Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagybojt utan mikor szabad...

Nagybojt utan mikor szabad hust enni, szombat este, vagy csak vasarnap?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 18:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Senki nem valaszolt a kerdesemre. Sajnalom, de nem erdekel mas meggyozodese. Tiszteletben tartom azt, ha valaki nem tartja be a bojtot, en viszont betartom, de nem tudom, hogy mikor szokas a sonkat enni, szombat este, vagy vasarnap. Erre szeretnek valaszt kapni, nem masra.
2013. márc. 27. 19:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A feltámadási misével ér véget a böjt. Ezt eredetileg vasárnap hajnalban tartották, de most már nagyszombat estéjén van.
2013. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
A nagyböjt péntek leteltével ér véget. De dicséretes, ha egyéni meggyőződésből a feltámadási miséről hazamenve fejezzük be a bőjtöt.
2013. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy mivel katolikusok vagyunk, ezért a nagypéntek szigorú böjt, de egészen feltámadásig nem eszünk húst. Nagyszombaton napközben már bármennyit lehet enni, de húst nem eszünk. Este elmegyünk a feltámadási misére, és mikor hazaértünk, akkor van sonka.
2013. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szombat este leül a család és felolvassuk a Bibliából az odaillő fejezetet, imádkozunk egyet és neki látunk a húsvéti sonkás tálnak.Mivel vannak kisgyerekek, mindez a mise előtt, mert ők nem bírnák ki.
2013. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem katolikusok vagyunk de bojtolunk Nem hussal hanem mindeki azzal ami neki kedves.A ferjem kave cigi bojtot tart en Fb tv film jatekok ill edesseg.

A bojt lemondast jelent mivel mi hust alig eszunk nekjnk nem lenne lemondas es igy ertelmet vesztene a dolog.

A vasarnapi istentisztelet es kozos ebed utan este zarjuk le a bojtot mindkette.

2013. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki valaszat! Ha valaki meg visszanez, elmeselhetne a tapasztalatait, hogy mennyire kell vigyazni a gyomorra ennyi husmentes nap utan. En eloszor csinaltam vegig, idaig csak pentekenkent nem ettem hust a bojt alatt, de most ugye feb. 13 ota nem. Nagy fajdalom, hogy megveszek a sonkaert, rengeteget szoktam enni ilyenkor, ha kicsit visszafogom magam nem lehet baj, ugye?
2013. márc. 28. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
én 9 éve nem eszem húst egész nagyböjtben, és nincs különösebben nagy gond a visszatéréssel. Már egy kevés is egészen más tud így lenni - talán pár falat után nem is akarsz már annyira sokat enni. :) Érdemes azért nem minden nap enni húst, vagy legalábbis nem túl sokat, illetve sok zöldséggel-gyümölccsel párosítani, hogy visszaállhasson a szervezet a megszokottra.
2013. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi nagyszombaton is böjtölni szoktunk.
2013. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!