akaratát és az életüket az szerint éljék, vagyis többé nem önmagukért élnek, hanem azért, aki meghalt értük. Ez felelősséggel és feladatokkal jár. Áldozzák az idejüket és anyagi forrásaikat, hogy segítsenek embertársaiknak Istennek tetsző életet élni, mert aki ezt teszi, hamarosan örökké élhet itt a földön betegség, öregség nélkül. Ezt ígéri Isten.

Tehát a mélyen vallásos emberek teszik a legtöbbet a társadalomért és az emberekért, mert az adományok és segélyek végesek, de ha valakit megtanítanak Istennek tetsző életet élni, az örök életet jelenthet annak az egyénnek.

Igen, a hit halott cselekedetek nélkül. Mindig azt kell tenni egy vallásos embernek, amit Isten vár el tőle, nem pedig azt, amit az emberek tartanak jónak. Mert bizony sokszor munkájukkal(szolgálatukkal) az emberek nemtetszését vonják magukra.

2013. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Tehát a mélyen vallásos emberek teszik a legtöbbet a társadalomért és az emberekért"


Ez sem igaz, mert vannak olyan emberek, akik szintéh rengeteget (sokszor többet), tesznek az emberekért, közben meg nem vallásosak. Nem kell hívőnek lenni ahhoz, hogy tegyünk valamit embertársainkért...

2013. márc. 14. 15:17
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló!


"Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet."

2013. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!