Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolúciót nyíltan ellenző...

Evolúciót nyíltan ellenző hívők. Ti mennyi, milyen természettudományos könyvet olvastatok?

Figyelt kérdés

Figyelem!A kérdés a provokációt minden szempontból elkerülni kívánja.Ha valakit mégis provokál kérem ne vegye provokálásnak mert nem az.


Na most hogy letisztáztam a dolgokat egy kicsit kifejtem:Sok hívőtől olvasom hogy ne kritizáljuk vagy alkossunk véleményt mondjuk a Bibliáról,gyülekezetekről vagy egész vallásokról ha nincs jártasságunk a témában.Ez egy nagyon szép és igaz megállapítás.De akkor aki az evolúciót vallásos alapon támadja annak vannak ismeretei a témában vagy csak annyi hogy általánosban és középiskolában tanult pár évig fizikát,kémiáét,biológiát és földrajzot meglett belőle a 3-as és ezzel kritizál?Mert általában (tudom tudom a sztereotípiák idegesítőek de van alapjuk)én ezt látom.Tehát a kérdés a hívőkön belül is csak at evolúciót nyíltan tagadókra és ellenzőkre irányul.



2013. jan. 5. 19:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapvető probléma ott kezdődik, hogy mindenkinek más jelent ez a szó.

Vannak akik többet belemagyaráznak vagy hisznek és vannak akik kevesebbett látnak meg.

Szerintem írd le nekünk, hogy mit jelent pontosan az evolúció és azok is írják le, akik válaszolnak.

Mert annak nincs értelme, hogy egymást hülyézetek, miközben tök másról beszéltek.

2013. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Az említett hülyézést szeretném is elkerülni mert már unom ezeket a hívő vs ateista vitákat.


Az evolúciónak a nemzetközileg és tudományosan elfogadott definíciója:Az evolúció a fajok (élőlények) változásaival foglalkozó tudományos elmélet melyet gyakran kevernek az élet keletkezését vizsgáló tudományággal.Az evolúció a félreértések ellenére nem tagadja sehol se egy Isten/istenek létét.Az evolúció nem egyenlő az abiogenézissel.

2013. jan. 5. 20:21
 3/31 anonim ***** válasza:
18%
" az élet hogyan jött létre?- Evolúció, vagy teremtés útján?
2013. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Na ez nem igaz!Leírom szépen hogy nem egyenlő az evolúció és az élet keletkezése és hogy közük sincs egymáshoz erre a következő komment:"" az élet hogyan jött létre?- Evolúció, vagy teremtés útján?"


A kettőnek kb. annyi köze van egymáshoz mint a Nikaraguai államformának a kadmium vegyértékelektronjaihoz.SEMMI.

2013. jan. 5. 20:55
 5/31 A kérdező kommentje:

Answer


Meg tudom érteni a felháborodásodat de kérlek moderáld magad mert kiírtam:Nem szeretnék hülyézésbe torkolló hívő vs ateista harcot.Legalább ezt az egy kérdést tiszteljétek már meg ezzel.

2013. jan. 5. 21:04
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit írtam vagy nem írtam ami miatt egy értelmes (kivétel első) válasz nem érkezik.


A kérdés:Ti mennyi, milyen természettudományos könyvet olvastatok?


Ezt nem tudom miért nem lehet érteni.Aki az említett anti-evolúcionista csoportba tartozik az írjon egy számot és egy könyvcímet.(ha 0 akkor nem ír címet)Ilyen nagyon egyszerű.


És ateista hozzászólók.Kérek mindenkitől már emberi léptékeket meghaladó toleranciát és figyelmet,mert ismétlem:nem akarok hívő vs ateista vitát.Ateista válaszokat is fogadok de legyenek moderáltak.

2013. jan. 5. 21:16
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kerdezo!


Ha valaki elolvas 1000 termeszettudomanyos konyvet, akkor annak a velemenye tobbet szamit, mint aki pl. csak egyet?


Kepzeld, en olvasok termeszettudomanyos konyveket, hivo letemre. Megsem tagadom a Szentirasban leirtakat, hanem maskepp ertelmezem. A Szentiras nem termeszettudomanyos konyv, igy abbol tudomanyos valaszt nem fogsz kapni arra, hogy hogy keletkezett az elet, vagy hogy mi az evolucio.

2013. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Hát szerintem többet számít egy témában jártas ember véleménye.Mintha egy asztalos vitázna etológiáról egy etológussal.


És különben mi a könyv címe?

2013. jan. 5. 21:26
 9/31 anonim ***** válasza:
47%

Én nem természettudományos műveket, hanem történelmieket olvasok.

Azért ellenzem nyíltan az evolúciót, mert az erre felépített világkép az embert boldogtalanná és önzővé, kíméletlen vadállattá teszi. Legalábbis az elmúlt 2-300 év tapasztalata ezt mutatja.


Másrészt: Isten szavával ellentétben a tudományt nem tartom mindenhatónak és örök érvényűnek, hiszen a képletei 50-100 évente váltakoznak, s amiért 100 éve megköveztek volna valakit, az ma teljesen elfogadott....ki tudja mi lesz újabb 100 év múlva....egy újabb kutatás nem-e fog felülírni minden eddig elképzelést a világról? s akkor nem-e fogják a mai tudósokat bolondnak tekinteni, mint a középkori alkimistákat?

2013. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Fúúú.Jó rég voltam már gyakorin de nem tudtam hogy azóta mindkét oldalt (hívő,ateista) ellepték a bunkók.(tisztelet a kivételnek)


"Csak azt a filozófiai kérdést válaszoljátok meg nekem, hogy a magatokfajta ateisták, akiknek az ócska, hulladék élete két fillért nem ér, miért nem eresztenek golyót az üres fejükbe, ahelyett, hogy pondróként vegetálva bűzös leheletükkel fertőzik a levegőt? De most komolyan kérdem."



Én nekem is lenne egy kérdésem:Tudsz olvasni?Minimum ötször kiírtam hogy mindkét tábor fogja vissza magát.Valamint kérdésed nem is tartozik a témához.Tehát inkább tegyed fel egy külön kérdésként.De jó tanács:Ha ugyanilyen bunkó formában jelenik meg akkor két dolog garantált:1.Mindenki ugyanilyen bunkó lesz.

2.Ne számíts hosszú életre a gyakorin.

2013. jan. 5. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!