Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vesz rá egy homoszexuális...

Mi vesz rá egy homoszexuális személyt arra, hogy vallásos legyen?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömről van szó. Olyan személy, aki él is azonos neművel szexuális életet. Rendszeresen jár templomba. De tudjuk, hogy a keresztény hit halálos bűnnek tartja a meleg párkapcsolatot, akkor mégis miért vallásos egy meleg? Én ha vallásos családba születtem volna melegként, biztos hogy magasról tennék az egész vallásra.

2013. ápr. 5. 20:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Miért ne lehetne vallásos? Azért mert meleg, még hihet Istenben! A vallás nem a homoszexualitást tartja bűnnek, hanem a házasság nélküli szexuális életet.

Ilyen alapon az elvált és újra házasodott katolikusok sem járhatnának templomba.

2013. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%
A társadalom
2013. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
Képzeld, még meleg papok is vannak.
2013. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

egy meleg pap szerint a papok 70%-a meleg. a cölibátus egy remek kibúvó azoknak a meleg férfiaknak, akik el akarják titkolni a melegségüket. így kvázi van egy ürügyük arra, miért nem akarnak megnősülni. ha az egyház támoganá az azonos neműek kapcsolatát, azzal a saját magát hazudtolná meg, összeomlana az a hazugságvár, amit felépítettek.


egyébként nem tudom, milyen vallásról beszélsz, mert a nyugati református egyházak mind megáldják a meleg párokat. nekik a papjaik is lehetnek melegek és párjuk is lehet.

2013. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%

Sose értettem, hogy egy sima ember hogy döntheti el Isten helyett, hogy amit lát, az milyen bűn? Megbocsátható vagy sem?

Te meg elég gané vagy, hogy ennyire figyeled a másik embert és a szexuális életével foglalkozol, holott semmi közöd hozzá. A te életedben rend van? Bár lehet, hogy nem látod a gerendát?

2013. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Glam Maarco ***** válasza:
69%

Én úgy tudom, hogy Isten mindenkit egyenlőnek tekint. Vagy esetleg a melegek kivételek lennének? :)


egy meleg fiú

2013. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
67%

Én melegként teszek a vallásra.


De gondolom a homoszexuálist is ugyanaz veszi rá a hitre, mint a heterot. Téged mi vitt rá a hitre?

2013. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Miért ne járhatna templomba? Ha katolikus, akkor csak nem áldozhat, amíg nem megy gyónni és fel nem hagy ezzel, de templomba mehet. Egy homoszexuális is keresheti Istent.

Amúgy meg nem ítélem el: én is bűnös vagyok és mégis járok templomba.

2013. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező.

Valószínű, azért akar vallásos lenni,hogy ezzel megnyugtassa, vagy inkább elaltassa a lelkiismeretét.


Előre szeretném bocsátani, hogy nem vagyok ítélkezésre felhatalmazva, mindössze a Bibliában leírt követelmények szerint bátorkodtam írni, Isten gondolata fényében.


Ez hasonlít ahhoz, amikor egy Gyilkos, azt hiszi, hogy mert valamilyen "vallásos" tettet egyszer végre hajt, akkor megbocsátja a bűneit, miközben folytatja a helytelen életét.


A teremtő nem két nyelvű.

amit egyszer kijelent azon nem változtat, még ha az emberek ezért gyilkosnak, meg gonosz Istennek kiáltják is ki.

Persze Egy ítéleten változtathat, ha látja az őszinte megbánást, és a bűn gyakorlásának valódi abbahagyását.


A bibliába pedig leíratta, hogy a fent említett tettek szentségtelenek és utálatosak, és ha az egyén nem hagy fel ezzel az életével akkor büntetés alá fog esni.

Ő nem ember, aki hoz egy törvényt és aztán meg hagyja hogy szabadon áthágható legyen, büntetés nélkül.

ezt az ember csak az emberi törvényekkel teheti, bár előbb utóbb ott is megkapja a büntetését ha lebukik, és jelenesetben a teremtő nem enged kiskaput.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

"Valószínű, azért akar vallásos lenni,hogy ezzel megnyugtassa, vagy inkább elaltassa a lelkiismeretét. "


valószínű, hogy nem tartja bűnnek


"Előre szeretném bocsátani, hogy nem vagyok ítélkezésre felhatalmazva, mindössze a Bibliában leírt követelmények szerint bátorkodtam írni, Isten gondolata fényében. "


ja igen, az inkvizítorok is így üldözték a boszorkányokat, meg a keresztesháborúkat is így magyarázták.

2013. ápr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!