Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Papok és egyházi méltóságok...

Papok és egyházi méltóságok (püspök, érsek, bíboros, pápa) hordhatnak szakállat?

Figyelt kérdés
Még soha nem láttam római katolikus papot szakállal,de például bíborost igen, van erre valamilyen szabály?

2013. márc. 16. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Per pillanat nincsen, hordhatnak papok szakállat, én több szakállas papot is ismerek. Egy időben (sok száz éve) vita tárgyát képezte ez a dolog, a keleti (ortodox) egyház azt mondta, szakállal az igazi, mert a római polgárok borotválták az arcukat, a nyugati egyház meg azt mondta, a barbárok hordanak szakállat.


Ma nincs erre nagy trend, mindenki úgy hordja az arcszőrzetét, ahogy akarja, de általában a szakáll nélküli papok (bármilyen titulusuk is legyen) vannak többségben.

2013. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint szabályozás nincsen per pillanat, bocs, csípőből a 2. kérdésedre kezdtem a választ. :)
2013. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régebben volt olyan, hogy nem lehetett, ma már nincs ilyen szabály, én ismerek is szakállas papot.

Keleten (ortodoxoknál) szokás, hogy mindenképp legyen szakáll, nyugaton nem.

2013. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kánonjog a 13. század óta tiltotta a szakállviselést, ennek ellenére a pápák 1527-1700 között mégis hordtak szakállat. VII. Kelemen pápa Róma csúfos kifosztása után a gyász jeléül növesztett szakállat, az ő utódai pedig valamilyen különös oknál fogva folytatták ezt a szokást egészen XII. Incéig. Egyébként a latin egyházban nem jellemző ez, de vannak kivételek. Én is nemrég láttam képen egy szakállas bíborost, amin eléggé meglepődtem, de van egy bajuszos kínai püspök is, amin még inkább :)
2013. márc. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem hallottál még Pál Feri atyáról? Ő szakállas és katolikus pap (valamint pszichológus és mentálhigiénés szakember is).
2013. márc. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én legjobb barátom is pap, és szakállas :)
2013. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!