Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisznek az emberek...

Miért hisznek az emberek Istenben, amikor semmi nem változik az életben?

Figyelt kérdés
Mindig a fizikai törvények alapján zajlanak a napok!!

2013. márc. 31. 17:21
 1/7 Tyler913 ***** válasza:
Tudtommal a hit nem arról szól,hogy megváltoztassuk a fizikai törvényeket,pláne a napok váltakozását. Jól van az úgy,ahogy van.
2013. márc. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a törvények irányítják a világot.

Hanem a világnak vannak törvényei.

Amiket az ember a mai napig nem ért 100% pontosan.

Honnan tudod, hogy ezek statikusak? Mit tudsz a kezdetükről, működésükről?

Egyébként meg lehet, hogy te egy komplex robotnak érzed magad, ami úgy éli le az életét, ahogy véletlenül kialakult az élet és a törvények sodorják. Valahogy én nem ezt gondolom.


Ha filózni akarsz, akkor itt egy régebbi kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


És a kedvenc idézetem:

[

Ha megkérdeznek titeket:

"Mi a jele atyátoknak, amely bennetek van?",

ezt mondjátok nekik:

"Mozgás és megnyugvás."

]

2013. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 yuda ***** válasza:
45%

Jézus, mikor itt élt közöttünk a földön, abban a néhány évben, amikor szolgált, az evangélium hirdetését folyamatosan isteni jelek és csodák kisérték, bizonyságot téve arról, hogy Isten országa közel jött.

A betegek nagyon durva állapotokból meggyógyultak, halottak feltámadtak...sorolhatnám, mert ezek egyértelműen a normálistól eltérőek, úgy is fogalmazhatunk, a fizikai törvényeket cáfolták...és még nem beszéltem a vízenjárásról, vagy mikor a nap megállt egy időre, vagy visszafelé forgott, tenger szétnyílt...nem túl megszokott dolgok igaz?

Nemigen követik az általad ismert törvényeket?!


Nyilván akik látták, meggyőzödtek arról, hogy ezek igaz és valóságos tények. Akik nem voltak ott, választhattak: vagy elhiszik, vagy szélhámosságnak, túlzásnak tartják.

Ma sincs másképp.


Szerencsésnek mondhatom magam, mert az egyház azon részéhez tartozhatom, ahol mai napig is hiszik, hogy Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz, és a jelek és csodák folytatódnak, mint az Ő idejében.


Tudom, az úgynevezett egyház másik része szerint ezek kitalációk voltak régen is, mások szerint bűvésztrükkök, megint mások elhiszik ugyan, hogy régen volt, de szerintük rejtélyes okból az apostolok idejével ez megszünt. Szerencsére egyik sem igaz, mer Istennek semmi okA nem volt megváltozni. Ő egyébként sem változik, és ráadásul betegek most is vannak, bűnösök is bőven, úgyhogy van ahol folyik a munka ugyanúgy...más helyeken pedig felváltotta a liturgia.

Valószínűleg te ilyen helyen vagy, ahol az istenük halott, ám a mi Istenünk köszöni szépen remekül van és él. Életjeleket ad magáról, mint a régi időkben.

2013. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem változik az életben ez igaz. De csak, ha a külsőségekre gondolsz. Fizika érvényes mindenkire.

De! A lelkünk milyen állapotban van, milyen értékkel töltjük meg, kinek hiszünk (Jézusnak, vagy a világnak), elhisszük-e amit a biblia ír....

Ez csak rajunk áll!

Napok átlagos hétköznapok. Csak az imádságban, és az Istenhitben más. Ez teszi teljesen más életté, másmilyen értékű életté. Hisszük vagy van feltámadásunk, és örök életünk. Ebben a reményben éljük a mindennapjainkat mint bárki más. Szeretett, cselekedeteit próbáljuk meg tenni. Nincs hibátlan ember, sokszor nem is sikerül. De nem is a hibátlanságon van a hangsúly, hanem a szívből történő vétkeink megbánásán.

2013. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. Tudván először azt, hogy az utolsó időben

csúfolkodók támadnak, a kik saját kívánságaik

szerint járnak,

4. És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének

ígérete? Mert a mióta az atyák elhunytak,

minden azonképen marad a teremtés

kezdetétől fogva.

Péter Apostol II. levele 3. rész

2013. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert az embereknek kell valami, ami felsőbbrendű és amihez tudnak fordulni ha bajban vannak vagy lelki problémájuk van (ez persze a hívőkre vonatkozik). Ezáltal pedig minden jó, ami történik, betudják Isten akaratának, és ezzel maguknak is jót tesznek, mivel így megnyugszanak, hogy végre van valami/valaki, aki megsegíti őket, amikor senki más nem.

Habár én nem hiszek Istenben, ez csak az én eszmefuttatásom.

2013. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szabolcs1988 ***** válasza:
0%
Jeremiás 10:23 -"Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember."
2013. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!