Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatok azért nem kerülnek...

Az állatok azért nem kerülnek a mennyországba, mivel nem értelmesek annyira, hogy képesek legyenek a hitre?

Figyelt kérdés
Isten meg csak azoknak kegyelmez, akik imádkoznak hozzá, meg hasonlók?
2012. dec. 31. 21:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Tőled is csak azt tudom kérdezni kedves kérdező, hogy vegetáriánus vagy?

Szerinted kell szeretetet táplálni az állatok iránt?

Mert ha szétnézel a világban, hogy naponta mennyi állatot gyilkolnak le, hogy az emberek tudjanak kajálni, akkor egy tömegsírban érezheted magad. Bár az emberek egymást is ölik rendesen. Úgy hogy nem tudok erre mit mondani.

Bízzuk az Istenre. Egy biztos. Kínozni bűn.

Vannak vega keresztény felekezetek amúgy.

2012. dec. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

Üdv!


Isten nekünk embereknek szabad akaratot (is) adott, míg az állatoknak csak ösztönöket. Az állatok halál utáni sorsáról nem ír a Biblia.

2012. dec. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

"Isten meg csak azoknak kegyelmez, akik imádkoznak hozzá, meg hasonlók?".


Nem.


Máté 7

"

19. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23. És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

24. Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:

"


Hogy az állatokkal mi lesz azt nem tudom.

Szerintem senki sem tudja.

Néhányak szerint csak kaják, néhányak vegák.


Persze sokan mondják, hogy az állatok intelligensek, nem csak ösztönlények.

Szerintem akkor fogunk erre választ kapni, ha mjad tudni fogjuk, hogy miért lett ilyen az élet, amilyen lett.


Mondhatod, hogy véletlen.

De akkor jogosan gondolod, hogy megkínozhatsz egy állatot, mert miért ne?

Ja, vagy hogy te nem vagy mocskos, szemét lábda?

Mert? Nézőpont kérdése, nem?

2012. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

sok állatnak nem csak ösztöne van, hanem gondolkodni is tud, szabad akarata van.

pl. a Kutyám labdázni szeretett volna, ezért mielőtt lementünk volna, oda vezetett a labdájához, mert ő nem érte el.

Vagy befeküdt az ágyunkba, akkor is, ha tudta, hogy nem biztos, hogy örülünk neki.

de számos más alkalommal, és dologban kiderült, hogy nem csak ösztönei vannak, és rendelkezik szabad akarattal(ha nem egy elnyomó gazdánál van).


nem vagyok vega, de nem is eszek túl sok húst (havonta egyszer kétszer egy keveset).


de voltak kannibálok is, és más okból ölnek embereket ma is, ez nem hiszem, hogy beleszámítana a mennybe jutásukba, emiatt gondolom, hogy az állatoknál sem ez számít.

2013. jan. 1. 02:08
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Az állatoknak nem ígért a teremtő örök életet.


Ezt csak az embernek helyezte kilátásba.

Ádám látta az állatokat elpusztulni,az édenkertben sem éltek örökké az állatok. ezért nagyon jól tudta mit veszít ha engedetlen lesz.

2013. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A teremtő eredetileg nem tervezte, hogy megegyük az állatok húsát,


(1Mózes 1:29, 30) 29 Majd ezt mondta Isten: „Nézzétek, nektek adok minden maghozó növényt az egész föld színén, és minden fát, melyen magot rejtő gyümölcs van, hogy legyen nektek eledelül. 30 És a föld valamennyi vadállatának, az egek valamennyi repdeső teremtményének és minden léleknek, amely a földön mozog, s amelyben élet van, eledelül adok minden zöld növényt.” És ez így is lett.


Sajnos a későbbiekben a tökéletlenség miatt engedélyezte a teremtő egyes állatok húsát fogyasztásra.


De kezdetben mindeninek, még az állatoknak sem más volt az élelmük, hanem a növényzet.A Biblia versből jól látható.!!

2013. jan. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hol keressem azt a részt a Bibliában, ahol Ádám látta elpusztulni az állatokat? Amúgy, BUÉK mindenkinek.
2013. jan. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Salx Narval ***** válasza:
43%
Én úgy gondolom, hogy amikor megteremtette a világot, olyannak amilyen és azt jónak ítélte, akkor azon változtatni nem fog, nagyobb mértékben. Ennek tervnek része volt az állatvilág is, miért lenne ez másképp a helyreállítás után? Valamiért minket, egy fizikai világba, fizikai lénynek teremtett, ha csak a lelkünk üdvözül, mi értelme volt az egésznek, teremthette volna ezt a világot az övéhez, vagy az angyalokéhoz hasonló, "szellemvilággá" is. Mivel nem ezt tette, gondolom ugyan olyan környezetbe kerülnek a kegyelmet kapott emberek, mint Ádámék a kezdetekkor. Állatok szerintem lesznek, de ,hogy azokat újra teremti, vagy feltámasztja, nem tudható. Mondjuk az sem, amit írtam, csak én így okoskodtam ki.:D
2013. jan. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

5-ös válaszolónak:


Te honnan tudod, hogy Ádám látta az állatokat elpusztulni az édenkertben? Talán ott voltál személyesen? Az örök élet ígéretéről pedig csak annyit, hogy a Biblia sehol nem említi, hogy az kizárólag csak az emberi fajra érvényes.



Egy kis olvasnivaló állatbarátoknak:


[link]

2013. jan. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%
Ha ez így lenne, akkor igazságtalan Isten lenne, mert ugyanezzel az indokkal akkor már egy középsúlyos értelmi fogyatékos sem üdvözülhetne.
2013. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!