Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia szerinti Lucifer (lent)?

A biblia szerinti Lucifer (lent)?

Figyelt kérdés
Lucifer ugye egy bukott angyal, akit Isten száműz a mennyből követőivel együtt. A pokolba küldi őket szenvedni, Lucifer félig a pokol folyójába van befagyva, és nem jöhet ki. De akkor miért hallani mindenből, hogy ő a pokol vezére, és a keresztény vallás szerint, hogy szállhat meg embereket, ha ő maga is a pokolban bűnhődik?
2013. ápr. 5. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult téma de lucifer a sátán ki lett dobva a nyennyből( oda nem mehet).Pokolba lett száműzve de ott nincsen megkötözve szabadon járkálhat de a mennybe nem mehet ,mehetnek.
2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hova van befagyva???? Na ilyen biztos nincs a Bibliában. Isten nem száműzte a bukott angyalokat a pokolba, "csak" a mennyből vetette ki őket, de a Sátán adott esetben még oda is be tud menni (Jób könyve).
2013. ápr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

csak Dante művében van befagyva Lucifer, a Bibliában erről nincs szó.

A mennyből ki van tiltva, igen... de lehet hogy amúgy szabadon ki tud járni a pokolból.

2013. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Miután én nem vagyok keresztény, illetve jártas a bibliában, de érdekel maga a biblia története, és olvastam Dante pokláról, ezért kavarodtam meg:-) De így most már értem!
2013. ápr. 5. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez a videó sokat fog segíteni ebben a témában.

9 perc, szerintem nyugodtan rászánhatsz az életedből ennyit, hogy megnézd hidd el, sok haszna van és nekem is sok kérdést meg tudott válaszolni ilyen témakörben.


http://www.youtube.com/watch?v=uTfwygJcNj8

2013. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A pokol lelkiállapot, nem egy hely. Lucifer most nagyon rosszul érzi magát, és azon van, hogy minél több ember érezze magát hasonlóan, mint ő. Az érzelmi állapota fagyott be, csak gyűlölni tud.
2013. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Sajnos félre lettél Tájékoztatva.

Lucifer sosem volt bukott angyal.


Hogy Sátánnak mi volt az eredeti neve azt nem tudjuk, de nem lucifer az biztos.

Sátánt Jézus 1914-ben levetette a föld közelségébe, ezzel megtisztítván az égi szentélyt, hogy elfoglalhassa a Trónját.

A földön ekkor kezdődött meg a Jajj kiáltások sorozata.


Sátán nincs a pokolban, mert azon értelmezés szerint, hogy az egy tüzes gyötrelemmel teli hely nem létezik.

A pokol szó jelentése sírgödör, ahova a halottat eltemetik.

Ezen kívül Sátán még nem bűnhődik, hanem tevékenyen dolgozik a Teremtő szolgái, valamint az emberiség ellen itt a földön, ezért is mondja a vers:


(Jelenések 12:12) . . .! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”


Nem sokára Jézus mit beiktatott égi király belefog avatkozni az emberi ügyekbe, és Sátánt az ördögöt Tartaroszba, azaz a tétlenség állapotába fogja bilincselni, ezer évre.


A biblia sehol nem írja, és nem is tanítja azt amit a kérdésedben leírtál.

Ő nem a pokol vezére, hanem a gonosz emberek és angyalok fejedelme jelenleg, és Jézus mint E világ Istenét azonosította.

2013. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Ennyi erővel mondhattad volna azt is, hogy a mennyország sem létezik, hanem az is csak egy lelki állapot. Jaaa hogy Istennek pedig kell élnie valahol?

A Bibliában az van írva, hogy a pokol a Sátán és az ő angyalainak lett elkészítve. Itt egy helyszínről beszél ami el lett készítve! Ne legyünk már ennyire fanatikus Jehova Tanúk az Isten szerelmére. Komolyan mondom, a józan gondolkodást gátolja az, amiben hisztek/nem hisztek.

2013. ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Hozzá szóló.


A lucifer szó, egyetlen egyszer szerepel a Bibliában

és csak némelyik bibliafordításban. Például a Károli-fordítás 1899-es kiadása így adja vissza az Ézsaiás 14:12-t: „Mimódon estél alá az égről, te Luczifer, hajnalnak fija?”


Ki ez a Lucifer? A „fényesség” vagy a „Lucifer” kifejezés abban az üzenetben olvasható, amelyet Ézsaiás prófétai parancsa szerint az izraelitáknak hirdetniük kellett ’Babilon királya elleni példabeszédként’. Ezért ez annak a kijelentésnek a része, amely elsősorban a babiloni uralkodóházhoz szól. Az, hogy a „fényesség” kifejezés egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre vonatkozik, jól látható ebből a kijelentésből is: „a seolba szállsz alá.” A seol az emberiség közös sírját jelenti, vagyis nem egy olyan helyre utal, ahol Sátán, az Ördög tartózkodik. Továbbá azok, akik látják, hogy Lucifer ilyen állapotba kerül, ezt kérdezik: „Ez volna az az ember, aki megrengette a földet?” Világos, hogy a „Lucifer” szó egy emberre, nem pedig egy szellemteremtményre utal (Ézsaiás 14:4, 15, 16, NW).


A mennyországról pedig nem utaltam soha úgy hogy az egy lelki állapot.

Bár a Bibliában nincs olyan szó, hogy mennyország, de jelen esetben az égi királyságra utal ez az emberektől származó kifejezés, ami szerint mindenki aki "jó" ember, az oda megy.

Ez egy létező királyság aminek a királya nem más mint Jézus. Ezért a királyságért tanította imádkozni Jézus az embereket, hogy a földre is jöjjön el, ne csak az égbe.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát te reménytelen vagy.
2013. ápr. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!