Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen biblia fordításokat...

Milyen biblia fordításokat használnak ma a gyülekezetek és fejlődik e valamerre ez az ág?

Figyelt kérdés
vérre menő harcok folynak néhány nagy klasszikus kérdésben, pl:szentháromság. nem tudom, hogy a régi iratokra támaszkodó érvelők elég biztos információt dolgoznak e fel?a hit gyüli mit használ?üdv:kivülálló

2013. márc. 15. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A Jehováknak és a Hitgyülinek külön Bibliája van. A történelmi egyházak a Károli-Biblia alapján mai szóhasználattal, de tartalmilag megegyezően adja ki a Bibliáit.
2013. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia kedves kívülálló!


Tapasztalataim szerint nem elsősorban gyülekezetfüggő, hogy ki mit használ, én konzervatív keresztényként a Károlit preferálom, míg a fiatalabbak, vagy kevésbé konzervatívabbak az újabb fordításúakat. Nem elsősorban fordításfüggő, hogy ki mit vall pl. Szentháromság kérdésben, sokkal inkább a szemléletmód. Nincs tökéletes fordítás, és minden fordítás egyben értelmezés is. Jómagam tanultam bibliai héber és görög nyelveket, szakdolgozatomat is a Szentírás egy fejezetének szenteltem, aminek a fordítását több kéziratból egybevetve készítettem el 2 évet dolgoztam rajta. A helyes fordításhoz és értelmezéshez nagyon alapos kutatómunka kell.


A Szentháromság elfogadása vagy tagadása nem fordítás kérdése, hanem az összefüggések értelmezéséből fakad. Vannak olyan igeversek melyek egyértelműek, például Jézus búcsúmondatának a tagadók fordításában egészen másképpen kellene hangoznia, mégsem változtattak rajta...


Üdv. Péter

2013. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nekem például édes mindegy, hogy mi és van-e szentháromság. Szívesen kutatom, de nem tartom ennek elfogadását vagy tagadását a üdvösség vagy megigazulás feltételének.
2013. márc. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kzs ***** válasza:
100%

@ Első válaszadó


FRÁSZKARIKÁT van külön Bibliája a Hit Gyülinek!


Elmondanám, hogy a Hit Gyüli is a Károli Gáspár által fordított Bibliát használja.


A másik: ami a történelmi egyházakat illeti: a Katolikus Egyház a Szent István Társulat által kiadott Bibliát használja, ami jelentősen eltér a protestáns egyházak által elfogadott Károli-által fordított Bibliától.

Ez utóbbi ugyanis nem tartalmaz olyan apokrif iratokat, mint Judit, Tóbiás, Sirák, Báruk, Bölcsességek és Makkabeusok könyve.

Nyomós indok van, ami miatt ezeket a könyveket nem kanonizálták (vagyis nem ismerték el Isteni kinyilatkoztatásnak), annak okai ezek:

- erkölcsi

- teológiai

- történelmi

- földrajzi tévedéseket tartalmaznak.

------------------

A kérdező által feltett kérdésre válaszolva:


1. A SzentHáromságot tekintve valamennyi egyház ugyanazt állítja (az unitárius és a Jehova tanúi térnek el ebben)


2. Apokrif iratokról már beszéltem - a protestánsok nem fogadják el ezeket, csak a katolikus egyház.


3. Hit Gyüli - ugyanúgy, mint a többi protestáns egyház - a Károli-által fordított Bibliát használja.

2013. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yuda ***** válasza:
100%

Hitgyüliben folyamatban van hosszú évek óta egy fordítás, ám a munka nagy és a felelősség is. Időnként kiszivárognak töredékek, interneten megtalálhatóak pár perc keresés után. Szent Pál Akadémia fordítása.

Amíg nincs kész, marad a Károli, ami egyébiránt egészen kiváló mű.


Teljes mértékben megtalálható, igék tömegével alátámasztható, hogy az Atya Isten, a Fiú (Krisztus)Isten és Szentlélek Isten.

Bibliában valóban nem található az a kifejezés, hogy szentháromság, ám aki így használja, teljesen logikusan teszi, hiszen arra érti, hogy három Isten.

Az Atya, akiről nincs információnk, hogy valaha is elhagyta a mennyet, a Fiú, aki eljött megváltani az emberiséget és a mindenható Szent (Lélek)Szellem, aki pünkösd óta itt(is) tartózkodik a földön.


Mivel itt a gyakorin is többször felmerült ez a szentháromság kérdés, nem érzem úgy, hogy taglalnom kellene. Használd a keresőt pl. beírod: szentháromság.

2013. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 16. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!