Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Van köztetek...

Keresztények! Van köztetek olyan, aki hosszú ideje (vélhetően végképp) megszabadult az önkielégítéstől?

Figyelt kérdés

Hogyan sikerült? Meddig tartott leszokni róla? Hány évig voltatok függők? Voltak-e visszaesések? Mennyire volt nagy küzdelem?


Sikeres évek után zutty, visszaestem, bár nem olyan brutál, de nagyon zavar. Amúgy mióta az eszemet tudom, egész pici gyerekkorom óta benne vagyok.


Kérlek, nemet és kort is írjatok!


Köszi!



2013. márc. 21. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vagyok keresztény, de nem vertem már 3 hónapja. Előtte csináltam minden nap. Egyszerűen csak kihagytam 3 napot, utána pedig eldöntöttem, hogy miért is ne lehetne megpróbálni nélküle? Azóta sokkal energikusabb is vagyok, meg is lepődtem, hogy ez lett belőle.


20 éves és férfi vagyok

2013. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Az önmegtartoztatás súlyos jellemfejlödési torzuláshoz, neurotikus problémákhoz, es depresszióhoz vezet. Bizonyos biokémiai anyagok és hormonok felhalmozódásáról nem is beszélve.
2013. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

"a küzdelem" :D:D:D:D


Ezen besz@rtam.


Fiam, a természetes vágyakat elfojtani egészségtelen. Maszturbálj nyugodtan, jó a testednek, lelkednek, isten pedig nincs és soha nem is létezett, ne félj tőle.

2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Csubee! NINCS igazad. Az önmegtartóztatás inkább erősíti az akaratot és nem vezet semmiféle neoritikus betegséghez. Csak ma divat a tinik között ez a túlzásba vitt önkielégítés!

Nem vagyok vallásos, de 14 éves korom óta nem vertem ki, és nincs semmi bajom. 18 évesen kezdtem a normális szexuális életet.

28/F

2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Elsö. Az energikusságod a tesztoszteron felgyülemlése miatt van. Azonban ez hosszabb távon agresszivitáshoz, ingerlékenységhez vezet.
2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%
Én az önmegtartoztatásról beszéltem. Aktív nemi élet mellet ez más.
2013. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megházasodtam. :)


29/F

2013. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ajánlo, végül is a lémyeg kb ugyanaz...:

[link]

2013. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Asszem én a másik véglethez tartozom: szinte minden nap csinálom. Nem tom honnan veszitek, hogy ez bűn. Nem kérek példabeszédet vissza sem nézek, csak leírtam amit gondoltam.
2013. márc. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Szia, "az első években" én is szinte minden nap csináltam. Aztán eldöntöttem, hogy megváltoztatom ezt a rossz szokásom. Azóta évente 2-3-szor csinálom, ennyiben húztam meg a határt. Szerintem -keresztényként- két dolog segíthet abban, hogy abba hagyd (vagy minimálisra korlátozd). Ha eldöntötted, hogy abbahagyod, ajánld fel Istennek és kérd a segítségét. Szerintem ha már egyszer felajánlod, ciki nem betartani, ez biztos motiválni fog! De egyébként tényleg nagy "küzdelem". Hajrá! :)
2013. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!