Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi a vallások...

Szerintetek mi a vallások legnagyobb ellensége, ellenfele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a nagy világvallásokra, pl. buddhizmus, kereszténység, iszlám, júdaizmus, hinduizmus, sátánizmus stb.

2013. ápr. 15. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Á kedves Súr, üdvözöllek, rég hallotta, felőled.


Én más kép gondolom a kérdést.

A Teremtő Isten legnagyobb ellenségei:

A vallások.

S köztük azok amiket felsoroltál.


egyik sem támogatja a Teremtő szuverenítását,az az, az Uralkodásának jogosságát, és nem is élnek úgy hogy dicsőséget szerezzenek a nevének.

ezért sokan szidják a Teremtőt azok miatt akik azt mondják, hogy "vallásosak", de a cselekedeteik homlok egyenest ellenkeznek, azon elvekkel, amit képviselnek.


Tisztelettel K.W.

2013. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A modern életfelfogás és a materialista, naturalista tudomány.

Az előbbi szisztematikusan megtizedeli a hívőket, ez utóbbi pedig hiteltelenné teszi magát a vallást.

2013. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A fenevad. Ha jól emlékszem vissza.
2013. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A közöny, valamint a meggyőződés, hogy a vallás nem lehet igaz, mert hívei bűnösök. Ezért még hívők is eltávolodnak a közösségüktől, aztán a hittől is.
2013. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az önzőség, kapzsiság, lustaság, harag, de legfőképpen a gyűlölet

amíg az emberek abban "hisznek", hogy mindent csak mások eltaposása révén érhetnek el és képtelenek egy megoldáson túl másikat is találni.

aki igazán vallásos, az nem lehet szűklátókörű és aki igazán ateista, az bizony szűklátókörű

de ezt nem sokan értik

2013. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gőg. (mint mindennek)
2013. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, még előző vagyok: ezt a nagy világvallásokra értettem, a sátánizmust nem tartom annak.
2013. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Csak egy dolog:


A legtobb vallas,ertem fokepp az abrahamita vallasokra,nem merik beismerni,hogy az egesz vallasuk a felelmen alapul.

2013. ápr. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze a Sátán, de hogy konkrétumokat is írjak:

-A túlzásba vitt liberalizmus. Oké, hogy szabad akaratunk van, de azért nem kéne válogatás nélkül mindent társadalmilag elfogadottá tenni... (Mi az már, hogy lassan az a ciki, hogy házasságban élek, gyerekem van, és még csak szeretőt sem tartok?!)

-A divat egyes szélsőségesebb irányzatai, amelyek erkölcstelenek vagy egészségtelenek. Ilyesmit nem kéne követendő példaként állítani a tömegek elé.

-A társadalom alapegysége a család. A kereszténységnek ellenségei mindazok a dolgok, eszmék, amelyek a családok szétzilálására törekszenek. Pl.: a házasság egyre inkább kimegy a divatból

2013. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szabad akart és a demokrácia egyáltalán nem azt jelenti, hogy nekem bármit meg lehet tenni, nincs felelőségem és kötelezettségeim.
2013. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!