Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szent Lélek káromlását nem...

A Szent Lélek káromlását nem lehet megbocsájtani ez igaz?

Figyelt kérdés

És tulajdon képen hogy lehet a Szent Lelket káromolni?


Kis korom óta keresztény vagyok és mivel eléggé forrófejű/lázadó típusú srác vagyok, ezért volt már pár alkalom amikor káromoltam Istent (csúnya szavak stb). Ilyen történt pl tegnap is. Tudtam, hogy a rossz dolgok nem Ő miatt történtek csak idegesített és elszomorított az a tudat, hogy mintha nem tenne értem semmit vagy csak alig tenne értem valamit pedig minden nap Őt szolgálom tetteimmel/cselekedeteimmel.


Ezek megbocsájthatók? A Szent Lélekkel kapcsolatban pedig azért kérdeztem, mert lehet (nem emlékszem már) régebben a Szent Lelket is káromolhattam. Azóta a tegnapi alkalmat is már megbántam és hatalmas bűntudatom van.



2013. ápr. 14. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Ne aggódj. Biztos nem káromoltad. Szavakkal csak káromkodni lehet. Sok mindent nem gondol komolyan az ember és sok mindentől be tud kattani az agya.


A Szent Lélek káromlása akkor történik, amikor te annyira gyűlölöd Istent, hogy minden ami a igazsággal, szeretettel kapcsolatos a rossznak, üldözendőnek, elpusztítandónak tekinted. Akkor is, ha ingyen megkapnád.

Másik eset, amikor Isten nevében, úgy hogy ismerőd őt, szándékosan rosszat teszel és rá mutogatsz.


Ez az én véleményem. A Bibliában van erről egyébként egy rész. Amikor Jézust sátáninak mondják, amikor ördögöt úz ki valakiből (azért, mert utálják Jézust és rossz fényben akarják feltűntetni).

2013. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem, ezt úgy hívják káromkodás, amit elég súlyos bűn, meg kell gyónni a papnak.


A Szentlélek káromlása, az Isteni felkarolás a Szentlélek segítségével és ennek teljes elutasítása a halál állapotáig. A teljes Istentagadás, amikor ember megkeményíti a szívét.

2013. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok. Inkább Jézushoz fordulok ezzel.
2013. ápr. 14. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Ámen:)
2013. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De meg lehet,persze,hogy megbocsájtható:)

ne legyél ilyen szigorú magadhoz.A büntető Istenkép egy tévképzet,és az ember félelmei táplálják.Lássunk tisztán:Ha Isten is úgy gondolkozna,mint az ember,megharagudna azért,mert szidják,akkor mitől lenne ő az Isten? Akkor ugyanolyan,az egójával eltelt ember lenne,mint legtöbbünk.Azért hatalmasabb ő nálunk,mert lénye a pitiáner dolgokon túl létezik,bármit is mondasz rá,nem fog megsértődni,nem büntet meg,mert aki igazán hatalmas,azt nem lehet bántani.

2013. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 yuda ***** válasza:
Ha bűntudatod van, akkor nem káromoltad.
2013. ápr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Kettes pontosan definiálta a választ. Ezt én is tudtam, de sokáig nem értettem a bibliai alapját ennek. Aztán egyszer tanulmányoztuk Jézus búcsúbeszédeit. Ezeket olvastuk a János evangéliumban:


Jn 16,7

Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.

Jn 16,8

És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság és mi az ítélet.

Jn 16,9

A bűn az, hogy nem hisznek énbennem;


Tehát Jézus meghalt a bűnökért. Nincs többé bűn, ez tiszta sor. Elküldte a Szent Lelket, aki megtérésre hív. Ennek az egynek az elutasítása bűn, azaz halálos bűn. Ha nem fogadod el a kegyelmet, nem kapsz kegyelmet. Isten Lelke hívott téged megtérésre, aki úgy hal meg, hogy ennek ellene áll, az káromolja a Szent Lelket. Isten áldjon! :)

2013. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A katolikus egyháznak van egy listája arról, hogy mi tartozik ide. Aki ezeket gondolja, az vagy nagyon be van dühödve, vagy már teljesen reménytelen eset.

Olyan eszement dolgok tartoznak ide, mint Jézus csodáit a Sátánnak tulajdonítani,

[link]

De más egyházaknak is megvan erről a véleménye.

2013. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7-es köszönöm :)
2013. ápr. 14. 22:47
 10/11 Mulder614 ***** válasza:

Jelképes értelemben is lehet káromolni a szent szellemet. Az ugye Isten tevékeny ereje. Namármost ha ez a szellem működni akar rajtad, segíteni neked helyes döntéseket hozni, és te szánt szándékkal nem teszel semmit hogy előmozdítás a munkáját, úgymond káromlod. Mert ellene teszel.


Csak Isten tudja, hogy egy ember megbocsáthatatlan bűnt követett-e el.

Egy tudatos egyén előre megfontoltan cselekszik, vagy „makacsul és gyakran önfejűen akaratos.

. Senki olyan nem nyer bocsánatot, aki, miután megismerte az igazságot, szándékosan és makacsul folytatja a bűn gyakorlását. Tehát nem is annyira maga a bűn, mint inkább a szívállapot vagy a szándékosság mértéke az, ami eldönti, hogy a bűn megbocsátható vagy sem. Másrészt mi a valószínű akkor, ha egy vétkes keresztényt mélyen felkavar helytelen cselekedete? Nagy aggodalma valószínűleg azt jelzi, hogy valójában nem követett el megbocsáthatatlan bűnt.

2013. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!