Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak az 1590 előtti Károli...

Csak az 1590 előtti Károli biblia ér ilyen sokat?

Figyelt kérdés

[link]


Mert csak a milliókat írják,de évszámot nem,vagy ez evidens?

Egy 1800-as évekből származó nem érték?


Köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 21. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem tudok olyanról hogy lenne 1590 előtti Károli Biblia. Hiszen Károli Gáspár az 1580-as évek végén kezdte el fordítani a Bibliát, és 1590-ben jelent meg nyomtatásban. Arról nem tudok, hogy 1590 előtt bizonyos részletek megjelentek volna.


Számomra az 1800-as évekből származó Biblia nagy érték, de azt nem tudom, hogy a régiség kereskedők hogy vannak ezzel. Szerintem ha nem hasonmás kiadás, hanem eredeti, akkor érhet sokat, hiszen mégiscsak a 19. századból való, ráadásul még az 1907-es revideálás előtti időből való, így a magyar nyelvet kutatóknak/kedvelőknek is biztosan érdekes lehet.

2013. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat a félreérhető megfogalmazásért az 1590-ben kiadott Bibliára értettem,tehát kíváncsi voltam,hogy amiket utána nyomtattak,azokkal mi a helyzet és köszönöm szépen a jó híreket!:)
2013. ápr. 21. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden könyvnél - különösen az ilyen ikonikus műveknél - az első, jó állapotú kiadás éri a legtöbbet. Az utána lévők már lényegesen kevesebbet.


Jó állapotú, első kiadású Károli-biblia kb 25-30 millió forintot ér. Eleve kb. 50 darabról tudnak, szóval nagy ritkaság, és ezek többsége sem magánkézben van.


Egy 1868-as (rossz állapotú) Károli-bibliát 4 ezerért árul valaki a neten. Jó állapotban biztos többet ér, de meg sem közelíti az első kiadás értékét.

2013. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!