Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnös dolog lehet olyan...

Bűnös dolog lehet olyan játékkal játszani amiben zombikat kell mészárolni?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdésemben azt tettem fel, hogy milyen játékokkal lehetne játszani amik megfelelnek keresztény szempontokból (vagyis nem bűnösek) ezek az olyan játékok amikben pl nem ölünk embereket. De! Bűnös dolog lehet olyan játékkal játszani amiben zombikat kell mészárolni?

Mint pl: Left 4 Dead


http://www.youtube.com/watch?v=uoPI-X3hFO8


Várom az értelmes kommenteket :3



2013. ápr. 3. 19:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem bűn, csak hülyeség.

Sose szerettem az ilyen zombis-gyilkolászós játékokat, de ez az én ízlésem. Azt azért túlzásnak tartom, hogy "bűnösnek" tituláljunk egy játékot. Ha valakinek ez tetszik, hát játsszon vele. Nem fog emiatt nekikezdeni a valóságban is gyilkolászni, de még a fejében sem fognak gyilkos gondolatok megjelenni, mert egy normális ember külön tudja választani a képzeletet, avagy a játékot a valóságtól.

Akinek azonban nincs meg ez az agyi szintje, annak nem szabad ilyenekkel játszani.

2013. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 ms91 ***** válasza:

Megmondanád végre, hogy hol ír a Biblia ilyet, hogy "ne vesd a szemed bűnös dolgokra" ???

Keresem, de sehol nem találom, mostmár komolyan érdekelne, ezt honnan szeded.

Ha olyan nagy hívő vagy, illő lenne tudnod.

Előző kérdésednél adtam egy idézetet, ahol a bűn párosítva van a látottakhoz, de arra azt mondtad, hogy az nem az, amire te gondolsz. De hát akkor melyik versre gondolsz, mondd már meg légyszíves. Tényleg érdekelne, mert nekem ez újdonság...


Még egy helyet tudok, ahol írnak a szemről:


"A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.

Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!"

(Máté 6:22-23)


De sztm ez se az. Most te jössz :)

2013. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 ms91 ***** válasza:

Ja, a kérdésedre is kellene válaszolni. Ugyanazt tudom rá mondani, mint múltkor.

Elméletileg mindenfajta gyilkolás a "Ne ölj" parancs megszegése, ha nagyon szigorúan vesszük. Tehát igen, bűnös dolog.

De gondolom leszoktál csapni legyeket meg szúnyogokat is, tulajdonképpen akkor is megölsz egy (valódi) élőlényt, sztm ez nagyobb bűn, mint egy videojátékba megölni egy amúgy se élő embert, szörnyet, zombit stb.

Ezen gondolkozz azért el...

2013. ápr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyet értek kedves ms91-el.


Amivel megtöltöd a szíved és az elméd, az vagy.

Ahogy Jézus mondta, hogy ahol a szíved, ott a kincsed.


Ha az elmédet nem töltöd meg jó dolgokkal, akkor jön az illető aki ezt nagyon jól látja, és megtölti más rettenetesebb dolgokkal.

Jézus ezt mondta:

(Máté 12:43-45) 43 Amikor egy tisztátalan szellem kimegy az emberből, kiszáradt helyeket jár be nyugvóhely után kutatva, de nem talál. 44 Akkor ezt mondja: »Visszamegyek a házamba, ahonnan elköltöztem«; és megérkezve, üresen, tisztára söpörve és felékesítve találja azt. 45 Akkor elmegy, és maga mellé vesz hét másik szellemet, magánál gonoszabbakat, és bemenve, ott laknak; és annak az embernek az utolsó állapota rosszabbá lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzedékkel is.”


Nem elég abbahagyni a helytelen dolgok cselekvését és űrt hagyni azok helyén: el kell kezdeni jót cselekedni. Zárd ki a helytelen dolgok cselekvését azáltal, hogy jó dolgokkal foglalkozol. „Álljatok ellen az ördögnek — mondja Jakab — és az elmenekül tőletek” (Jak 4:7, 8). A tétlenség felhívás a sátán számára; ezzel szemben védelmet jelent az, ha az igazsággal töltjük meg az elménket (Fil 4:9).


tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező... hány éves vagy, 6 ?


Na mindegy.

Alaphelyzetben ez nem bűn.


De neked érdemes lenne elgondolkodnod, hogy mi szükséged van zombikat mészárolni? Úgy gondolod, hogy segíti valamiben az istennel való kapcsolatodat?

Vagy mondjuk ettől leszel vidám, kiegyensúlyozott ember?


Én inkább az ellenkezőjét látom, ezért az összes gyilkolászós játékkal kapcsolatban javasolom, hogy hanyagold ezeket.

Van még sok izgalmas játék, ahol ilyen probléma nincs.

De ott is felmerülhet az, nehogy játékfüggő legyél, erre is vigyázz!

2013. ápr. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Katy Weaver nyert nálam de azért köszönöm a többi választ is :)


19/F

2013. ápr. 4. 12:56
 17/28 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nyert?
2013. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Na mi b#meg?
2013. ápr. 4. 13:26
 19/28 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Három problémát látok a zombis játékokkal:

- Hozzászoktat hogy emberi testek szétrobbantásának és szétlövések a látványát megszokod és egy idő után nem fog zavarni. Ez arra vezethet hogy ha mondjuk látsz egy balesetet, egy hajléktalant vagy valami erőszakos tettet akkor érzéketlen leszel mivel már nagyon hozzászoktál a látványhoz.

- Félelmet kelt, a félelem pedig a gonosz lélektől származik és ellentétes az Istenbe vetett bizalommal. A félelem is bűn, mert eltávolít Istentől és sérti Őt. Képzeld el hogy van egy erős okos apa akinek van egy kisfia. Folyamatosan nagyon figyel a gyerekre és mindenben gondját viseli. A gyerek mégis retteg különböző nem valós eseményektől való félelmében. Az ilyesmi rosszul esik az apának hiszen azt szeretné látni hogy a kisfia boldog, bízik benne és nem aggódik. Így van ez Istennel és a félelemmel is.

- A harmadik probléma most nem jut eszembe :)

- Viszont itt egy negyedik: a játék mulasztást jelenthet és más értékes tevékenységtől (pl. ima) veszi el az időt.

2013. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves tőled,hogy az általam válaszoltakat tartod jobbnak, De hidd el a többiek is adtak jó válaszokat.

Ám szeretném inkább magamról a Teremtőre terelni a figyelmet.

Amit írtam, azt a Biblia által tanult ismereteim alapján írtam, ezért a dicsőség a Teremtőt illeti, Én csak egy szolga vagyok akit a teremtő felhasznál.


tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!