Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy megtért embertől? Viselkedés, magatartás, gondolatok. Stb?

Figyelt kérdés
Nem is tudom mivel kezdjem vagy hogyan....Talán azzal , hogy egyenlőre én még csak szeretném az Isten útját járni úgy IGAZán, de minden nappal előrébb és közelebb vagyok hozzá... Nos van ez a facebook tudhatjátok , és sok ismerősöm újdonság megtért családostól, vagy megtalálta az ÚR-at. De nekem folyamatosan szemet szúr egy pár dolog.. a legelső az, hogy oltogatják, piszkálják és lenézik a másikat, igazából az egész napjuk ezen a közösségi oldalon abból áll, hogy kit hogyan oltogassanak fotózgatnak beszélgetéseket és ehhez hasonló sok sok más dolog , de azon vannak mindig kit és hogyan bántsanak meg és legyenek ez által vagányak... Ez mellé még hozzá járul az is, hogy nagyon gizdák, beképzeltek és 'ÉN' középpontúak , náluk se szebb se jobb nincs. 16-25 kb a korosztályban, fiúk lányok egyaránt. Járnak a gyülikbe is. És végül is a kérdésem olyanoknak szólna, akik becsületesen tiszta szívből lélekből hívők. Ismerik tudják a Bibliát is! Hogy ez normális? Ezeket az embereket nevezhetjük Igazaknak? Vagy csak én érzem ezt nem helyesnek? :( Előre is köszönöm az értelmes hasznos válaszokat....!!
2013. ápr. 10. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális.
2013. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális. De nem ismerem őket.
2013. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mutass példát. Ha valaki ki akar beszélni neked valakit, akkor utasítsd vissza, hogy te ezt nem hallgatod végig.

Vagy ha bántó beszélgetést látsz, akkor szúrj be egy odavaló igét. Nem normális, amit tesznek.

2013. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És mondá az Úr: Könnyű különbséget tenni jó és rossz közt (vagy valahogy így).

Ha te is ide tartozol akkor tudhatod, hogy velük ellentétben a te elképzeléseddel kapcsolatban van igazad a társadalmat figyelembe véve.

És a másik, igen szerintem is példát kéne mutatnod :)


De ha nem butaságból csinálják hanem hülyeségből akkor lehet veszett-fejsze az egész. "A butaságon lehet segíteni de a hülyeség örökre megmarad."

Tisztelet a kivételnek amiből nagyon kevés van.

2013. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kefa 2000 ***** válasza:
81%
T.kérdező.Nagyon aktuális és hasznos a kérdésed,sajnos az általad látott jelenség ma már mindennapos.Egy kicsit boncolgassuk meg együtt hátha tisztábban látod majd az ilyen és ehez hasonló jelenségeket.Kezdjük mindjárt azzal hogy mi is tulajdonképpen az hogy valaki megtér.Az ember hármas egységben létezik ebben a fizikális világban.Semmilyen más létforma nem hasonlít hozzá!Ez a hármas egység test,lélek,szellem.Az embernek tudata van ami a cselekvését irányítja teremtésétől fogva.De mi irányítja a tudatot ami a test cselekedetéért felel?A lélek és a szellem.A hívő ember számára nem kétség,hogy teremtönkből származó részünk a lelkünk és a szellemiségünk is de csak a lélek az amit a teremtő vissza enged magához valamiért.Azért mert a lelkünkben hordozzuk az Ő örökkévalóságát,és a jót így vagyunk a teremtett világban mi magunk is teremtők.De ez a részünk alázatos szelíd jóra törekvő,míg a szellemünk befolyásolható akaratos uralkodni vágyó önös.Így átveszi az irányítást a teremtett ember felett.Az ember a teremtőjétől szabad akaratot,/önrendelkezést/kapott,hogy dönthessen jó és rossz között.Ezzel szabad akaratával dönthet arról,hogy az egyént mi irányítsa.Tulajdon képen ez lenne a megtérés lényege,alapja mikor az ember tudva ezt az igazságot lelkének erejével ki taszítja magából a szellemiséget mert rá ébred hogy amit annak kényszerére tesz az rossz.Ekkor már a lélek ami teremtő és jó kezdi irányítani az ember cselekvését.A jól cselekvést egy bizonyos belső öröm követi ami további jó cselekvésre sarkalja.Természetesen ez a gondolat menet csak rövid eszenciája a lényegnek még nagyon ki lehet ezeket egészíteni de nem akarom a szót szaporítani.A valamihez való ragaszkodást hívjuk röviden szeretetnek.A teremtőnek hozzánk való ragaszkodását pedig Isteni szeretetnek.Este folytatom ha akarod üdv!
2013. ápr. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Sajnos nagyon divatos dolog ma ez a fajta "megtérés", de a valóságban a szív megváltozása és a cselekedetek szintjén nem követi ezt semmi.


A közvéleményben sajnos egészen téves eszme él a keresztény hit mibenlétéről. Általában úgy gondolkák, hogy az tért meg, aki „elhiszi” Isten létezését, esetleg még Krisztus Isten-voltát, valamilyen halál utáni életet vagy üdvösséget. Ezért sokan úgy gondolják, hogy a hit csak a naivak, gyengék, vagy valamilyen áhítatra vágyó lelkek számára elérhető, így csak nekik jelent egyfajta megoldást az élet problémáira.


