Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy sok kereszt...

Miért van az, hogy sok keresztény elitéli és gyűlöli a zsidókat? Jézus nem zsidó volt?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok és nem értek túl sokat a valláshoz , de a kérdés egy ideje foglalkoztat

2013. ápr. 5. 01:13
1 2 3 4 5
 1/44 ms91 ***** válasza:
100%

De, Jézus zsidó volt.

Röviden: ezt azzal magyarázták, hogy Jézust nem ismerték fel az akkori vallási vezetők, sőt! kivégeztették és igyekeztek a népet elfordítani Jézus tanításaitól. Jézus halála után a követőit is üldözték. Tehát ők ölték meg Isten fiát, ez volt az az értelmezés évszázadokon keresztül, ami miatt nem szerették a zsidókat.(Persze ma már nem "divat" erről beszélni)

De sztm nézd meg a Passió c. filmet, abban látni fogod, hogy mennyire ellene voltak a zsidó vallás vezetői. (bár inkább olvashatnád az evangéliumokat is)


Egyébként én nem vagyok vallásos, amióta ezt a könyvet olvastam, sok kérdésre választ kaptam belőle, amik összegyűltek bennem az Istenkeresésem ideje alatt:


[link]

2013. ápr. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
80%

A keresztény nem gyűlöl senkit, főleg ok nélkül, buta sztereotípiák alapján.

Egyébként nem számít mi volt. Szerintem lehetett zsidò.

2013. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ :) A filmet mindenképp megnézem és a könyv is érdekes !
2013. ápr. 5. 01:40
 4/44 A kérdező kommentje:
Én többször hallottam már keresztényeket , ahogyan a zsidókat szidták ... Ezek szerint ők nem igazi keresztények ? Elnézést ha butaságokat kérdezek de nem avgyok jártas a témában .
2013. ápr. 5. 01:42
 5/44 anonim ***** válasza:
51%
Ha jòl emlékszem valahol konkrétan lerabbizák a zsidòk is.
2013. ápr. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
De a Biblia szerint zsidó volt?
2013. ápr. 5. 01:45
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Okosat kérdeztél! Nem keresztények. Nem a név, hanem a szándék és a tetteid tesznek azzá!
2013. ápr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
És mikor számit valaki kereszténynek? Mármint mit értesz az alatt ,hogy a szándék és a tett tesz azzá ?
2013. ápr. 5. 01:48
 9/44 ms91 ***** válasza:
43%

Vannak, akik még ma se szeretik a zsidókat, ennek lehet az oka az is, amit előbb felvázoltam, de lehet más oka is.

Például a palesztinoktól elvették a hazájukat, létrehozták Izraelt és azóta is tart az izraeli-palesztin ellentét.

(Ebbe a kérdésbe totál a palesztinok mellett foglalok állást, bár ezért valszeg zsidógyűlölőnek tarthatnak, különösebben nem érdekel, a lényeg, hogy undorító, amit a palesztinokkal tesznek:


http://www.youtube.com/watch?v=92QDSsAEbn0 - NO COMMENT...)


Jézus a Biblia szerint is zsidó, eleve a zsidó Dávid király leszármazottjának tartják, zsidók közé született, zsidók között nevelkedett, zsidók között terjesztette tanait is, és azért ölték meg, mert a zsidó királyi trónra tartott igényt, erről szól az előbb belinkelt könyv, és a Bibliában is megvannak ennek a nyomai, csak a vallási értelmezés elferdítette ezt az igazságot... még a kereszten is ez állt: Jézus, a zsidók királya

2013. ápr. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Ha valaki befogadja az Ígét, Jézus tanítását és a gyakorlatban is alkalmazza szívből és értelemből azt, melynek lényege a szeretet, igazság, emberségesség..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2013. ápr. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!