Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény hihet a reinkar...

Egy keresztény hihet a reinkarnációban?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 21:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
3%
Nem, mert Luci seggenböki a vasvillájával.
2013. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 levis56 ***** válasza:
38%
Miért ne.Engem is megkereszteltek mégis a keleti filozófiák ban hiszek,budhizmus a krisna tudatosság hinduizmus yoga.Ezekben az irányzatokban sok minden közös,többek között a reinkarnáció,meditáció,szeretet.ITT több igazságot találsz mint a keresztény papok által leadott "bűnös vagy "szövegekben
2013. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem hihet, mert egy rakás dolognak ellentmondana. A keresztények abban hisznek, hogy mindegyikünknek csak egy élete van egy testben, ezért az egy életért tartoznak elszámolással, és ebben a testben fogunk feltámadni, már aki fel fog.
2013. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Ágh Ferenc ***** válasza:
57%
Ez egy kicsit úgy tűnik, hogy nem igazán hisz akkor egyik dologban sem! Ez legtöbbszőr olyan "hívőknél" merül fel, akik szeretnék megúszni a túlvilági élet számukra veszélyesebb részét és inkább arra szavaznak, hogy valamilyen formában még visszatérhessenek a földi életbe, aztán majd csak lesz valahogy!:)
2013. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Vannak, akik a kereszténységben és a reinkarnációban is akarnak hinni, ezért egybegyúrják valahogy a kettőt.
2013. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Mit kell nálad érteni reinkarnáció alatt?
2013. ápr. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 levis56 ***** válasza:
45%
Ozmium:Mindenki abban hisz amiben akar a bibliában is van utalás a reinkarnációra Keresztelő Szent János is valamelyik próféta inkarnációja volt ere Jézus is utalt,el kell olvasni figyelmesen a bibliát.Sok keresztény még a tízparancsolatot sem ismeri nem,hogy a bibliát!Abban merül ki a hitük,hogy elmennek gyónni és azt gondolják minden cselekedetük meg van bocsájtva és a következő órában ugyan úgy kilopják egymás szemét mint azelött pedig mindig a szeretetről papolnak.A karmájuk elöl nem menekülhetnek hiába gyónnak minden nap.
2013. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
A kereszténység egyértelműen kizárja a reinkarnáció elméletét. Elég ha csak Jézus feltámadására gondolunk. Ha Jézus megváltotta a bűneinket és megnyitotta számunkra a mennyországot, akkor nincs szükségünk reinkarnálódni. A kereszténység azt vallja, hogy minden ember Isten egyszeri és megismételhetetlen alkotása, mindenki teljesen egyedi személy.
2013. ápr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Ha olyan keresztény aki komolyan veszu a Szentírást, akkor nem, ugyanis a reinkarnáció eszméje - némely teljességgel megalapozatlan állításokkal szemben - semmilyen formában, még csak egy halvány utalás erejéig sem található meg a Szentírásban. Isten mindent "az ő neme szerint" teremtett. (Lásd I.Móz. 1. fejezet.) Nincs, nem lehet tehát átjárás köztük. Még ha különválhatna az emberi lélek, akkor sem lakozhatnék más, nem emberi élőlény testében.


Üdv. Péter

2013. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Ozmium42 ***** válasza:

Levis56!


Én tudom, hogy te mire gondolsz, de neked fogalmad sincs róla, mert kb. a kiragadott részletről olvastál valahol, ahol valaki, valamiért a reinkarnációs gondolatait próbálta beleszuszakolni ebbe a kiragadott, és önmagában félreérthető részletben. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az egész Bibliát el kell olvasni, mielőtt bölcselkedünk róla.


János 1, 21-25


21. És kérdezék őt: Kicsoda tehát? Illés vagy-é te? És monda: Nem vagyok. A próféta vagy-é te? És ő felele: Nem.

22. Mondának azért néki: Kicsoda vagy? Hogy megfelelhessünk azoknak, a kik minket elküldöttek: Mit mondasz magad felől?

23. Monda: Én kiáltó szó vagyok a pusztában. Egyengessétek az Úrnak útját, a mint megmondotta Ésaiás próféta.

24. És a küldöttek a farizeusok közül valók voltak:

25. És megkérdék őt és mondának néki: Miért keresztelsz tehát, ha te nem vagy a Krisztus, sem Illés, sem a próféta?

2013. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!