Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az egyházak és...

Mi a különbség az egyházak és a szekták között?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 15:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és akkor még ott is volt olyan, hogy egy bizonyos vallású emberek letelepedtek egy vidéken, majd voltak ott boszorkányüldözések, emiatt aztán egyesek elmenekültek onnan, és letelepedtek máshol, ezzel újabb vallási irányzatokat létrehozva.
2013. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2013. ápr. 22. 20:54
 13/19 A kérdező kommentje:

Eddig az jön le az egészből, hogy leginkább a szóalak a különbség. :D

Én is ilyesmire gondoltam, amúgy.

No, de ha még van válaszotok a kérdésemre írjátok le, nyugodtan!

Minden további normális választ köszönök! :)

2013. ápr. 22. 20:57
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Nos Kedves kérdező, Én úgy tudom, hogy a szekta jelentése:

Krisztus tanításától eltért felekezet.


ezért minden bántás, vagy sértés mellőzve az egyházakat is lehet szektának nevezni, Sőt, nagyon is, mivel sajnos pogány hagyományokkal keverték Jézus tanításait.

Sajnos ezek a történelmi csoportok, megalkudtak, és hogy elfogadhatóvá tegyék Jézus tanítását, tették azt, hogy a tiszta tanítást megfertőzték a hamissal, és ez az évezredek folyamán annyira bele ivódtak az emberekbe, hogy az eredeti imádat, és tanítás bántja az embereket, mert nem ezt tanították nekik.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 acelsziv ***** válasza:
100%

Kedves Katy Weaver!

Rosszul tudod.

A szekta a latin sequi szóból származtatható, jelentése: követni. A szekta fogalom mai használata viszonylag pontatlan és kevéssé szelektáló. Egyik jelentése: az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok, a másik jelentés szerint: szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül. A szó mind a köznyelvben, mind a publicisztikában pejoratív tartalmú. Eredeti értelmében azonban – és vallásszociológiai használatában is – értékmentes: egy sajátos vallásos közösségi forma megjelölésére használják. A vallásszociológia megkülönbözteti a szektákat az új vallási mozgalmaktól, valamint a (destruktív) kultuszoktól.

2013. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező!Megpróbálom a saját gondolataimat kifejteni,ebben az összefüggésben.Szekta! Nekem a szó azt jelenti szelektálódni,el különülni valakitől,vagy valamitől.Természetesen nem feltétlenül csak vallási indíttatású ez a szó de te ebben az összefüggést boncolgatod.Ha így nézzük az alap értelmezés semmit nem változik ebből kiindulva azok a"nagy vallási közösségek"amelyek messzebbre tekintenek vissza és nagy létszámmal bírnak kapják az egyház titulust,azok akik valamilyen önálló módon kezdtek valamiben elkülönülni elszelektálódni,ők a szekták.Ebből az aspektusból az mai egyházak is szektákként kezdték a magalakulásukat,és ugyan olyan üldözöttek voltak mint a mai utódjaik.A jelenséget nem minősítem.Kizárólag "érdekesség"-ként jelzem.A vallás történelemben ezt rengeteg formában megtalálható.A folyamat jól látható el szigetelődött kis közösség,/szekta/majd felekezet,és kiterjedve egyházközösség. ÜDV.
2013. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt válaszoló


akkor Jézus tanítását is lehetne szektának nevezni, mert az addig "uralkodó" vallásból a Judaizmusból "kivált", vagy levált.

A szekta olyan csoportra utal, mely egy vallásos közösségen belül más nézetet vall, illetve kiválik a közösségből, hogy új vallást alapítson. Jehova Tanúi nem váltak ki egyetlen egyházból sem. Ők nem egy szekta.


Ez ugyanaz a vád, amellyel az első századi keresztényeket illették (Cselekedetek 28:22).

(Cselekedetek 28:21, 22) . . .. 22 De helyénvalónak gondoljuk, hogy tőled halljuk, mik a gondolataid, mert bizony ami ezt a szektát illeti, ismeretes előttünk, hogy mindenütt ellene beszélnek.”


ezt Pálnak mondta egy Római tisztviselő.


A szektákról még azt is mondják, hogy híveik a társadalomtól elkülönülten élnek, és nem hithűek. Ám hogy mi nevezhető hithűnek, azt Isten Szava alapján kell meghatározni, márpedig Jehova Tanúi szorosan ragaszkodnak a Bibliához. Imádatuk életforma, nem rituális odaadás. Sem az nem mondható el róluk, hogy embereket követnek, sem az, hogy elszigetelik magukat a társadalomtól. A többi ember között élnek és dolgoznak.


Nyilvánvaló, hogy e Jézus Krisztus alapította új csoportot olyan vallási csoportnak tekintették némelyek, amelynek radikális nézetei és gyakorlatai ellentétesek voltak az azokban a napokban normálisnak elfogadott társadalmi viselkedésmóddal. Kétségkívül a ma élő emberek közül sokan tekintették volna a keresztényeket destruktív szektának. A vádlók gyakran a társadalom kiemelkedő és köztiszteletben álló tagjai voltak, és ettől — úgy tűnik — még nagyobb súllyal estek latba az állítások. Sokan adtak hitelt a Jézus és tanítványai ellen felhozott vádaknak. De valószínűleg tudod azt, hogy e vádak egytől egyig hamisak voltak! Az a tény, hogy ilyeneket állítottak az emberek, még nem tette igazzá vádjaikat.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kefa 2000 ***** válasza:
T Katy Weaver!Először is elnézést kell kérnem a kérdezőtől,hogy nem közvetlenül a kérdésre válaszolók de ezt már megtettem.Nem tartom tisztességesnek amikor válaszadók egymással vannak párbeszédbe,mert a kérdező ez irányú szándékát nem nyilvánította ki.Az ő kérdését nem megkerülve,szándékát nem kutatva tártam fel a magam gondolatait.Válaszomban most is és máskor is a magam racionális megyőződésemet tártam,tárom fel minden esetben.Nem törekedtem arra,hogy bárkit bárki elé,alá,fölé,vagy mellé állítsak,csak az egyenes tiszta válaszokra.Nem minősítettem senkit,de minden formában elmondom,leírom,közlöm,hogy az igazságba vetett hit végtelen öröm,és szabadság,míg bármilyen vallás ennek rabsága.Egyet értek azokkal akik a megtérést helyezik előtérbe,ugyan akkor megtérni nem vallásokhoz kell hanem az igazsághoz!Bár minden egyház,felekezet,csoportosulás,az önmaga állításait dogmáját véli igaznak,mindenki szembesülni fog a valós igazsággal,ha akar ha nem.Lesznek akik megállhatnak előtte és lesznek akik megszégyenülnek.Addig van esély mindenki számára,hogy megtérjen hozzá míg el nem jön! Üdv.
2013. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A szekták elszedik az emberek pénzeit behülyítik őket. Sajnos elég sok ember az áldozatuk lesz
2013. nov. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!