Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van "Isten", akkor miért...

Ha van "Isten", akkor miért történik ennyi rossz dolog a világban?

Figyelt kérdés
védtelen gyerekek halnak meg, gyerekeket erőszakolnak, emberek éheznek... Miért?
2013. jan. 10. 22:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
mert azonos isten szabad akaratot adott
2013. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Mert nincs. Vagy ha van is, biztosan nem abban a formában, ahogy azt sokan elképzelik...

Egy jóságos, szerető Isten nem hagyná, hogy ennyi ártatlan ember haljon meg nap, mint nap, köztük gyerekek, csecsemők is...

2013. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi lényegében gazdagok vagyunk, semmibe sem kerülne segíteni rajtuk, minden lehetőség adott hozzá, miért nem tesszük? A világ gondjai a mi gondjaink, mégis másra hárítjuk, ráadásul egy valószínűleg fiktív lényre. Ezért tud nagyon gonosz lenni a vallás.
2013. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
9%
Mert azoknak a gyerekeknek bűnhődniük kell. ennyi.
2013. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

22:33,


Tehát, ha én a vagyonomat odaadtam volna annak a húszéves suhancnak, aki pár éve bedrogozva apuci BMW-jévél halálra gázolt egy családot, akik bűne az volt, hogy pofátlan módon sétálni voltak, akkor az esemény nem történt meg? Vagy miféle általam, halandó ember által kivitelezhető segítséget tudtam volna adni? Egy mindenhatónak egészen pöppet több lehetősége van, és mégsem él vele.


Holott ott a lehetőség, folyton folyvást. Ez remek takarózás, hogy "bezzeg az emberek sem tesznek semmit" és totálisan nem igaz. Az emberek közül rengetegen az életüket teszik oda azért, hogy mások jobban, sőt, egyáltalán, hogy mások élhessenek. "isten" akinek elvileg bőven felettünk áll, mégis magasan tesz mindenre. Egy tűzoltó, aki emberéleteket ment, orvos, aki a többi ember tudásának hála ment életeket, tesz valamit. Tehát, az ember halandó, hatalma korlátozott, mégis milliók dolgoznak azért, hogy mások élhessenek. Az isten, akinek hatalma elvileg végtelen, mégsem tesz semmit...


Jó kis szerető isten, no.

2013. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az a baj hogy az emberek tobbseget valojaban nem is erdekli Isten,es ha hirtelen tortenik valami akkor elkezdik hibaztatni Istent,nincs szukseguk Istenre csak ha valami baj van akkor haragusznak ra,Isten nem egy jotekony angyal,aki azert van hogy a kivansagainkat teljesitse,lassan mindenhonnan kiakarjuk venni Istent,az iskolakbol,az eletunkbol,a tarsadalombol,akkor miert hibaztatjuk ha tortenik valami?
2013. jan. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

Ha Isten minden egyes alkalommal beleavatkozna az emberek dolgaba, akkor meg az nem tetszene.


Ilyen az emberi termeszet. Sajat magunkat a legfelsobb hatalomnak akarjuk tartani es mindent kontroll alatt tartani, de ha valami rosszul mukodik, akkor jol jon Isten, hogy valakit szamon kerjunk a rosszul mukodo dolgokrol, ugye?

2013. jan. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Salx Narval ***** válasza:
88%
6: Talán azért van ez így, mert hallgat. Szerintem nem túl nagy elvárás részünkről, hogy Isten, aki állítólag szeret minket, a jót jóval, a gonoszat, rosszal jutalmazza, igazságos mérlegeléssel, itt és most. Én egyébként nem vádolom őt, az emberek gonoszsága miatt, csak egy mindenhatótól elvárnám, az ártatlanok védelmét. Ha láthatnák az emberek, hogy jó dolgok történnek a jókkal és a gonoszságnak súlyos ára van, talán idővel az egész világ élhetőbb hely lenne és nyilván őt is többen keresnék. Szerintem Isten azért hallgat, mert csak a mi elmékben létezik, így a világ jobbá tételét is nekünk kell megoldanunk, akkor is, ha néha, a jóért, rosszat kapunk.
2013. jan. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
2013. jan. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
29%

"védtelen gyerek halnak meg, gyerekeket erőszakolnak, éheznek.. Miért?"


Azért mert az emberek nem fogadnak szót Istennek.


"Egy jóságos, szerető Isten nem hagyná, hogy ennyi ártatlan ember haljon meg nap, mint nap, köztük gyerekek, csecsemők is..."


Szerintem se fogja már ezt Isten sokáig tűrni ami a földön megy.

Az ártatlanul szenvedők pedig a túlvilágon bőséges kárpótlást kapnak. Én úgy képzelem hogy hasonló ez ahhoz hogy amikor mondjuk valakinek eltörik egy csontja akkor panaszkodik, de ha később ezért kap kárpótlásul 100.000.000 forintot akkor azt fogja mondani hogy nem is bánom hogy ez történt velem. És ez történik a túlvilágon is, a nagyon kegyetlen szenvedések után is Isten tud olyan kárpótlást adni amire az ember azt mondja hogy így akkor ezt nem bánja. A szenvedés csak ideiglenes de a kárpótlás örökké tart.

A másik meg az hogy a szabad akarat miatt az emberek csinálnak poklot a saját és mások életéből. A szabad akarat jó dolog, de az következménye a bűn már nem az. Isten a szabad akarat érdekében engedi meg a rossz dolgokat.

Meg még azt is hozzá kell tenni hogy Isten nagyon sokat tesz a szenvedések ellen. Teljesíti az imákat, csodákat tesz, tanítja az embereket, stb...

Csak akkor nem avatkozik be valakinek az életébe ha valaki ezt kimondottan kívánja.


"6: Talán azért van ez így, mert hallgat."


Isten nem hallgat. Szól az emberekhez a Biblián keresztül, az életükben történő események álltal és ma működő prófétálás karizmájával megáldott hívőkön keresztül is.

Hozzám pl. konkrétan egy "misztikus" álmon keresztül is szólt, de sok más módon is.


"Ha láthatnák az emberek, hogy jó dolgok történnek a jókkal és a gonoszságnak súlyos ára van"


Te nem látod ezt? Lehet hogy a gonosz és gazdag embereknek kívülről úgy néz ki mintha jó életük lenne, de szerinted boldogok? Szerintem nem mert Isten nélkül senki se lehet valóban boldog. (csak rövid ideig)

A másik meg az hogy tegyük fel hogy van egy gonosz ember aki a földön azért tett néhány jó dolgot. Ezért még az életében Isten megjutalmazza, mert a túlvilágon el fog kárhozni, akkor már nem kaphat jutalmat. De mivel Isten igazságos és minden kis jótettért megfizet, ezért még az életében kapja meg a jutalmát. Viszont halála után elkárhozik. Én nem irigyelném az ilyen embereket.

2013. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!