Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » AZ influenza miatt tényleg...

AZ influenza miatt tényleg kötelező a kézből áldozás? Vagy csak a papunk újjit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 21:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

Miben is nem fogadom el az Egyház döntéseit?

Az egyházi döntések semmibevétele éppen hogy az állandóan újitgatni vágyók szokása.

2009. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

És hogy nem vagyok hajlandó utánanézni dolgoknak...


Ez a sötétben vagdalkozás is sajnos azokat a katolikusokat jellemzi, akik mások felé jajj de toleránsak. Csak a saját hitük felé egyre kevésbé.

2009. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem csak az a baj ebben a vitában, hogy nem a Biblia a valódi alap, melyről kiindultok! Miből gondolom?


"Mivel az a darabka ostya Krisztus az ISTEN valóságos teste..."


A Biblia Istenről (nem Jézusról) azt állítja jó néhány helyen, hogy Őt senki sem látta, sőt nem is láthatja élve az ember:

(János 1:18) Istent e g y ember sem látta soha; az egyszülött isten, aki az Atya keblénél van, az szolgált felőle magyarázattal.

(2Mózes 33:20) És még hozzátette: „Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”

(János 6:46) Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát.

(1János 4:12) Istent soha senki nem látta. Ha továbbra is szeretjük egymást, megmarad bennünk az Isten, és a szeretete tökéletessé lett bennünk.


Tehát a Bibliában, elejétől a végéig, többször is megvan erősítve (csakhogy egyértelmű legyen), hogy Jézussal ellentétben, Istent soha senki nem látta. Akkor Jézus hogyan lehet a Mindenható Isten, vagy vele "egylényegű"? És ha nem Jézus Krisztus volt az Atya, hanem mint ahogy néhányszor nevezte magát - Isten Fia volt, akkor hogyan lehet az ostya "Isten valóságos teste"?


Ne keverjen meg senkit, hogy Jézust is nevezik "Istennek", mert ezt a rangot a Szentírás nem csak a Mindenható, legfőbb Istenre, hanem még emberekre is alkalmazza, Jézus is elismerte, és egy érvelésében fel is használta.

2009. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Legalább egy katolikus liturgikus kérdésben hadd vitázzunk már egymás közt mi katolikusok, anélkül, hogy Jehova Tanúi ide is bepofátlankodnának...
2009. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
09:40 - Akiket te újítóknak hívsz, ők pont az alapokhoz nyúlnak vissza, és megpróbálják leporolni róla azt a sokévszázados port, ami rárakódott, mert szeretnék, ha az emberek a kereszténységben a valódi értelmét és tartalmát és értékét látnák, és nem azt, hogy egy színlelő magát megjátszó pénzhajhász banda, akik a templomba ájtatoskodva mennek, de miután kilépnek, élik tovább a romlott, problémás életüket, és csalnak, lopnak, hazudnak, bántják a családjukat, SZÁNDÉKOSAN, mint ha mi sem történt volna, nem is törekednek arra, hogy a rituálé mögött az életükben tartalom is legyen, ami alátámasztja, amitől hiteles lenne. Én pont az ilyen térdeplős álszentekre haragszom. Ezerszer inkább az újítók, akik nem is újítók, csak az eredetit akarják újjáéleszteni, mint ezek az álszentek.
2009. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

10:20 Idézni én is tudok, úgyhogy most meg is teszem:


János evangéliuma 14. fejezet


Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok." Erre Fülöp kérte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk." "Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek.

2009. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
30%

Szóval, aki hiszi is azt amit az Egyház tanít, az képmutató, álszent, aki pedig az "alapokhoz" visszanyúlva tagadja a katolikus tanítást, az hú de őszinte keresztény.


Legyen, van elég protestáns felekezet, csak ne Krisztus Egyházát akarja a saját elképzeléseire formálni.


Vi. Pál is megmondta (szabad fordítás), hogy be kellene már csukni az ablakokat (aggiornamento), mert a szél a por után már a bútorokat kezdi kivinni a szobából...

2009. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Ugye nem baj, hogy idéztem? Azért tettem, mert azok a versek mind ugyanarról szólnak, és pl. a János 1:18-as, világos különbséget is tesz Jézus és az Atyja között.

Vagyis az "egység", mely az általad idézett 14-ik fejezetben is írva van, akkor valóságos, úgymond 'fizikai', vagy 'lelki', szándékbeli?!

Ebben is teljesen világos a Biblia, hiszen önmagát magyarázza.


Amiben és ahogyan Isten és Krisztus egyek

1. Mindig teljes összhang van közöttük Jn. 8:28, 29; 14:10

2. Egység, mint amilyen a férj és a feleség között van Jn. 10:30; Mt. 19:4–6

3. A hívők között is ugyanilyen egységnek kell lennie Jn. 17:20–22; 1Kor. 1:10


Persze ezt is gyorsan, lényegi olvasás és főleg megértés nélkül le szabad hurrogni 2 percen belül, mint az első válaszomat, de én csak segíteni akartam!

A Biblia igazságának szerintem, az egyházakon belüli, vagy az egyházak közötti torzsalkodásnál fontosabbnak kellene, hogy legyen. Ez persze az én véleményem, de lehet hogy tévedek.

2009. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Hú,nem gondoltam hogy ekkora lavinát inditok a kérdésemmel.Tisztában vagyok,hogy sokan áldoznak régóta kézből.A kérdésem az volt,hogy van-e valami hivatalos állásfoglalás a +kötelező kézből áldozásra.A papunk ugyanis konkrétan ezt adta "parancsba"!Ezt pedig az influenza terjedésének megakadályozásával magyarázta.Sok idős pedig 80-90 évesn nem nagyon tartozik az újjitok közé.
2009. szept. 16. 12:01
 20/26 anonim ***** válasza:
27%

A Magyar Katolikus Egyház hivatalos honlapján nincs ilyen hír.

Ha lenne ilyen, azt körlevélben kellett volna tudatni a papsággal és a szentmisén felolvasni.

Gyanítom, hogy ez csak a pap (jogtalan) magánakciója. Neki vsz. már a nyelvreáldoztatás is egy elavult "hülyeség".

2009. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!