Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvasnak egyáltalán a vallásos...

Olvasnak egyáltalán a vallásosok (mélyen vallásosok) természettudományos műveket? Szabad nekik? Érdeklődnek?

Figyelt kérdés
Az összes egyházat kérdezem,(jehova tanúi,katolikusok,protestánsok,hit Gyülekzete,sőt,nem feltétlen csak keresztényeknek szól a kérdés)

2013. ápr. 21. 17:46
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
95%

Üdv!


Katolikus vagyok, és elmondhatom, hogy az egyházam vezetői, papok és szerzetesek komoly tudományos munkásságot végeztek az egyház történelme során. Ez a természettudományokra is vonatkozik, ami engem is érdekel, ezért járok az orvosira, gyógyszerész karra. Soha nem volt megtiltva az ilyen irányú érdeklődés.

2013. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtiltaná bárki, azonnal otthagynám a fenébe.
2013. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

A természettudomány összeegyeztethető a hittel.

Egy keresztény miért ne lehetne tisztában a világ dolgainak működésével?

Ha pl. nem tanulnék anatómiát mégis, hogyan gyógyítanám az embereket - amit a vallás kifejezetten támogat.

2013. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

2 rövid video gondolatébresztőként:

Dolphins Evidence of Design, Not Evolution

http://www.youtube.com/watch?v=pcdcet3Js8Y&list=UURx1YSn05bL..


Fibonacci numbers - The Fingerprint of God

http://www.youtube.com/watch?v=8_0kz6DIsLs&list=UURx1YSn05bL..

2013. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. A kornyezetemben nem egy ember van, aki melyen hivo es megis valamilyen term.tud/muszaki szakott vegzett, vagy vegez, en is muszakira jarok. Abban, amit tanulok, latom Isten csodalatos bolcsesseget es kreativitasat.
2013. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nem tudom melyik részében van, de a Bibliában konkrétan van olyan rész, amelynek az a lényege, hogy a természet működésének megértése, a tudós munka jó dolog. /Most nem tudtam szebben fogalmazni, de érzem, hogy ez így kicsit hiányos./
2013. ápr. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!