Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény ember lehet pl...

Egy keresztény ember lehet pl rock vagy metál rajongó?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Még rockzenész is... Semmi kereszténységtagadó nincs benne, ráadásul van Christian Rock is :D

A metal bizonyos verzióinak a szellemisége már inkább lehet problémás, bár attól még a zene bejöhet bárkinek... Ha én keresztény lennék (de csak keresztvíz van rajtam :)), akkor is szeretném a jobbféle black/death metal dalokat, az eléggé tuti :)

2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező:

Nos a válaszom határozott NEM.


tisztelettel

Katy Weaver

2013. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet az!!!

Határozottan igen:)

Vannak viszont egész kellemes kis keresztény dalok.

Érdemes ott is nézelődni.

2013. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2%

Nem. Mert a zene célja nem az, hogy izgalomba jöjjön az ember, szétrázza a fejét és örjöngő ember módjára rángatózzon. Attól mert van keresztény rocknak nevezett irányzat, attól még nem helyes.

Vagy ilyen zene hallgatása közben egyfolytában az Urat dicséritek és el van telve a szívetek hálával? Biztos hogy nem. Pedig ez a zene célja.

2013. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ajánlok is zenét:

http://www.youtube.com/watch?v=c_e8-kCaXeo


Nekem kedves utolsó valahogy nincs összefüggésben a hangulatommal a hálálkodás és a szeretet.

2013. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De lehet ez jobban bejön:

http://www.youtube.com/watch?v=XX4_oVzcIVU

2013. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#4:

Nemtom, de szerintem a keresztények döntő többsége nem az Urat dícséri nonstop... Még a dolgozó szerzetesek sem...


"izgalomba jöjjön az ember, szétrázza a fejét és örjöngő ember módjára rángatózzon."

A rock vagy metal szeretete egyáltalán nem ezt jelenti. Simán érezheti az ember a saját kedves kis szobájában, hogy mennyire csodálatos és felemelő is az adott zene. Ugyanazt is bámulatosan sokféleképpen lehet élvezni.

2013. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szeressük egymást ***** válasza:
0%
Szerintem lehet, de csak a keresztény rock nem lázadó stílusú.
2013. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én itt vagyok.. :))

Nekem eddig semmi gondot nem okozott összeegyeztetni a kettőt. A rock és a metal, ha jól csinálják az egyik legigényesebb zenei műfaj.

2013. ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!