Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki lop valamit, és a...

Ha valaki lop valamit, és a lopott dolgot ellopják tőle az is lopás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Két oldalról közelíteném meg a helyzetet...

Ha az illető nem tudja, hogy amit lop, akkor természetesen lopásnak számít.

Ha tudja, hogy lopott dolgot lop, akkor két eset lehetséges.

Ha visszalopja, akkor úgy gondolom, hogy nem számít lopásnak.

Ha egy olyan közösség tagja, ahol a tagok egymástól lopnak és ezt elfogadták, pl. olyan alapon, hogy győzzön az ügyesebb, akkor nem tudom.


Abból célszerű inkább kiindulni, hogy mikor számít bűnnek.

Mert van amikor igen, van amikor nem.

2013. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze. Kivéve, ha az eredeti tulajdonos vette vissza a saját holmiját.
2013. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki olyant tulajdonít el ami nem az övé az lopás!
2013. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az ellopott dolgot ellopják akkor ki lop kitől?


Ellopni azt amit elloptak nem lopásnak hanem elvételnek nevezném elvehetem de nem tarthatom meg mert lopott dolog akkor legjobb visszaszolgáltatni az eredeti tulajdonosnak


így milyen ez a megközelítés?

2013. ápr. 14. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos semmi képen sem a Te tulajdonod.

ezért lopás.

esetleg akkor nem ha vissza viszed a tulajdonosának, mert tudod, hogy kié.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy az. Honnan nézve nem az? Szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Meséld már el nekem, milyen szemszögből nem lopás az, ha valamit elveszel valakitől ami nem a tiéd. Az mindegy, hogy az hogy került hozzá...
2013. ápr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A lopás minden esetben lopás. Nem vagy rendőr. Ha azért lopsz el valamit, hogy az visszaadd az eredeti tulajdonosának, akkor két dolgot követsz el. Lopás, és önbíráskodás.

A lopás szó jelentése, hogy valamilyen pl. tárgyat eltulajdonítasz, tehát a tulajdonodba veszed úgy, hogy az nem a tiéd, nem fizettél érte. Értékhatártól, és módtól függően szabálysértés, illetve bűncselekmény.

Ne lopj soha, ha tudomásodra jut ilyen, akkor hívd a 107-et.

2013. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig nagyjából egyetértek, de mi van akkor, ha nem fizetik ki a béred, azt ami megillet, vagy becsap egy szolgáltató, kevesebbet ad, mint ami járna és lehetőséged van mérsékelni a károd, visszavenni valamit.

Teljesen elítélendő ez minden esetben, vagy előfordulhat más megítélés is?

Bárgyú birka módjára mindent tűrni kell, vagy: "háromszor veri ezt kenden Lúdas Matyi vissza?"

:)

Jelenleg közös lakásban élek félig meddig idegenekkel és akad aki gátlástalanul fosztogatja a konyhai készleteimet. Apróságok, olaj, cukor, só, kávé, ilyesmik.

Szabad e nekem az övéből visszavenni valamit? Balhézni nem akarok vele, mert annyit nem ér az egész, különben is jópofa szimpatikus krapek, csak szeret spórolni a sajátjával.

2013. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!