A bibliai hitfogalom azonban merőben más. Ha elfogadjuk, hogy a hit az ember helyes, egészséges lelki magatartása Isten iránt, akkor minden ember részéről ez lenne a természetes, a normális, a valóságnak megfelelő viszonyulás, és a hit hiánya a természetellenes állapot.


A Biblia szerint az élő vagy teljes hit milyen elemekből, egymásra épülő lépcsőfokokból áll:


Az első fok a szilárd meggyőződésre jutás Isten kinyilatkoztatott igazságáról, vagy így is mondhatjuk: a Szentírás igazságáról. „A hit pedig a remélt dolgok valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.” (Zsidókhoz 11,1) A bibliai értelemben vett hit alapját tehát egy nagyon is erős, világos, értelmes meggyőződés képezi, nem pedig valamilyen bizonytalan „elhivés”.


A második fok a személyes bizalom kialakulása Isten iránt. Közelebbről jelenti ez a feltétel nélküli bizalmat az Ő mindenható, teremtő hatalmában és erkölcsi jellemében – igazságosságában és irgalmasságában. Ennek az Isten hatalmába és szeretetébe vetett hitnek a végeredménye a hit Isten ígéreteiben.


A harmadik fok: az alázat. Minél inkább látja az ember Isten tudás- és hatalombeli nagyságát, ugyanakkor a tökéletes igazságot és szeretetet megtestesítő jellemét, amelyek együtt érvényesülnek, annál inkább felismeri saját gyengeségét az igazság megértése és cselekvése, vagyis az erkölcsi erő szempontjából. Ezen az alapon igazi, értelmes alázatra jut Isten előtt. Ennél a pontnál különösen élesen mutatkozik meg az ember erkölcsi minősége, mert önmagáról kell elismernie az énjét nagyon érzékenyen érintő igazságot.


Mindezek után következik a hit döntő lépése: a hit cselekvése. Jakab apostol írja, hogy amíg cselekedet nincs, addig még nem lehet teljes hitről beszélni (Jakab 2,17–26). A hit cselekvése logikusan következik az előzőekből: ha valakinek teljes bizalma van Istenben, az Ő ígéreteiben, viszont nincs bizalma önmagában – a saját értelmében és erejében –, akkor ennek eredményeként rábízza magát Istenre, átadja magát neki, hogy Ő cselekedjen benne és általa. Az önzéssel megkötözött ember részéről ez a legnagyobb cselekedet, mert önmegtagadást, önös érdeke és büszke magabízása feladását jelenti, azt a fontos döntést, hogy önmaga helyére Istent állítja. A hitnek ez az elhatározása mindig az adott helyzetnek megfelelő, konkrét cselekvésben jut kifejezésre.


A hit utolsó – de nagyon lényeges – eleme vagy lépcsőfoka a mély hála, a szeretet elmélyülése Isten iránt azért, amit hit által az emberben és az ember által cselekszik. Ez a hála és szeretet magában foglalja azt a vágyat és erkölcsi kötelezettséget is az ember részéről, hogy a továbbiakban az egész életét Isten tulajdonának tekinti, és az Ő megváltó munkájába kíván bekapcsolódni, teljes önfeláldozással dolgozni másokért, Krisztus áldozatára válaszolva viszontáldozatként adva oda egész lényét, életét, és annak minden szolgálatát.


A hitnek ez az utolsó lépése is próbára teszi és kimutatja az ember erkölcsi minőségét. Az önző ember szívesen elvesz javakat önmaga számára, de nehezen fogja fel és vállalja a viszonzást, amelyre nem külsőleg, hanem csupán belül, a szívében, azaz erkölcsileg elkötelezett. Valamint az ember nagyon hajlamos arra is, hogy a dicsőséget önmagának tulajdonítsa azért, ami a valóságban nem az ő érdeme. Csak az énszeretet minden megnyilatkozását megutálni és megtagadni kész ember válaszol hálával Isten kegyelmének cselekvésére.


A hit az ember legszebb, legnemesebb képessége, illetve cselekvése. Amikor valakit igaznak, vagy valamit igazságnak, erkölcsileg mindenekfelett értékesnek talál, akkor mindent odaad, mindent vállal érte, még büszke, önző énje megtagadását is.


Üdv. Péter

2013. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Balu86MH ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik bár hívők, nagy hatással van az életikre a világias életmód. ezért ők inkább nevezhetők világinak, mint hívőnek (hiába járnak Istentiszteletre/templomba/gyülekezetbe stb). Vannak olyan emberek akik bár meg vannak keresztelve (magyarán bejelölik facen, hogy keresztény a vallásuk) de nincs élő hitük, nagyon sok közük nincsen a valláshoz. Szerintem te őróluk írtál fentebb. Akinek van élő hite, az odafigyel, hogy miket postol ki facera és hogy milyen képeket tesz ki magáról stb. De a valódi éleben is figyel a beszédére, a viselkedésére az öltözködésére stb.
2013. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos az alapján nem lehet megítélni senkit, hogy TE milyennek írod le, hisz ez csak a te véleményed. Konkrétabban akkor tudnék válaszolni, ha mutatnál egy két arcot, vagy az írásaikat ami alapján én is véleményt formálhatnék róla/luk.
2013. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ezen a világon minden normális, minden ott van ahol van, lehet h nem ott ahol lennie kellene személyes vélemények szerint, de ki vagyok én h megmondjam ki mit csinál és gondol, magamért vagyok felelős nem másért
2013. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én veled vagyok; jól látod a dolgokat.
2013. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!