Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia és Önkielégités. A...

Biblia és Önkielégités. A biblia (kereszténység) mit ír erről, szabad-e mikor mennyit, szóval miként "vélekedik" "utasít" a biblia ezzel kapcsolatban (egyáltalán ír erről? ). Vagy erre az emberek (papok püspökök stb) találtak ki szabályokat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 18:55
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Még valami, mi a helyzet a nőkkel? Nekik miért könnyebb a helyzetük? Úgy értem, hogy egy normál férfi, átlagosan egyszer-kétszer, naponta vagy két naponta elégíti ki magát míg a nők- nél ez sokkal kevésbé mondhatni kényszer?

Mondjuk azzal nem vagyok tisztában teljesen milyen hormonok miért felelősek és milyen mértékben, (tesztoszteron(férfiaknál), ösztrogén ösztradiol(nöknél)...) de azt tudom, hogy egy nő nem vágyik minden nap a sex-re, míg a férfi igen.

Mindegy nem is ez a lényeg, hanem ugye a nők nem tudnak "magot" vetni a földre, ők akármit csinálnak 28-36 naponta elvesztenek egy sejtet így is úgyis, de ők akkor maszturbálhatnak, vagy sem?

2013. ápr. 15. 14:59
 32/36 anonim ***** válasza:

Ezt már régen én is forszíroztam és úgy tudom ott állt meg a válaszolgatás, hogy mondtam, hogy egy 5 éves kisgyerek


felfedezi magán, hogy a makk dörzsölése, vízsugár ráirányítása nagy örömet okoz neki (elélvez de sperma még nincs)


és még eddig nem látott p*rnó filmet, akkor ezzel mit kezd az ember.


A másik, hogy mikor mondhatjuk hogy bűn? Ha lehet maszturbálni, akkor két vagy több ember miért nem jöhet össze


közös maszturbálásra? De tovább megyek, ha két kiéhezett ember közösen megállapodik, hogy egymást kielégítsék ,


ahogy szokták önmagukat csak kézzel. És még tovább megyek, ehhez képest már keveset nyom a latba, ha van egy "éhes"


férfi, aki már gondol egyet és önkielégítés helyett elmegy egy pr*stihoz, mert a lánynak meg pénzre van szüksége,


hogy fenn tudja tartani magát, ezt vegyük adakozás kategóriába. Érted már mire akarok célozni? Ha elindulunk az


egyik állásponttól és nem tekintjük bűnnek, akkor mindig csepegtetéssel hozzáadva semmi nem lesz bűn, tehát minden


ember mentesül minden alól...

2013. ápr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Nem is értem, hogy miért állt le a válaszolgatás...
2013. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Az emberbe beleköltözött ez a rossz: a szexualitás (vágy és kívánalom). Nem tudsz ellene tenni, az édenkertben a tudás fájának gyümölcsétől "világosodott" meg az ember. Rögtön felismerték, hogy meztelenek, az előtt nem volt szex... Az édenből való kiűzetés miatt vált az ember az állathoz hasonlatossá, hogy önszaporító. A Teremtés könyvében le van írva.


Az biztos, hogy bűnt követ el az ember, mert bűn nélküli nincs.

De az Isten szeretete, Jézus követése az út. Beszél a Biblia arról is, hogy vannak emberek, akiknek bűnelkövetése azonnal bocsánatot nyer, bármennyit is követnek el. Én ezt abban látom, hogy annyira szeretik az Istent.

2013. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Nem tudsz ellene tenni, az édenkertben a tudás fájának gyümölcsétől "világosodott" meg az ember. Rögtön felismerték, hogy meztelenek, az előtt nem volt szex."


Ehhez csak gratulálni tudok, olyan szinten nem biblikus mese volt. Hiszen jónak és gonosznak tudás fája.

És nem a meztelenkedéssel volt a baj.


Bandinak:

Fundi keresztényekkel jól el lehet beszélgetni.

De bigott suttyókkal nem érdemes vitatkozni. Ezért nem kapsz választ.

2013. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Mindössze én úgy hiszem, és nem haragítani szeretnék, hát nevezzetek fundamentalistának, de ide akkor sem a teológiai végzettség kell, hanem az a benned lévő valami, amivel keresel a Bibliában. Ugyanis lássa be minden hozzászóló: amit azokban a könyvekben keresünk, azt is találjuk. Ha semmit, akkor semmit. Ha érvet, akkor találunk érvet, és ha konkrétumok hiányát, akkor azt találjuk.

Ez egy hitbeli dolog. Bár, erre te is rájöhettél, mert te csak az írott szöveget láthatod "Biblia" "Fejezetek" "törvények" . A lényeget nem...

2013. máj. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!