Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tárgyakat meg lehet szentelni?

Tárgyakat meg lehet szentelni?

Figyelt kérdés
Csináltam egy kulcstartót a motorom kulcsára szeretném hogyha megszentelnék , amolyan kabalaként hogy vigyázzon rám utamon,Református vagyok ,hogyan lehet ezt megoldani ?
2013. ápr. 22. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy...

De azért kívánom, hogy ne legyen bajod.

2013. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Te nem református vagy, hanem babonás és bálványimadó. Luthernek biztosra veszem, hogy nem tetszene.
2013. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztényként részben pártolom az előző válaszolót. Ez nem helyes dolog, bálványimádás és Bibliai értelemben is véve nincs semmi értelme, semmi!


Vigyázzon rád utadon egy élettelen tárgy, ez okkultizmus és a Biblia TILTJA! Pogány szokás, ha életet szeretnél és védelmet akkor Jézushoz kell fordulnod, ezeket csak is Ő tudja megadni.

2013. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Már elnézést kedves keresztény hívő társaim. De az h megszentelsz valamit nem bálványimádás. Akkor a kereszt az micsoda? az nem bálvány? Amugy igenis meg lehet szentelni ugyanugy ahogy egy embert megszentelnek vagy egy házat vagy egy sírt. gondolj csak belem mennyi mindent szentelnek ami mind bálványnak mondható. Egyszerűen csak beszélni kell a pappal. A szentelésnek valamilyen szinten a keresztény valláshoz és Istenhez van köze semmivel sem több egy szentelt kulcstartó, mint egy kereszt vagy egy betlehemi jászol makett. Bár én nem református vagyok, de a görög katolikusok elég sokmindent szentelnek. És ha igazán művelt lennél mikor egy embert megkeresztelnek az is szenteltvízzel van. Gyakorlatilag az embert szentelik meg. Sajnálom hogy az ilyen tudatlanok mondják magukat hívőnek! A kérdezőnek meg csak annyit, h meglehet szentelni beszélje meg a pappal. De ne azt hangsúlyozd h a kulcstartó vigyázzon rád, hanem h azon kereztül Isten.
2013. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!