Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiatalok Ti éreztét...

Keresztény fiatalok Ti éreztétek már azt, h teljesen kiábrándultatok a viágból, vagy épp fordítva teljesen magával ragadott?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert ismerek olyat akit magával ragadott a világi élet,mert ezt izgalmasnak találta(bulik,párkapcsolat)de aztán kiábrándult belőle,mert rá jött,h az e világi élet lelki nyomorba dönti....

És most azt érzi,hogy itt nincs tovább meg kell térnie ugyanakkor naygon vonza még a világ Őt(bulik,párkapcsolat)


Ti voltatok már ilyen helyzetben? Mesélnétek erről röviden? Kort,egyházat esetleg nemet írhattok!


Lehet nagy segítség,köszönöm! :)



2013. ápr. 19. 23:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és még egy fontos kérdés?A bűnös élet csak addig vonzó,édes az ember számára amíg "burokban" él-vagyis keresztények között?!


A kiábrándultság után lehet véglges a megtérés,ha az ember még vágyik a világra és nem ábrándult ki teljesen a világból,vagy még megszeretheti az ember azu e vlágot??

2013. ápr. 19. 23:20
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom eldönteni, hogy mi tart még életben, de sajnos azt sem, hogy mi okom lenne nemet mondani rá.

Amúgy nem igaz, mert azt sem tudom, hogy el tudom-e dönteni vagy sem, pedig már eldöntöttem. Csak valószínűleg nem nézek vele szembe, azért nem tudom.

Darabokra tört lelkemben, még ott van a szikra, melyet reménynek és hitnek hívnak talán, bár már ebben sem vagyok biztos. Élek is meg nem is. Holtan élek, és élve vagyok holt. Talán a halál életet adna, bár sokkal inkább elvenne.

Biztos...

2013. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan milyen bűnt követnek el azok a szerencsétlen fiatalok?
2013. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értemes válaszokat várnék!!


Köszönöm!

2013. ápr. 19. 23:31
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

El nem tudod hinni mennyiszer érzem ezt...A sok társam a szüleik párkapcsolati problémáit a nőkkel próbálja pótolni... Vannak nagy csajozós ismerőseim..Melyiknek jó a családi állapota? Egyiknek se. Nekem se, ezért csajoztam rengeteget...

Szar látni hogy a fiatalság egyfolytában keresi az élvezetet, részegség, drogok, nők, révület, de mindig csalódnak, és ez a szörnyű világ sose fogja kielégíteni a vágyaim, azokat csak Isten tudja, az ő igéje a legkirályabb dolog az egész földön, az az amire azt mondom hogy érdemes élni miatta.

15/F

2013. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Úgy élj, hogy ne csalódj. Magadat csak te alázhatod meg, más nem. Az az erős, aki képes megbízni a másikban, de nem hülye. Aki képes talpra állni, ha egyáltalán elesik.
2013. ápr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Keresztények is emberek. Így végletek is előfordulnak az életükbe is. Kiábrándultság, és a világ magávalragadása.

De a lényeg nem itt van. Hanem hogy belássa, és Isten nem ezt az életet szánta neki.

Hiszen nincs bűntelen ember egy sem. Miért gondolod, hogy a keresztény fiatalok ez alól kivétel?

Istenem bocsáss meg, mert vétkeztem ellened. A kérdés inkább az, hogy ezt ki tudják-e mondani,és soha többé nem kerülni az adott helyzetbe.

2013. ápr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

,,Tényleg azt gondolod, hogy létezik olyan fiatal, aki kicsit lelocsol benzinnel egy gyereket, kicsit megerőszakolja, kicsit megöli, hogy hallja ahogy sikolt és lássa ahogy köpködi a vért?

Aztán mikor kiélte magát, jól hívő lesz?"-Már ne haragudj,de ez hogy jön ide?Eléggé félre értetted a kérdést azt gondolom...


,,Vannak dolgok, amíg nem boldogítják az embert.

Az élet és a problémák elől nem lehet menekülni.

A rossz nem fogja kiütni a jót, de a jó sem a rosszat.

A legpocsékabb, amikor egyszerre van benne mindkettő szélsőséges formában. Amikor húz kétfelé a lelked és darabokra szakadsz."-Mire célzol?

2013. ápr. 20. 00:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem saját magára. Küzd. Tegyed a jót, még akkor is, ha az kellemetlen, rosszul esik, fáj, kínlódsz....

rövid távon lehet, hogy rossz, de hosszabb távon megéri!

2013. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 -B ***** válasza:

Ez hát sajna azt kell mondanom hogy természetes. Én számítógép-játék függő voltam megtérésem előtt. Teljesen átadtam neki az életem, mást nem akartam kezdeni az életemmel - csak játszani. És aztán kiutat kerestem, elkeseredetten - és én is rájöttem, hogy nincs más, csak Isten. Figyelj, az ilyen ismerősödnek el kell mondanod, hogy mindenki bűnös. Aztán, hogy Isten azt mondta Jézusról, hogy ő a Fia, és az ő áldozata elég neki a bűneinkért. És ha Jézusban hisz, Isten megbocsát neki - mindenért. (A fejem tele van bibliai idézetekkel, ha kéred mindkezekhez még leírom azokat is ;) )

Viszont miután megtértem, sokszor visszaestem. Pillanatnyilag élveztem, de azután mindig ledöntött a felismerés: most már, hogy Istent ismerem, ő nem ezt akarja az életemmel.

Ez a téma a Római levélben van leírva - amikor az ember küzd ugyanazokkal a kívánságokkal megtérése után is. Mielőtt idézek, elmondom, egy biztos: ennek nem lesz vége itt a földi életben. Ugyanis amíg testben itt élünk, az a testünk ugyanaz, ami anno a bűnt szolgálta. Az nem változott meg - maga a test. Szóval a test még ugyanazokat kívánja. Így miután a test majd meghal, bekerülünk az örökkévalóságba, és eljön a feltámadás, amint azt Jézus megígérte. (1Kor 15,12-34)


A kérdés témájában pedig szerintem olvasd el a Pál rómaiakhoz írt levelének 6-7. részét, ha van olyan Bibliád, ami nem régi nyelvezetű (mert abban nehezen érteni). Ha nincs, itt van neten: [link]


"Tudjuk ugyanis, hogy a törvény lelki, én pedig testi vagyok: ki vagyok szolgáltatva a bűnnek. Hiszen amit teszek, azt nem is értem, mert nem azt cselekszem, amit akarok, hanem azt teszem, amit gyűlölök. Ha pedig azt cselekszem, amit nem akarok, akkor elismerem a törvényről, hogy jó. Akkor pedig már nem is én teszem azt, hanem a bennem lakó bűn. Mert tudom, hogy énbennem, vagyis a testemben nem lakik jó, minthogy arra, hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem, nincs. Hiszen nem azt teszem, amit akarok: a jót, hanem azt cselekszem, amit nem akarok: a rosszat. Ha pedig azt teszem, amit nem akarok, akkor már nem én teszem, hanem a bennem lakó bűn. Azt a törvényt találom tehát magamban, hogy - miközben a jót akarom tenni - csak a rosszat tudom cselekedni. Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint, de tagjaimban egy másik törvényt látok, amely harcol az értelmem törvénye ellen, és foglyul ejt a bűn tagjaimban lévő törvényével. Én nyomorult ember! Ki szabadít meg ebből a halálra ítélt testből? Hála az Istennek, a mi Urunk Jézus Krisztus! Én magam tehát értelmemmel az Isten törvényének szolgálok ugyan, testemmel azonban a bűn törvényének." (Róm 7,14-25)

2013. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!