Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség egy vallásos...

Mi a különbség egy vallásos és egy nem vallásos ember életcélja között?

Figyelt kérdés
Főleg az ifjúság érdekelne. ( 18év- 25év)
2013. ápr. 8. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az életcéljaik között pont annyi, mint egy vallásos és egy másik vallásos, vagy gy nem vallásos és egy másik nem vallásos ember életcéljai között.

Csak legfeljebb a nem vallásos ember tudja, hogy saját magának kell azokat elérnie, mert nincs egy külső erő ami megsegíti, ha elég erősen imádkozik.

2013. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Hm. Ez egy érdekes kérdés.

A vallásos vagy inkább hívő ember tudja, hogy jött valahonnan és megy valahová. Tudja, hogy tetteinek lesz következménye, akármilyen vallásról beszélünk is. A vallásos embernek a világ egy nagy végtelen egész, melynek ő tudja, hogy csak egy kicsi része. A vallásos sokkal nagyob türelemmel fogadja el az élet viszontagságait.

2013. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudod, szerintem ehhez az kéne, hogy mindenki max. két életet megéljen.

Mert úgy meghatározni ezt, hogy csak az egyik oldalt képviseljük, inkább okoskodás.

2013. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban nem mindig van így, na de ELVILEG:

vallásos ember: jó legyen másokhoz, szeretetben élje az életét

nem vallásos: valami "világi" cél, pl. sok pénz, élet élvezete, hogy emlékezzenek rá az utókorban (bár ez vallásos embernél is előfordulhat, na mindegy...)

2013. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt nem is az a lényeg, hogy az életcél különböző, mert lehet az életcél ugyan az is. Hanem az, hogy azt a célt miképpen érjük el.
2013. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért általánosítani fogok.


A kereszténység családközpontú. Egy keresztény mivoltát komolyan vevő fiatal családot tervez, céljai a házasságkötés, gyermekek nemzése, és egy olyan szakma kitanulása, amely által képes lesz eltartani a családját.


A "világban" manapság nem divat a családcentrikusság. "Szinglinek" lenni "menőbb". A karrier, a divatos holmik, a menő autó, vagy az, hogy hány országban jártál életedben, fontosabbak és értékesebbek manapság a világ szemében, mint a család. Néhány világi ember konkrétan hülyének nézi azt, aki meg szeretne házasodni, és gyermekeket szeretne. A világi emberek hosszú távú életcéljai inkább ezek: vagyonszerzés, különféle tárgyak megszerzése (pl. egy menő kocsi), egy bizonyos pozícióba jutás.

2013. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy nem vallásos embernek nincsenek abszolút életcéljai, csak relatívak, ideiglenesek, és azt is Isten nélkül akarja elérni abban a tévhitben, hogy ő az irányító.

Az igazán vallásos ember tudja, hogy van Isten, és az ő célja elérni a tiszta istenszeretetet; haza akar jutni, vissza Istenhez.

Ez természetesen teljesen életkor független.

2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vallásos ember nem tesz semmit, csak az isteni segítséget várja. Plusz kutatások bizonyítják, hogy több bűnt követnek el a vallásosak, mert a hitük feloldozza őket a bűnük alól - szerintük.

Mi ateisták sem vagyünk piskóták, de tudatosabban, békésebben és boldogabban élünk. Nem vagyunk szentek, de nem hazudjuk, hogy azok vagyunk (ellentétben a vallásosokkal).

2013. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

"A vallásos ember nem tesz semmit, csak az isteni segítséget várja. Plusz kutatások bizonyítják, hogy több bűnt követnek el a vallásosak, mert a hitük feloldozza őket a bűnük alól - szerintük."

Először is tisztázzuk már kedves utolsó, hogy melyik vallásról beszélsz, mert a világon több száz létezik.Másodszor, ha a keresztény, azon belül is a katolikus vallást vesszük, akkor nagyon tájékozatlan vagy, mert pont azt tanítja, hogy az Isteni segítség nem úgy működik, mint egy üdítő automata, hogy bedobom a kívánságot és jön a megoldás, hanem pont azt, hogy nekünk emberileg mindent meg kell tenni az adott dologban, ahhoz, hogy egyáltalán segítséget kérjünk.

Az pedig, hogy kutatások bizonyítják a bűnelkövetés nagyságát? Ha állítasz valamit, akkor támaszd alá adatokkal és a forrás megnevezésével.Ugyanakkor ezt az állítást cáfolom, mert a környezetemben, közösségemben (kb. 700-800 ember) nem ezt tapasztalom.Már csak azért sem igaz az állításod, mert ez nem úgy működik, hogy követhetek el bűnt, mert úgy is meg lesz bocsájtva.Hát nem ! Képzeld nem lesz megbocsájtva, ha ezt gondolom és így csinálom.

2013. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves #8-as!


Tévedsz, ha azt hiszed, hogy egy vallásos ember csak várja a kegyet! Ez nem így működik! Ugyanúgy megteszünk minden tőlünk telhetőt, de az eredményre nem vágyunk, azt maga Isten adja.

A másik, hogy aki bűnt követ el, és vallásosnak mondja magát, neki kicsi a hite, a vallást csak a saját érzékeinek kielégítésére, a saját céljai elérésére használja. Igazából ők nem ismerik a vallás 4 legalapvetőbb lábát: kegyesség, igazmondás, tisztaság és lemondás. Az ilyen személynek, aki ezeket az alapvető szabályokat nem tartja csak vak hite van, de nem vallásos.

Üdvözlettel: #7-es

2013. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!