Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg van olyan vallás, ami...

Tényleg van olyan vallás, ami megköveteli a nőktől a hosszú szoknyát és a harisnyát ilyenkor nyáron is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 15:02
 1/6 yuda ***** válasza:
100%

Az jutott eszembe, hogy arab országokban kifejezetten felöltöznek a ffi-ak és a nők is tetőtől talpig, mert annyira erős a nap sugárzása... itt magyarországon valaki kitalálta, hogy minél jobban vetkőzzenek le, majd tíz-húsz év múltán rácsodálkoznak a különféle bőrbetegségekre, bőrrákra, pedig egyik okozója ez a túlfűtött levetkőzés.

Ezzel az adalékkal indítva én nem tartom Isten ellenes dolognak, ha valaki tisztességesen felöltözik hosszú szoknyába, bár szerintem szoknya alatt bajosan látszik a harisnya, ezt szerintem nem elenőrzik, legalábbis ilyen vallásról nem tudok. :)

Épp ma gondolkodtam el azon, hogy bizonyos nők hogyan várhatják el, hogy komlyan vegyék őket, vagy elképzeltem, hogy keménykedni akar egy nő miniszoknyában mély dekoltázzsal..hát kész röhej :D

Remélem senki nem kételkedik abban, hogy egész mást sugároz ki egy alulöltözött hölgy, más még a fellépése is.

Istentiszteleten helyénvalónak találom, ha nem a testére kívánja felhívni a figyelmet, illetve hozzáteszem, semmikor sem. Bizonyos vagyok abban, hogy meg lehet találni azt a fajta öltözködési stílust, ami laza, szellős, időjárásnak megfelelő, ugyanakkor nem szexuális felhívás egy keringőre, hanem tisztességet, eleganciát sugároz. Férfiak is máshogy viszonyulnak a két öltözködési típushoz és egyiket komolyan veszik, másik egészen más gondolatokat hoz előtérbe. Istenfélő nők, asszonyok tudják mi a tisztességes és úgy öltözködnek.

2012. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"És ne kívánd a te felebarátodnak feleségét;"


Ezt bajos kivillanó fenék mellett... És még meg is sértődnek, ha füttyögetnek utánuk...


Ez minden keresztény asszony vagy család alapvető dolga lenne, hogy ne félmeztelenül rohangáljunk.

Ahogy az első válaszoló is írta, nézzük meg, hogy a sivatagban hogyan öltöznek. Nem fél pucéran.


1Tim 2,9 "Hasonlatosképen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkel"

2012. jún. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hogy harisnyát is kellene viselni azt nem tudom, de a hosszuszoknyát igen. szokásban az van hogy a feleség testrészeit csak a férje láthatja. söt sok hasonlo hit szerint a hajat is azért kell befedni, mert azt is csk a férjnek van joga látni.vagy láttam,egy filmet hogy ha nem fedi be a fejét akkor legalább parokát hordjon. a lényeg más nem láthatja a haját sem.
2012. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zsizsik666 ***** válasza:
17%

""És ne kívánd a te felebarátodnak feleségét;"


Ezt bajos kivillanó fenék mellett... És még meg is sértődnek, ha füttyögetnek utánuk...


Ez minden keresztény asszony vagy család alapvető dolga lenne, hogy ne félmeztelenül rohangáljunk. "


Megdöglök a melegtől, ember! Az, hogy ne kívánjuk már meg felebarátunk feleségét, jöhetne belülről is, magától, ruházattól függetlenül. Nudista strandon is kibírják, nem? Ne kenjünk már mindent a nőkre, a férfiaknak is fejlődni kéne erkölcsben, a látvány egy dolog, szépen elmész titokban, hokizol egyet, és nem csinálsz bajt. Nyilván nem télikabátban fogok úszni, vagy szoknyában és pulóverben, mert marha kényelmetlen. Mi, nők is akarunk sportolni, süttetni a bőrünket a nap melegében, barnulni, szépnek látni magunkat.

D-vitamin is csak nektek, férfiaknak a kiváltágotok? Ennyire nem sikerülhettetek félre, hogy nem bírjátok a látványt, könnyű erre fogni, és a másik nemet leigázni. Emberek lennétek, nem állatok, nem csak ösztönötök lenne! Agyatok is. Elvileg.

2012. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tisztességes öltözet valóban fontos, de nem csak a nőknek. A dolog oda-vissza működik. Egy férfi is tud erkölcstelenül öltözködni, felhívni magára a figyelmet. Nem csak a nőktől kell elvárni, hogy a templomban/gyülekezetben tisztességesen fel legyenek öltözve hanem egy férfitól is legyen ugyan olyan elvárás. Igen is kerülni kell a testre simuló izompólót, a fedetlen vállakat, vagy a térd fölé érő rövidnadrágot. Zárt cipőt is illik felvenni.
2012. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg rettentő meleg van. A metróban rettentő a köbön meleg van. Én pedig nő vagyok. Mégis AZ ŐRÜLETBE KERGET az, ahogy sokan öltözködnek. Mi közöm nekem ahhoz, hogy hogy néz ki az ő feneke, melle, hasa, combja?! Vegyen fel laza, világos színű ruhákat, ha melege van. Nekem is melegem van, mégse pakolom ki mindenemet. Valahogy meg kéne találni az egészséges egyensúlyt a jó ízlés és a praktikus öltözködés között.


A közvetlen válasz a kérdésre: nem tudom, hogy van-e ilyen.

2012. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!